bugün

anadolu'da yaşayan boz ayıdır. ''ama sade insanlar osmanlı torunu olabilir'' denilip haddi bildirilebilir.

ama hayvanımız da osmanlı'nın büyüklüğü fark etmiş ne yapsın.
evet o benim denilen ayıdır.
(bkz: girsin sana keman yayı)
tarihte osmanlıdan başka türk devleti olduğunu bilmeyen ayıdır.
not: ben osmanlı torunu değil türklerin torunuyum.
not: osmanlı torunu dediğin adamlar padişahların soyundan gelen avrupada yaşayan isimleri sam, kate olmuş insanlar. osmanlıysan eğer türk değilsin bu kadar basit.
(bkz: osmanlı torunu olmak)
(bkz: osmanlı torunu olduğunu sanmak)
*
OSMANlı torunu olmak şereftir. gerisi reddenin bileceği iştir.
osmanlı bir ailedir ve türktür. az geldiyse içimizden bir osmanlı daha çıkarmak mümkündür..
fare dağ doğurmuş civcivler erken adam olmuş. bu tespiti üretenin de katılanında sülalesine kitleneyim.
evet ben osmanlı torunuyum. amk sanki başka bi seçenek varmış gibi yarak kafası götveren ermeni piçi misin yoksa sen?
osmanlı torunu olan insana ne mutlu...
dedemin dedesi osmanlı askeri olarak 11 sene savaşmıştır. dolayısıyla da bana ayı diyene utanan bir osmanlı torunuyum.
geçmişini reddedenlerden daha fazla insandır.
Tarihi osmanlı'ya indirgeyen ayıdır.
not: Ben osmanlının değil Tanrıkut Mete'nin Toruyum.
not2: Tanrıkut mete'yi tanımayan cahiller için ekstra bilgi: Tanrukut mete hun imparatorudur.
(bkz: fatih tezcan)
Osmanlının gerçek torunları, şu an senin algına göre gavur hayatı sürenler dedirtir.
görsel
şu ecdatla övünme meselesini bir türkü anlam-landıramıyorum. Bak bu kadar ek kullandım genede olmadı. Yahu deden cinayet işlese seni içeri atmayacaklar, tarih de bu saatten sonra değişmeyecek. Tamam geçmişi olmayanın geleceği olmaz diyelim bir nebze kabul edilebilir. Zaten demiyorum ki sana tarihi siktir et lakin ecdat ne yapmış belli amma doğru amma yanlış. Bizi ilgilendiren sen ne yaptığın ve yapacağın.

Ben niye bunu burda yazıyorum amk?
cahildir. net. zira osmanlı bir hanedanlıktır. kan bağı yoksa boş yapıyordur. *
koskoca bir milletin ferdi kendini bir aileye indirgiyor.

bu tamamen nörolojik bir durum, bu kendini osmanlı olarak tanıtan-tarif eden insanların sorunu eğitim kültür cehalet bilgisizlik falan değil.
tamamen nörolojik (prefrontal korteks da oluşan bir hasar-gelişme bozukluğu) olan bir durumun yansıması sonucu böyle kalkıp saçmalıyorlar.
ciddiyim, klinik bir durum bu.

düşünün, tüm bilimsel verilerde kabul görmüş 2500 yıllık bir tarihi olan türk toplumunun ferdi olarak (arap olarak kendini görüyor ise 3000 yıl, kürt olarak görüyorsa 5000 yıllık"!" bir tarihi olan) kişi kalkıp kendini 600 yıllık bir aile hakimiyetine nasıl dahil ederek soyunu varlığını kanını değerlerini
kutsallarını kimliğinin varoluş nedenini osmanlıya bağlar?

hadi osmanlıya bağladın diyelim.
osmanlının içinde (hanedanı) hıristiyan olan yok mu?
ateist olanı yok mu?
türkçe bilmeyeni yok mu?
üste para versen bu ülke toprağına ayak basmayacak insanlar yok mu?

mesela; sabancılar aslen kayseri'li. bir kayseri'li çıkıp ben sabancı torunuyum diyebilir mi? soyunu sponu varlığını sabancıya bağlayabilir mi?
tabi ki bağlar, buna da deli deriz götümüzle güleriz.

koç'lar, ankaralı.
bir ankaralı çıkıp ben koç çocuğuyum dese her halde birisi de "rahmetli vehbi koç kaçamak yapmış, gayri meşru evlat peydahlamış" deriz günahını alırız.

işte, bu coğrafyada binlerce yıllık tarihi olan bu ulusun, bir bireyinin kalkıp ben osmanlı çocuğuyum torunuyum muhabbetini yapması; ankaralı birinin ben koç çocuğuyum torunuyum, kayserili birinin ben sabancı çocuğuyum torunuyum demesi kadar komik ötesi bir durumdur.

yapmayın, etmeyiniz...
böyle konuşup iyisiyle kötüsüyle yararıyla zararıyla türk tarihinin bir bölümünde bu coğrafyada iz bırakmış bir aileye hanedana en büyük kötülüğü yapıyorsunuz.
cehaletinize çapsızlığınıza akılsızlığınıza osmanlıyı alet etmeyin.
Ya Osmanlı hanedanının Türk çocuklarına ettikleri zulmü bilmeyen bir cahil ya da devşirmedir.
Sen Osmanlı zamanında yaşayan bir askerin ya da çiftçinin torunusun, Osmanlı bir aileydi, gerçek torunları şu an sefa sürüyor dedirtir.
güncel Önemli Başlıklar