bugün

Alsın kızını g.tüne soksun gavat oğlu gavat.
Kürt hadi yaylan ağlayarak günlüğüne yaz.
Kendisi hakkında sözlükte gavat oğlu gavat dendiğini duyunca haklı olduğunu görecek adamdır.

Bunlara yağmurlu havada su vermek bile fazla.
Vermez vermez kız babası sonuçta.
Ama elin yabancısına koşa koşa verir.
alsın kızını g.tüne soksun gavat oğlu gavat.
Aynen öyle.
Afgana verirsin ama .
Israr edilirse verecektir..
kimseyi ilgilendirmez kız onun kızı aq.

adamın korkusu vardır kızı dayak yiyecek diye. elbette her kürt kadına dayak atmaz tabii ancak böyleleri çok.

Ülkü ocakları denen yerde birbirinizi mi silkmişsiniz aq.

ülkü ocakları denen yerde birbirinizi mi silkmişsiniz aq.
Cahil olmayan adamdır.
pek cahil değildir .....

Ağrı'da 'kız alıp verme' kavgası kanlı bitti: 3 ölü, 8 yaralı

https://www.yenisafak.com...ti-3-olu-8-yarali-3677853

Bitlis’in Güroymak ilçesinde iki aile arasında kız kaçırma meselesinden dolayı çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de ağır yaralandı.Alınan bilgilere göre, olay, ilçenin şehirlerarası otogarında öğle saatlerinde meydana geldi. ilçenin Çıtak köyünde ikamet eden taraflardan Cedih Platin, otogara indiği sırada diğer taraf olan amcası Cemil Pilatin ile çocukları Harun ve Mehmet Platin ile karşılaştı .

https://www.sabah.com.tr/...rma-kavgasi-1-olu-2-yaral

Cedih Platin, amcası Cemil Pilatin ile çocukları Harun ve Mehmet Platin ..........

oldukça farklı insanlar ..... uzak durmak lazım ....
var böyle biri,
kürt aşağı, kürt yukarı diyen biri.

ilk kızı kürte verdi, torun seviyor şimdi, has adamı oldu.
evli değilim kızımda yok ancak olsa ben de vermezdim. gerçi ben kızımı kimseye vermezdim orası ayrı.

konu ırkçılık değil hemen kudurmayın. hayatım boyunca en çok akrabalardan kaçınmaya çalıştım. akrabalık müessesesi kadar gereksiz bir kurum yoktur hayatta. neyse işte bu kadar akrabalıktan kaçınırken takribi "800" üyeli yeni bir akrabalık kurumunu ne yapayım ? doğuda yaşayan vatandaşlar ne karadenizlilere benzer ne egelilere ne akdenizlilere. adamlar sürekli bir arada olmak istiyorlar. bizim en üst katta oturan kardeşim kürt vatandaşlardan bir tanesi mesela. evinde her gün en az 10-15 kişi oluyor. kendileri hariç tabi 4 de kendileri etti mi sana 20 kişi. lan 70 metrekare bir evde 20 kişi nasıl 24 saat vakit geçirebilir ? hadi gündüz herkes bir köşeye çömdü oturdunuz gece yatma işi nasıl olacak insanlar yatınca normalde kapladıkları alanın 3 katını kaplıyorlar. kızın huyu da büyük ihtimalle bana çekeceğinden zaten kendisi de istemezdi bu kadar yeni akrabayı.
benim olsa ben de vermem. ben egeliyim, kürtlerle kültürlerimiz çok farklı. ister istemez anlaşamıyoruz. ben bireysel birisiyim, dibimde oturan akrabalarıma bile ayda bir iki sefer giderim. onlar ise allahın her günü bir evde 30 kişi oturup çay içiyorlar. kadınlara ve hele gelinlere it muamelesi ediyorlar. internetteki haberleri de zaten görüyoruz. kalsın, istemez.
bir akrabam gaza gelip siirtli bir kızla evlendi, aileler birbiriyle anlaşamıyor çünkü kızın anası babası türkçe bilmiyor. hiç ev işlerinde yardımcı olmadıklarını ve herkese tepeden baktıklarını söylediler. anlayacağınız kültür önemli.
malatyalı kürt alevi bir aileyiz benim eşim türk, kardeşimin eşi boşnak. akrabalarımızda hemen hemen hep kürt-türk evlilikleri yaptılar herkes evinde mutlu çoluk çocuk büyütüyor hayat gailesiyle boğuşuyor. hepimizin kanı kırmızı akıyor hepimizin göz yaşı aynı renkte bu kadar sıkıntı yapmayın.
Abi mecbur mu vermeye. Bunun cahillikle alakası yok ki tamamen tercihtir. Sen kızını bir hintli ya da Singapurluya verir misin misal .
ırkçı ve önyargılıdır.
Herkes ırkını korusun sana ne ulan? Yakında Türk ırkı bitecek duyarlı adamdır.
Vermem öyle bir dünya yok kürt Arap bunlardan uzak dururum.
Ne kürt ne alevi. aman aman aman
Evli değilim ama ilerde evlenip bi kızım olsa ben de vermezdim. Çünkü türk milliyetçisiyim ve ırkçıyım. Kürtlerden de hiç hoşlanmam.
Cahillikten ziyade anadolunun çomarı olma ihtimali yüksek olan zırtapozdur.

Tut kızını g.tüne sok pezevenk!