bugün

O zamanlar kendimi bilmiyordum. Sadece nefret ediyordum. Hayran oluyordum. Nefret ediyorum hayran oluyorum. Düşmanlar ediniyorum. Ama daha çok nefret ediyorum. Ergenim, hayatı basit akıl yürütmelerinden ibaret sayıyorum. Kadınlarla aram hiç iyi değil. Kadınları anlamaya çalışmıyorum bile. Biz ve ötekiler diyorum. Hiç efendi olmadım. Derken okul kitaplarında hitlerin faşist olduğunu okuyorum. Ben faşistim artık... Bir kimlik! Kavgamı okuyorum türk olmakla gurur duyuyorum. Batıdan ve doğudan nefret ediyorum. Al atlara binip uzaklara gitmek istiyordum o zamanlar. O zamanlar hayal kurabiliyordum. Ve o zamanlar kimseyle diyalog kuramıyorum. işte kendi hapishanem. Kendi hücrem... bilgisiz insanın tutsakligi bu.

En son nietzsche aforizmalari söyleyip yol boyunca kosturdugumu hatırlıyorum. O zaman eğitimli insanlarla tanıştım. Kim olduğumu anlamaya başladım. ilk önce sıradan insan olduğumu kabul ettim. Faşist kimliğimi çok önceleri çöpe atmıştım. Anarsist kimliğimin yanına bipolar bozukluk eklendi.

Sonunda kim olduğunu bilmenin zor bir şey olduğunu anladım. Özgürlükçü ben bir silah alıp isid saflarında savasabilirim. Bir insanı öldürebilirim ve bunu yaptığım için zerre pişmanlık duymam da. Bu kötü bir senaryo kime göre bilmiyorum. Diğer yandan sevdiğim bir mesleğim cok sevdiğim bir esim olabilir. Ama işte buna kendimi layık görmüyorum. Bu yeni dünyaya ait hissetmiyorum kendimi. Bu dünyayla kim savaşıyorsa onun yanında hissediyorum kendimi. Hitler, isid ya da anarşizm... Hiç fark etmez. içimdeki yok etme durtusune engel olamıyorum. Evet herkese saygı duyuyorum ama duymuyorum da. Mesela bir adamı bogazlamak istiyorum. Medeni olan her şeyden nefret ediyorum. Fakat bir şey daha var. Dünyaya egemen olmak da istemiyorum. Bir virüs olmak istiyorum. O medeni görünen yüzlerinizin arkasındaki vahşiyi ortaya çıkarmak istiyorum.
ben kim miyim. Ben senin içindeki celladım.
En zorlu hatta hafiften acı duyduğunuz, hayatı ve hayatınızdaki insanları sorguladığınız anda sorduğunuz sorudur.

Ben kimim, yerim neresi, nerde duruyorum, nerde olmalıyım, Mutlu muyum...
Kafamda deli sorular süreci soruları...
aklında olamayan bir bilmece mi,
sahi ben kimim..

belki farkında olmadan yaşadığı bir hiç misali,
sahi ben kimim ..

küçümser davranışların beni mi buldu yoksa çağla yeşili,
sahi ben kimim ki..

büyümeyi hiç becerememiş bir kadının dalga geçtiği biriymişim,
sevdiği için ne konuşmaktan, ne de yaşamaktan korkan bir adamım belki..

sahi ben kimim ki hakedeyim en ufak bir değeri..
görsel
"Ben kimim?" sorusunun yolu öncelikle "ben ne değilim?" ayrımından geçiyor.
Bugünkü ben ile ben ne ak ne karayım ne deniz ne dalgayım. Ne yargılayan benim ne de yargıladığım benim. Ben yalnızca benim. iyi veya kötü de değilim. Öylesine her birinin ortasında duran, hepsini izleyenim. Dalgalar etrafımdan, içimden, göğümden yükselir geçer ama hiçbiri bana değmez.

Ben yalnızca bir ruhum. Çamura bulanmış, katmanlarında sıkışıp kalmış bir ruh zerreciği. Bir şey olmak için buraya gelmedim. Oldugum şeyi bulup katmanlarımdan soyunmak için burdayım.
"Sen kimsin? Şüphesiz sen sen değilsin?" ibni arabi.

Zihnimizin ayarını bozdu bu tasavvufçu pezevenkler!
Ben kimim
Seyir defterini kaybettim
Boşver dedim ve kepenklerini indirdim
Uzandım bulutları izledim
Hepsini eninde sonunda sana benzettim
Yasak bir kitap gibiyim bodrum katında
Saygı duyduğum bir şey yok şu hayatta.

https://youtu.be/iwYmGtNdN4A
Güzel şarkıdır, dinleyin dinlettirin.
Candan erçetin'in felsefik, düşündürücü, güzel bir şarkısı.
Zaman çizgisinde, kendi kabuğuna çekilmiş bir kaplumbağa mı...

Yaşamanın hızına yetişemeyen,

Yoksa pişmanlıkları sınırlı ifadelerinde gizli bulutlar mı,

Kapkara umutların gölgesinde...

Ben kimim bu dünyanın içinde.
Bir heçkır filmi.
yanılmıyorsam amerikan yapımı olan bir adamın kafayı yiyip şizofren olmasını anlatan hacker filmi.
https://cryptotabbrowser.com/18866744 bitcoin madenciliğine ilgi duyan arkadaşlara gelsin !
Stabilin şarkısıdır ben ilk bu şarkıyı dinlemiştim.
Candan Erçetin’in hak ettiği değerin daha azını görmüş şarkısıdır.

https://youtu.be/SsfS6li4jPg

Geçimsizim bugünlerde
Kimsesizim bu yerlerde
Değersizim bu ellerde
Çaresizim doğduğum yerde
Gölgesizim her gün her yerde
nerdeyim ve burası neresi. ewed
Yaptıklarımı değersiz, söylediklerimi gereksiz gören insanlarla yaşamak zorunda olmak ve etkisiz eleman gibi hissetmek her an her her yerde. işine gelmedikleri yerde yutan eleman yaftasını yapıştırıvermek ne kadar kolay onlar için. Peki ben kimim ve neyim hakikatte?
sen senin kim olduğunu biliyorsan yeterli. öğrenmek isteyen öğrenir, istemeyen öğrenmez. tasası sana düşmez.
boş bir soru. sen kimsen kimsin ben kimsem kimim biz kimsek kimiz ve bu kimi ilgilendirir ki? geçiniz.
vallahi billahi tallahi imam mehdi.

istanbul'a başkan olcam.
"geçimsizim bugünlerde,
kimsesizim bu yerlerde
değersizim bu ellerde;
gölgesizim her gün her yerde.

Ben kimim?"

Bir candan Erçetin şarkısı.
şu sıralar kendime çok kez sorduğum sorudur. cevabını hala bulamadım.