bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  sadece devletin laik olabileceğinin bilincinde olan, kişilerin laik olmak zorunda olmadıklarını bilen kişinin göğsünü gererek kurabileceği cümledir.

  laik olan devlettir, devletin kurumlarıdır. ha kişi laik olamaz mı? pek tabii laikliği seçebilir lakin zorundalık diye bir kavram olmadan, hür iradesiyle ''ben laikim'' diyebilir. aynı şekilde ''ben laik değilim'' diyebilme özgürlüğüne de sahiptir.
  2 -2 ... ashaf
 2. .
  örümcek kafalılığın göstergesi olan cümlelerden birisi. bunu diyen insanlar türkiye cumhuriyeti'nin resmi dininin anayasada yazılı olmamasına da karşılar. zamanında onun kaldırılarak anayasanın ve devletin laikleşmesine de bok atar bu zihniyet. devletin dini olmaz. din de bireye özgüdür. laiklik de tam tersi olarak devlete özgüdür ama şöyle bir şey vardır: tabiiki devlete özgü bir kavramdır ama bunu savunan bir insansanız siz de laik olursunuz. dinin devlet hayatından çekilmesini istediğiniz zaman laiksinizdir. saçma sapan kelime oyunları yapıp asıl beyninizden geçen düşünceleri saklamayın.

  edit: laik değilim müslümanım derken, laikliği müslümanlığın zıttı olarak görmektedir bu adamlar. bunun özgür iradeyle, demokrasiyle falan açıklanacak bir tarafı yoktur. orta çağ karanlığına dönmek isteyen radikal islamcıların ağzından duyarsınız bunu.

  edit2: vay anasını nasılda eksileniyor. merak etme ben ve benim gibiler bu ülkede yaşadığı sürece siz göğsünüzü gere gere '' ben laik değil müslümanım hıh'' diyebileceksiniz. üzülme evladım.
  2 -5 ... takino parmino
 3. .
  tanım konusunda güzel bir ders alması gerektiğini düşündüğüm insan.
  1 -2 ... bard of hell
 4. .
  (bkz: ben devletimin laik olmasini destekliyorum demek)
  ... moltisanti
 5. .
  laiklik madem sadece devleti ilgilendiriyorsa neden bir kişinin "laik olmadığını" dile getirmesi anlaşılamamış söylemdir. bu bağlamda "ben cumhuriyet değil agnostiğim" diyen insanlara mal veya deli gözüyle bakmamamız gerekiyor herhalde.

  ha alakalı olarak:

  (bkz: takiyene takayım)
  1 -3 ... soul forged sin
 6. .
  (bkz: şakirt misin bilader)
  1 -1 ... theangelofdeath
 7. .
  (bkz: herkese benden çay şakirte yok)
  -3 ... fidelcastro
 8. .
  şuanda bu ülkenin başbakanlığını yapan zat-ı muhterem zamanın birisinde " hem laik hem müslüman olamzsın ya laik olacaksın ya müslüman" şeklinde bir cümle sarf etmişti.

  tanım: rte yi doğru bilen, seven sayan, sözünden çıkmayan insan söylemi.

  işte efenim türkiyeyi yöneten zihniyet.

  başka söze gerek var mı?
  1 -1 ... msd
 9. .
  oldukca sacma bir söylemdir, yobazligin yegane örneklerindendir.
  Simdi sen bu ülkenin okullarinda okuyacaksin laikligin ne oldugunu kitaplar cayir cayir yazacak ve bunu anlamayacaksin yada anlamamazliktan geleceksin. Yok kardesim o zaman terk edeceksin bu ülkeyi resit oldugunda, git irana iltica et. Ama yok bu tipler ya amerika,kanada,almanya,avusturalya,belcika yada hollandaya iltica ediyorlar,bu yasima geldim daha bir kisinin bile irana iltica yada normal yoldan gidip orada yasadigini ne gördüm nede duydum. Tuhaf degil mi?.
  iste bu yüzdendir ki: ya sev, ya terket !
  Demekten baska bir secenek biraktirmiyorlar insana.normal ülkesini seven bir vatandasi bile böyle densizlikler ile fasıtlestirıyorlar.sonrasi malum ülkesınını seven fasıst kopek damgasi yeniliyor. Durun siz eksileri vermeden ben söylim:fasistim ben! bu ülkeyi herseyi ile seviyorum! askeriylede,abdullah catlisiylada,bas örtüsü takan teyzeleriylede!
  Not:böyle bir sözü söyleyen sahsiyette ülkesini halükarda peskes cekecek sahsiyettir. Tarihimizde örnekleri bolca vardir.
  Saygilar sunup, esenlikler dilerim efendim.
  1 -1 ... kale