bugün

Kendi ile barışık olan insanların soylemidir. Ortamda gulusmeler falan olur. (bkz: ukte)
Hangimiz değildi ki be adamım.
o küçüklük anıları hatırlayınca gülerek söylüyorum bunu. Akıllı bir çocuk kardeşini kıskanıp saçlarını kesmezdi. Evet ben de küçükken maldım.
benim satış fiyatım dolar üzerindendi. madem hepimiz maldık, benim bir farkım olsun.
Ukte doldurmaktan bihaber insanların başlık sahibine ithamlarda bulunmasına sebebiyet verdirmistir.
"büyüdüm ama hala malım." cümlesiyle devam edecek olan söylem.

Güldüm ki.
(bkz: yakışır)
bir örnek: o zamanlar, şu an markasını hatırlayamadığım şekersiz sakızların kağıtlarında duvar yazıları vardı. Nerde o kağıtlardan görsem yerden alır okurdum.
büyümediğini kanıtlayan kişi .
babam cemaldi, annemde hamal şeklinde devam ettirilebilir.
birinci sınıfta aşı yapmak üzere olan hemşireye; ''beni arı soktu sizin iğne yapmanıza gerek yok'' demem yeterlidir sanırım.
herkesten gizlediğim gerçeğim be sözlük. bak sana anlatıyorum özelimi bile.

Evde denemeyiniz!! Çocukları monitörden uzak tutun sayın yazarlar.

Misal ben küçükken beton yuttum hani bildiğimiz sıvı çimento. 5 yaşlarında falandım. Betonun yenilmez, yutulmaz, hazmedilmez bir şey olduğunu biliyordum ama sırf tadını merak ettiğim için yaptım bunu. ancak sonuç berbattı iğrenç bir tadı var ya la onun. boğazı çok rahatsız ediyor. 4 büyük boy elma yemek zorunda kaldım değerli ebeveynlerimden habersiz ölmemek adına.
Efenim elma demişken bir keresinde kokusu güzel vede çizgi filmlerdeki gibi ağızdan baloncuk çıkıyor mu diye diye elmalı bulaşık detarjanı denedim sonuç yine aynı yine aynı. Hep bir boğaz tahrişi.
Hiç unutmuyorum bir keresinde de kendimi çatıdan annemin kucağına atmak istemişim kadıncağaz kalp krizi geçiriyormuş az kalsın, babam çekip almış beni. o gün bugündür babam benim kahramanım.
Kısacası sözlükçüm ben küçükken harbi maldım. ama şimdi yalnızca sebze ve et ile besleniyorum, intihar girişiminde bulunmadım. Gayet sağlıklı bi birey olarak yetişiyorum. Ya da bana öyle geliyor.
(bkz: ben hala malım)
güncel Önemli Başlıklar