1. 1.
    bir abdullah öcalan sözüdür..

devamı ve öncesi:
    Öcalan günümüzde yürütülen Kemalizm tartışmaları ve algılamalarını ise sağlıklı ve bilimsel görmemektedir. Öcalan'a göre, herkesin kendisine göre bir Kemalizm tarifi bulunmaktadır. Fakat bu tarif Kemalizm'in ruhunu yansıtmaktan uzaktır. 'Kemalizmi başka türlü değerlendirmiyorum. *******'ün 1920'lerdeki izmit konuşmalarına bakın. Göreceksiniz, Kemalizm budur. Herkes yalan söylüyor. Profesörler yalan söylüyor. Bunlar Mustafa Kemal adına yalan söylüyor.' (24 Eylül 2003) 'Bugün Kemalistiz diyorlar, en çok da ordu Kemalizmi dillendiriyor. Ancak bunların Kemalizmi anladıklarını düşünmüyorum. Kemalizmi bir parantez içinde değerlendirmek gerekiyor. O dönem ingiliz ve Alman ekipleri güçlüydü. Buna rağmen belli ölçülerde Sovyetlere de dayanarak bağımsız bir çizgi ortaya koymaya çalışmıştır. Bunda belli ölçülerde başarılı da oldu. Önünde kapitalizmden başka bir seçenek de yoktu. Bazı ilkeler geliştirdi. Bağımsızlık 1930'lara kadar söz konusudur. Ondan sonra Türkiye Cumhuriyeti emperyalizme bağlanmıştır. Kemalizm'i bu parantez içinde algılamak, bağımsızlığını böyle değerlendirmek gerekiyor.' (26 Aralık 2007) 'Bunlar Kemalist olmadıkları halde Kemalist olduklarını söylüyorlar, yalan söylüyorlar, neden gerçek fikirlerini ortaya koyamıyorlar? Ya gerçek Kemalist olsunlar ya da Kemalist olduklarını söylemesinler. Ben M. Kemal'in olduğu yerdeyim, O'nun kıyamet kopardığı noktadayım. Bunları dile getirdiğim zaman bana Kemalist oldu diyorlar.'

2007- ila 2008 yılları arasında avukatlarıyla yaptıgı görüşmelerde dile getirmiş..

tabi sol elini havaya kaldırarak bi sik yaptıgını sanan duyarcı solcuların siteleri harç bu bilgiyi veren yok..

sanırım churchil övünce düşman bile degerini anladı diyebiliyorlar ama apo olunca aynı şeyi yapamıyorlar..
    1 -1 ... zargna