1. 1.
    unutma savcı bey. seni buralara gene bir öğretmen getirdi. savcı olmuşsun amaa.......
    16 ... autocadd0584
  2. 2.
    (bkz: Diyarbakır da keyfi gözaltına alınan 14 öğretmen)
    7 ... serdarsl06
  3. 3.
    Maalesef Türkiye'nin genel problemi bu. Bir yetkiye sahip olan insanları, kendilerini diğer insanlardan üstün görmeleri. Bunu da biz yapıyoruz maalesef. Makam ve mevki sahiplerine farklı davranarak onlari biraz şımartıyoruz sanki.
    4 ... ylajali
  4. 4.
    stereotipleştirme olacak elbet istisnalar var. fakat savcıların genel olarak egoları var kanımca.
    ... hackerman
  5. 4.
    sıradan bir savcının zırvası. kimse de zamanında buna dememiş ki ''ben sana göt lalesi olamazsın demedim; adam olamazsın dedim'' diye. yazık...
    4 ... sanzelize
  6. 5.
    yarın çıkar açıklama yapar yanlış anlaşıldı, sözlerim cımbızlandı diye. ne gerek var şahsi işlerinize devletten aldığınız yetkileri karıştırmanın. bakan yardımcısının, sendikanın, adalet bakanının konuya dahil olması çok sevindirici. bu ülkede sadece öğretmenler değil kimse sahipsiz kalmamalı. devlet herkesin devleti.
    4 ... the dayi slx
  7. 6.
    mevki ve makamı kötü niyetle kullanmak bu olsa gerek, şu boş beleş zihniyetlileri bu makamlara getirenleri de bu boş kafalıları da istiklal mahkemelerindeki dar ağacında assanız bir gram üzülmem. savcı olduğu için büyüklük taslayan bir veya birkaç adet orospu çocuğu içerir. insan bile değilsiniz ulan.

özür dilerim ama yerinde küfür de etmeli insan.
    4 ... wordsimit
  8. 7.
    Dağa taşa hukuk fakültesi açarsan olacağı bu mesleki ahlaktan yoksun insanlar yetişir.
    3 -2 ... vexillarius of theodopolis
  9. 8.
    (bkz: Görevi kötüye kullanmak)

Tck madde 257'ye göre kamu görevlisi bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    Bu bana göre keyfi görevi kötüye kullanmaktır.
    6 -1 ... dertler derya olmus
  10. 9.
    23-24 yaşındaki veletlere "cumhuriyet savcısı" ünvanını verirseniz böyle olaylar yaşarsınız.

bu ülkede "hukuk" konusundaki sorun sadece yasalar değil. kültürsüz vasıfsızların "matematik" netiyle hukuk okuması. fakültelerde bir de "devam zorunluluğu" olmayınca ipini koparan "hukukçu" oluyor. bir an önce hukuk fakülteleri batı'daki gibi "yüksek lisans" seviyesine getirilmeli.
    6 ... uzakyolun yolcusu