bugün

Nickim uzun olduğu için sığmayan başlıktır. Denedim sığmadı.
Olum böyle atraksiyonlara girmeyin sonra çaylak olursunuz.
Selamlar. Dilin ortaya çıkışı hakkında birçok teori olsa da benim aklıma en çok yatan teori yansıma seslerden kaynaklanarak türemesidir. ilk Avcı topluluklarda senkronizasyon bir mecburiyetti. ister mağarada olsunlar ister avda, birbirlerine iletişimde “mesaj” denen şeyi iletemediklerinde hayatları tehlikeye girerdi. Bu yüzden dil bir oluşum değil zorunluluktur.

Dillerin oluşmasında en büyük etkenlerden birisi de coğrafyadır. Ekvatoral bölgelerin sesleri yumuşakken üst tarafların sesleri serttir. Sert iklimde yaşayan birisinin sesi de sert olmalıdır ki kendi benliğini kabul ettirebilsin.

Ortak dil olmaması insanlık tarihinin en büyük nimetidir. Dil, kişilik ve kültürün temelini oluşturur. Dünyanın birden çok kültüre ihtiyacı var ki insanların hem bakış açıları hem ufukları genişleyebilsin.
Tugokan: uç ıgaça bitidim.
Eski yazarları özlüyor musun Joseph? * 11. Nesil olanları özellikle *
burada kişinin kendisine ve özel hayatına, anılarına ilişkin sorular olmalı. yoksa kişinin uzmanlık alnını bilmiyoruz. o da google bakıp yazacak muhtemelen.

hadi ben de sorayım: uzmanlık alanınız nedir?
Çok özlüyorum. 2015-2016 sözlüğünün tadı yüzünden gidemiyorum zaten buradan.

Onlar da burada olsaydı, beraber silik yiyene kadar çabalardım burayı adam edebilmek için. Sevmediklerim de dahil buna.
joseph kim amq.
Kitap önerisinde bulunsaydınız ilk üçünüz ne olurdu?
kız mısın ?
yaş kaç ?
meslek ne ?
hangi şehir?
Kendini bu kadar önemli sanmanı sağlayacak kadar ne yaşattılar bu hayatta sana genç adam?
Stefan Zweig-sabırsız yürek(acımak)

Amok koşucusu veya satranç gibi bir kitap değil. Zweig’ın ustalık eseri bu roman.

Dickens-iki şehrin hikayesi

3 aya 1 dönüp tekrar okurum.

Balzac-Vadideki zambak

Klasiklerin klasiklerinden. Okuma listesi yapmak isterseniz istediğiniz zaman yardımcı olabilirim.
7 senedir sözlükteyim true, kız olsam tanırdın kesin.

Ohooo hangisini sayayım be 007, anlat anlat bitmez.
katilmiyorum.
magarada sevdigi kadinin guzellik benini goren adam. atesi bulan adamla ayni adam. ayni zamanda sevdigi kadinin boynunu isirinca hosuna gittigini gorur. bunlar atesi bulan adami atesten daha cok heyecanlandirmistir.sevdigi kadinin vucudundaki guzellik beni onu bir sekilde cok guzel oldugunu ifade etmeye zorlamistir.ve agzindan cikan ilk kelimeler tanrığmm bu ne kadağ güzel biğ kadınğ. ustelik güzellik beni var.
o ben ki ne kadar guzel. atesi bulan opusmeyi bulan adami dile getirmis adam konusmayi da bulmustur. birazdan gider sevdigi kadin icin vahsi bir hayvan avlar. derisinden sütyen ve kilot yapar bu guzelligi herkes gormemelidir cunku.

tesekkurler.
Salim’in dediği gibi “Jale de jale, ismi jale.”
Oyunculuk açısından Şener şen. Ama Kemal Sunal yaşasaydı ne olurdu bilmiyorum. Allah rahmet eylesin.
Saat 12.30 da 15 Temmuz köprüsünde olacağım.

Beni alan Üsküdar’ı geçebilsin diye. Hehehehe.
burcun ney?
Akrep.

Entry burada.
Bugün ülken için ne yaptın.
Kendimi geliştirerek akademisyenlik için çalışmalara devam ettim. Gayem “vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.” Mottosuyla yeni nesiller yetiştirmek.