bugün

Benzinden bahseden kişi söylemi.
benzin zamlarından etkilenmeyen süper zeki yurdum insanı davranışı.
dolarin yukselmesini sikine takmayan (bkz: mal beyanı).
hesabını bilen bir dayımız.
efsane ak çomar lafı. tek cümleyle ülkenin yarısını özetledi.
her şeyi hep 50 türk liralık satın alan türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır..

vatandaş bu vesileyle zaman-mekan bağımsız, her daim her ürün için 50 türk lirası harcamaktadır..

bütçesi sarsılmayan vatandaş beyanıdır..

ben mesela sırf bu çözümü uygulayamadığım için kendi aptallığımdan maddi-manevi zarar etmekteyim..

ama.. hep 100 liralık alım yapma fikrini değerlendirmeye başladım bu aralar..

zararın neresinden dönersem kardır..
Yakında alamayacak.
görsel
yakında o benzin 1 km bile götürmeyecek.
Çomarların allah gibi gördüğü hükümeti korurken sürekli söylediği cümle.
görsel
50 lira karşılığında bir şeyler (?) alan akepelinin halidir.
ülke ekonomisinin özeti. herkes bir şeyleri hep 50 liralık aldığı için ekonomi bozuldu algısıda oluşmuyor.

özellikle satış stratejileri, ambalaj, reklam, doluluk hissi o kadar iyi yapıyorlar ki 3 yıl önce 200 gramını 5 liraya aldığın ürünü 150 grama düşürmüşler fiyatınıda 6.5 lira yapmışlar ama şerefsizler öyle güzel paketleyip öyle güzel şişiriyorlar ki ebat aynı 1.5 lirada 3 yılda normal diyorsun.

gramaj düştüğü için enflasyona yansıtmıyorlar bu durumu tabi.

bir insanın aylık masraflarının enflasyonunu çıkarsalar an az % 70-80.

ama kalkıp mobilya televizyon ile enflasyon ölçüp % 10 diyorlar la ben her gün mobilya televizyon mu alıyorum her gün benzin alıyorum yağ alıyorum süt ekmek alıyorum. 4 liradan aşağı süt yok. dost süt bile lükse kaçıyor mk. bazen kendimi ödüllendirmek istersem tam yağlısını alıyorum.
https://www.youtube.com/w...Ag.9DMI97MvkGX9EOW1a2WWr4

ilkokul çocuğunun anlayacağı seviyede 50 liranın hikayesi.
Ama insanlar anlamıyor.
Son zamdan sonra 50 liralık benzin;

görsel
Ben hep 100 TL'lik alıyoruma güncellenecek söz.
ama 50 liraya hep farklı miktarlarda alıyorsun.
Noldu bu adamlara ya hiç sesleri çıkmıyor.
Ben geçenlerde gördüm. Gelir seviyesinin zam oranlarına endekslemişti bitanesi. 100 dolar kazanırken (30 dolara) 50 liraya alıyordum diyor, şimdi 500 dolar kazanıyorum dedi, 30 dolara da neredeyse fulleniyor, sülalem raaad yeğenim dedi.
50 TL lik benzin için istasyona gitmeye değmez.
dikkat edin, depo taşmasın.. görevli arkadaş azar azar eklesin..
ben hep 50 litrelik alıyorum olarak revize edilmeli.
--spoiler--

Beni 3 defa Ümraniye Kadıköy arası götürür getirir

--spoiler--

Tam ümreniye ile kadıköyün kesiştiği yerdeki benzinciden alırsan evet 3 defa kadıköy-ümraniye arası gider gelirsin. 10 metre ileri 10 metre geri 10 metre ileri 10 metre geri hop 1.5 litre yakıt bitti.
ben hep 50 litrelik alıyorum olarak güncellenmeli artık.
Akşam fırında iki herif, fiyatı artan ekmeği duyunca, saçma sapan laflar edip gerzekçe konuştular. Fırını almayacaksın ya dürzü! Nâyeti alacağın iki ekmek... Al, cehennem ol git, hıyar ağası! Gramı da artmış, onu niye konuşmuyorsun? Rüya tahmini gibi olacak; ama o heriflerin Tayyipist oldukları tiplerinden belliydi. Her şeyine bahse girerim; fakat ispat edemem. Ayrıca fırının önü de kuyruktu. Demek ki sorun yok ve herkesin parası da var. Ben hep 50 liralık alıyorum, diyebilmem için 2 buçuk daha kitlemeleri hiç de fena olmaz. Yılbaşına inşaallah... Uçur bizi, şahlandır Kâzım! Fırıncının tipi adının Kâzım olduğunu gösteriyordu. Öyle zannediyorum. Benim adım Kâzım, der gibi bakıyordu :-).
(bkz: ben hep 50 litrelik alıyorum)
güncel Önemli Başlıklar