bugün

kimi zaman sarhoşken kimi zaman aşk heyacanı ile yapılan davranışlar dır.
lise 1. sınıfım ilk kez böle aşk meşk karışık duyguları yeni yeni öğreniyorum veya yaşamaya başlıyorum. okulda kızın birine karşı bişeyler hissedıyorum. hoşlanıyorum.. ama kız'a bir türlü açılamıyorum . tam açılcam bişey oluyor.. her şeyi göze aldığım birgün de hoşlandığım kız'ın sınıfına gidip bütün arkadaşlarının önünde seni seviyorum diye bağırdım. umrumda değildi kabül etsin etmesin ona karşı hislerimi bilmesini istiyordum.. şimdi gülüyorum ya. nasıl yapmışım diye. işte aşk insana her şeyi yaptırıyor.
cesaret ettiysem aklım başımdadır, bildiğim bir şey vardır mutlak diyerekten yaptığım şeylerdir.
dünyaya gelmek benim elimde olsaydı kesinlikle onu söylerdim. başka da yok sanırım.
anahtarla generalin arabasına imza atmak!
devasa çitlembik ağacına tırmanmak.
Küçükken yokuş aşağı son sürat ilerlerken bisikletin üstünde ayağa kalkıp bir ayağım selenin üzerinde diğeri direksiyonda durmak.
yeni atanan müdüre her toplantıda laf sokmak. ne sabırlı adammış arkadaş ya.
yuzme bilmeden dubalara kadar gitmeye calismak. yolun yarisinda kollarda derman kalmaz, aslinda yakin gorunen dubarin cok da yakin olmadigi suya bir girip bir cikarken, mideye dolan tuzlu suyla daha da bi anlasilir. sonra ne mi olur? bak burdayim olmedim.
ikinci kattan aşağıda duran kum yığıntısının üstüne atlamak.
ıspanak yemeğinin veya fantanın tadına bakmış olmak.
çok kalabalık bi konser sırasında kalabalıktan çıkamazken kusma taklidi yaparak çıkmak. önünden çekilmeyen kıza 'çekil yoksa üstüne kusarım' demek. tonlarca küfür yemek.
sarhoşken yapılan şeyler.
15 yaşımda ailemden habersiz başka ile gitmiştim. sabah gidip akşam dönmüştüm. cidden o ne cesaret.. tek başına bilmediğin bir yere gidiyorsun. ve orada da tanıdığın kimse yok.

bir şey daha var ki..ne haddime imiş..
heyhat! ne söylenir o cesarete. neye, nasıl cesaret edildiği de anlatılamaz ayrıca.
makina mühendisliğini yazma ve akabinde kazanma cesareti veya cehaleti.

bu devirde makina okunur mu lan, hem zor hem de iş yok.
(bkz: ak gençlik)
(bkz: cahil cesareti)
tokyo driftın etkisi ile 120 km ile giderken el frenini çekmek. sonra babayı arayıp akü yok demek.
o sırada yoldan geçen biri bunu duydu filminde kullandı amk.
Ortaokul yıllarında başıma gelen sonrasında ne yapmışım olm ben dediğim olaydır.

Varoş bir mahallede okulun az ilerisindeki pazarda kuzenlerle dolaşıyorduk. Okul zili çalmaya yakın dönmeye karar verdik. tam pazarın çıkışında karşıdan gelen zibidinin biri göz göre göre üzerimize gelip aramızdan geçmeye kalktı. Tabi o anda bu hikayenin kahramanı olan bendenizin koluna çarptı.

Ben de bir delikanlı olarak üzerine yürüyüp napıyon lan sen diye atıldım. bu zibidi de sana ne falan filan diye bişeyler geveleyip üzerime yürüdü haliylen. Neyse kuzenler koluma girdi ya boşver ne gerek var filan diye bu eleman da acelesi vardı herhal tınlamadı gitti.

Neyse efendim bu arkadaş meğerse bu mahalledeki azılı elebaşlarından biriymiş. kendisini sonraları birkaç sokak kavgasında yumruklanırken görünce ne yapmışım olm ben diye titremişliğim vardır.

allah muhafaza iş büyüse ağzımı burnumu kırarlardı o kesin. adamın bi ıslığına 50 kişi toplanıyor resmen. neyse sonraları biri çekip vurmuş sanırsam kayboldu gitti ortalıktan. öylece o konu da kapandı.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)
" ben bu entry nasıl yazmışım" derim bazen.
tatilyada alabora da babasının yanında kıza kaş göz yapıyordum, ulan babasına bi söylese alabora ederler beni orada ama gençlik işte kan kaynıyor. şimdi yaş oldu 28.
14 yaşındayken gece 2de arabayı kaçırmam ve clioyla 180 görmem, hemde şehir içinde. Aklımı sikeyim.
askere gitmek. hele o kışlanın kapısına geldim, gördüm, anladım muhabbeti, bunlara rağmen nasıl geri dönmedim...
sevgilime ''bir gün biz de sevişecek miyiz?'' diye sormam. Tahmin edebileceğiniz üzere artık sevgili değiliz.
evlenmek.
Annemin suratına 700 tl limitli ek kartı fırlattığım an.
Bildiğin yeni tanıştığım, yakın arkadaşımın bir arkadaşına mesajlaşırken "biz sevgili olsak ya" demiştim inanmayınca da " e evlenelim o zaman" deyince 1 ay mesaj atmadı oğlan bana yahu. Şimdi konuşurken dahi utanıyorum. Cesaretime sıçayım.
güncel Önemli Başlıklar