bugün

Masumsan o küçük çocuğu kim dövdü söyle söyle be adam.
Bir gerçek. Sadece söylemek istedim. Şimdi de gidiyorum.
Sanıkların klasik sözü. Evet.
(bkz: yıldız tilbe) nin canı istediği zaman müzik tarihine damgasını en damaresk sözlerle vuracağının kanıtı olan şahika şarkının adı.yeni model tilbeizm melankolyasının en delimsirek örneği.

En saklı yasaklarla yağlı ballı oldum
Dindirmedim aşksızlığı hep istedim
Kimine göre şanstı benim şanssızlığım
Gözüm karardı gönlüm bulandı direndim
Yalnızlığın deliliğe giden yolları boştu
Düşüncemdi gardiyansevdan bırakmıyordu

Benim canımsın anladın mı kurtuluş yok
Daha çok sevmeliyiz aşk için zaman yok
Büyümek istiyorum çünkü çok çocuğum
Hep aşk beni baştan çıkardı ben masumum

Öyle bir mevsime başladım ki senle
Yalnız benim iklimimde bu çiçekler
Önce bakışın öptü dudaklarımdan
Sürüyle kuşlar geçti kanımdan sessizce
Sokul bana ey kalbim rahat bırak kendini
Hayallerinden çıkıp geldi buldu bak seni

Sihirli bir gecenin döndüğü başımda
Aşk dolu şarkıların her çalınışında
Üzerimde sevdalı bir gömlek bir kotla
Benimle dans et haydi şarkı söyle durma

http://www.youtube.com/watch?v=hEX_Pj24jIY
(bkz: ama şaka dediniz siz ben ondan şey ettiydim yani)
başlık: şu an kendinden utanan kaç kişiyiz lan
(bkz: benimle birlikte en az bir kişiyiz)swh
(bkz: buraya düşen herkes bunu söyler)
genel olarak sallanmayan cümledir. ben masumum demek, çok sarhoştum hatırlamıyorum demekle aynı hemen hemen.
(bkz:masum değiliz,
hiçbirimiz.)
Hükümdarın biri ağır hastalığa yakalanıp yataklara düşmüş. Zamanın hekimleri başına üşüşmüşler hemen. Demişler ki;
-Hükümdarım sen iyileşebilirsin. Ancak şu şartlarda birisinin ödü ancak seni iyileştirebilir.
Hükümdar hemen adamlarına emretmiş. Söylenen niteliklere uygun bir insanı araştırıp derhal bulmuşlar. Buldukları, henüz bıyıkları yenice terlemiş bir köylü gencidir.
Hükümdar gencin ana ve babasını yanına çağırtır. Onlara bağışlarda bulunur, yedirir içirir, memnun eder. Kadılar da, hükümdar vücudunun esenliği için halktan birinin kanının dökülmesine fetva verirler.(!)
Cellatlar genci öldürüp ödünü almak için tüm hazırlıklarını tamamlamıştır. Genç, tam bu sırada yüzünü göğe doğru kaldırıp gülümser. Onun güldüğünü gören hükümdar, şaşkınlığa düşer. Gence;
-Ölüme gidiyorsun, bu haldeyken gülünür mü? der.
Genç cevap verir;
-Evlatların nazını analar babalar çeker, davayı kadıların huzuruna götürürler, adaleti de hükümdardan isterler. Anamla babam, dünya varlığı için beni ölüme verdiler. Kadı, hükümdarın hayatının esenliği için haktan uzaklaşıp, öldürülmeme fetva verirler. Hükümdar ise kendi sağlığını benim ölümümde görüyor. Bu aşamada görüyorum ki, Allahtan başka sığınacak kimsem yok. Ben de Ona baktım, Ona güvendiğim için gülümsedim.
Gencin bu sözlerinden etkilenen hükümdarın, gözleri dolup ağlamaya başlar ve şöyle der;
-Günahsız bir gencin kanını dökmektense, benim ölmem daha iyidir der ve gencin yanına getirilmesini emreder. Genç yanına getirilince ona sarılır, kucaklar, gözünü yüzünü öpmeye başlar. Gence hesapsız hediyeler verir. Onu serbest bırakır.
genci serbest bırakan hükümdar, o hafta içinde iyileşip eski sağlığına kavuşur.

(bkz: şeyh sadi şirazi)
(bkz: bostan)
Yas ft. Doberman ' ın rap parçası.
Nakarat :
Ben Masumum aglayı$larımda suç bulmasınlar
gözler kapandı tehdidi bo$ yere sunmasınlar
görmedi gözler seni benden almasınlar
dünyam yıkıldı yüzümede vurmasınlar.
. ..... .....
dinlemek isteyenler için
orjinal klip olmadıgından dolayı $imdilik link :
http://www.youtube.com/watch?v=_QIKI-xSAFk
Yıldız tilbe ' nin $arkısıdır.
izlemek ve dinlemek isteyenler için :

http://www.youtube.com/watch?v=hEX_Pj24jIY&mode=related&search=
kımse ınanmaz kı...en sevdıgın ınsan bıle...
pardon filminde, haksız yere hapishaneye düşen adamların söylediği anlamca aynı olan cümle.sapık gardiyan ise 'hee herkeşlerde buraya yanlışlıklan düşmüştür' diye yanıtladığı, haykırış.