bugün

(bkz: Diyarbakır da keyfi gözaltına alınan 14 öğretmen)
Maalesef Türkiye'nin genel problemi bu. Bir yetkiye sahip olan insanları, kendilerini diğer insanlardan üstün görmeleri. Bunu da biz yapıyoruz maalesef. Makam ve mevki sahiplerine farklı davranarak onlari biraz şımartıyoruz sanki.
stereotipleştirme olacak elbet istisnalar var. fakat savcıların genel olarak egoları var kanımca.
sıradan bir savcının zırvası. kimse de zamanında buna dememiş ki ''ben sana göt lalesi olamazsın demedim; adam olamazsın dedim'' diye. yazık...
yarın çıkar açıklama yapar yanlış anlaşıldı, sözlerim cımbızlandı diye. ne gerek var şahsi işlerinize devletten aldığınız yetkileri karıştırmanın. bakan yardımcısının, sendikanın, adalet bakanının konuya dahil olması çok sevindirici. bu ülkede sadece öğretmenler değil kimse sahipsiz kalmamalı. devlet herkesin devleti.
(bkz: Görevi kötüye kullanmak)

Tck madde 257'ye göre kamu görevlisi bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Bu bana göre keyfi görevi kötüye kullanmaktır.
olay gerçekse, dahil olmuş bütün savcılar görevlerinden alınmalıdırlar. savcılık yapmamaları sağlanmalıdır bir daha.
O günlere bir öğretmen tarafından geldiğini unutmuştur. Derhal görevinden alınmalıdır.
Ben sana savcı olamazsın demedim... *
Toplumsal kişilik değerini var edememiş ve bunun hıncını makamıyla çıkarmaya çalışan, Önceki hayatında belki de esaretin bedelini yazmış ama toplumdaki yerini Mars’a bile çıksa her daim yadırgayan ve tüm Türkiye’deki 15 bin meslektaşından sadece biri olduğunu o kadar aldığı eğitime rağmen farkında olmayan, adalet yetkilisi olarak kurumunu temsil ve rezil eden 657 ye tabii devlet memuru.
Ise bak göz altina aldiriyor siralarini kapip maç yapiyor.

Bu gabon da sudan da falan olmaz bak o kadar söylüyorum.
Hakli olan savcıdır. Öğretmen kim oluyor? Oraya gelen Cumhuriyet savcısı, konuşmana ve üslubuna dikkat edeceksin efendi!
şaşırdınız mı?

akape hukukunda bugün temalı bir olaya şaşırıyorsunuz..

hepiniz embesilsiniz.. bilin istedim..
suç şahsidir, meslek grubuna teşmil edilemez.
akape'nin döneminde şaşırtmayan hareketlerden biridir.

oğlum adamlar fetöyle kol kola yürüyüp sonra kendilerinden hiç kimseyi hapse atmadılar, buna mı şaşırıyorsunuz.
Sosyalist bir devlet olsaydık bunu duymazdık.
Ulan it, ögretmen olmasaydı başında ancak yarrak başı olurdun.
vuv vaziyet alın buralar karışacak şeklinde duygu bütünlemesine kapılmamızı sağlayacak aşağılama.
güncel Önemli Başlıklar