bugün

bok saygılısın denilesi insandır.böyleleri saman altından su yürütür.
Hiçbir ideolojiye sahip olmayan insandır.
insanların düşünmeye ve inanmaya hakları olduğunu düşünen insanlardır. kendilerinin yaptığı muameleyi karşısındaki insandan da istemektedirler. ama bu isteklerine pek de karşılık alamayan tiplerdir. özellikle de bu ülkede.
bu insanları anlayamayan hatta anlayamamakla kalmayıp ezen insan , kimsenin fikrine saygı göstermez , kendi fikrine saygı göstermeyene hiç saygı göstermez hatta çeker vurur..bi ideolojiye saygı duymanın , o ideoloji kabul etmek değil o ideoloji savunucularının insani haklara sahip olduğunu kabul etmek olduğunu algılamayamamış bu tiplerin sivilceleri beyin gyruslarındadır..allaha şükür yüzdekilerden hallicedir..
tabii bi de saygı duymazsak nolur ki lan sizi entel danteller tarzında evdeki tesbihlerini sallayan hıyarlar vardır onlardan çok gördü bu ülke muhtelif yerlerde piyon olurken onlara tek lafım o tesbih götünüze kaçsın..
insanlık mertebesine erişebilmiş olan kişidir. bir eldeki 5 parmağın bile birbirinin aynı olmadığını kavrayabilen herkes insanların da birbirlerinden farklı huylara, karakterlere ve ideolojilere sahip olduklarının bilincindedir. ayrıca hiçkimseyi ideolojisine bakarak yargılama hakkına sahip olmadığınında farkındadır. evet biz herşeyin en iyisini bilen, olgun ,sivilcelerinden kurtulmuş insanlar olarak; yaşadığımız hayat mükemmel, fikirlerimiz harikulade olmasa da bunların farkındayız ve sen ve senin gibilere rağmen insanların ideolojilerine, fikirlerine saygı duymaya devam ederek insanlığımızdan ödün vermeyeceğiz.
fikre fikir olduğu için değer veren insandır. açtım ağzımı yumdum gözümü deyip diğer ideolojilere kulak asmadan her zaman kendisinin en doğruyu düşündüğünü zanneden üç beş kişinin aksine bugün ülkede demokrasiyi yaşatan insanlardır. ideolojilere katılmak onları sevmek elbette zorunlu değildir ancak dinlediğin kadar dinlerler.
'' sana saygı duymuyorum ,o konuşmasın,bu sussun, ben özgürüm istediğimi yaparım'' demek yerine; ''ben özgürüm istemediğimi yapmam, sana mantıklı gelen ideoloji şuysa saygı duyarım ama sana katılmam''demektir.
halt eden insandır.

vardır böyle tipler. her yerde görmek mümkün bunları. her şeye saygılılar. her görüşe. her fikre. katılmasam da saygı duyuyorum lafını kafalarına çiviletmişler. insan kaybet istemezcesine. kimsenin kendinden uzaklaşmasını istemezler. her şeyin en iyisini bilen, olgun, sivilecelerinden kurtulmuş, yaşadılarını hayatın mükemmel, fikirlerinin harikulade olduğunu düşünen insanlar.

ama aslında bkmayın siz böyle bir laf ettiklerine. yok böyle bir şey. büyük kandırmaca. tanım yanlış. bu hissettiği saygıdan çok daha fazlası. cesaret örneğin, yalnızlıkta gerekli olan.