bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    istanbul devlet tiyatrosu tarafindan da uzun sureden beri sahnelenen edip cansever eseri.

(bkz: uğur polat)
    6 ... vernon sullivan
  2. 2.
    her yeni yaşla birlikte tekrar okunduğunda anlam değiştiren ya da yeni anlamlar kazanan uçsuz bucaksız bir edip canseverşiiri
    1 ... panapa
  3. 3.
    istanbul devlet tiyatrosunda sahnelenen oyunda, uğur polat'ın oyunculuğuna taptıran, edip cansever şiiri.
    3 ... speechbubble
  4. 4.
    edip cansever'in 1976 yılında yayımlanan şiirinin ismi. aynı isimli oyunun başrolünde uğur polat var. diğer rollerde taner birsel, rüçhan çalışkur, mahmut gökgöz, ali fuat çimen, ali ersin yenar, celal kadri kınoğlu, canan şanan ve yurdaer okur yer alıyor. içeriği nedeniyle biraz ağır bir oyun olsada, güzel oyunculukları farkedebilmek için izlenmesi gereken oyunlardan.
    1 ... tutunamayanlardan
  5. 5.
    yeri geldiğinde sorusuna yine kendi cevap veren nasıl olan ruhi beyin zihin fırtınasının sebebi...
    nasıl olan ruhi bey
    nasılım?
    iyiyim iyiyim...
    ... beni utancına sakla
  6. 6.
    uğur polat'ın alkışlanası performansı ile edip cansever okuyucularının beğenerek izleyeceği oyun. zira diğerleri için sıkıcı gelmesi muhtemel.

o ben ki
    bir kadında bir çocuk hayaleti mi
    bir çocukta bir kadın hayaleti mi
    yalnızca bir hayalet mi yoksa.
    ... tatanka yotanka
  7. 7.
    istanbul devlet tiyatrosu oyunudur.

Yazan: Edip Cansever
    Reji: Cüneyt Çalışkur
    Dekor: Ethem Özbora
    Kostüm: Gülhan Kırçova
    Işık: Önder Arık
    Müzik: Tamer Çıray

Oyuncular:
    Uğur Polat
    Taner Birsel
    Rüçhan Çalışkur
    Mahmut Gökgöz
    Ali Fuat Çimen
    Ali Ersin Yenar
    Celal Kadri Kınoğlu
    Canan Sanan
    ... dilencikral
  8. 8.
    edip canseverin ölmeden önce sahneye koymayı çok istediği ama maalesef gerçekleştiremediği eseridir. ancak o öldükten sonra sahnelenebilmiştir..
    ... beyazyelkenli
  9. 9.
    Soluksuz izlediğim Uğur Polat'ın oyunuyla sahnede hakkını verdiği Edip Cansever şiiri.
    ... maya
  10. 10.
    Ölüler ki bir gün gömülür
    içimizdeki ölüler, dışımızdaki ölüler
    insan yaşıyorken özgürdür
    insan
    yaşıyorken
    özgürdür.
    1 ... refsum