1. 1.
    hiç bir annenin kızını güzel bulmaması gibi bir durum söz konusu değildir. her anne kendi kızını güzel bulur. çünkü doğaüstü bir bağla birbirlerine bağlıdırlar. ergenlik döneminde erkeklerin onu beğenmesini, ve özgüveninin yerine gelmesini isteyen çocuk annesine bu soruyu sorsundur ki cevabı tabiki güzelsin yavrucuğum olarak alsındır; hemen hemen her kızın geçirdiği sendrom. *
    1 ... defna
  2. 2.
    (bkz: kuzguna yavrusu anka görünür)
    ... lamb
  3. 3.
    ben güzel miyim anne sendromu
    1 ... dibi dibi rek
  4. 4.
    evet diye cevap alınması muhtemel soru.

çünkü anne gözü bu. evladını hep güzel görür.
    2 ... pinkwaterdrop
  5. 5.
    saçma bir soru. ne diyecek annen güzel değilsin demez herhalde.
    ... alex10br
  6. 6.
    Tabiki de Hayır cevabi ile sonlanır.
    ... gri melek
  7. 7.
    dünyanın en akıllı insanının bir kadın olduğunu okumuştum geçenlerde. 228 ıq ile marilyn vos savant'a sorulduğunda akıllı olmanın size getirileri neler diye? şöyle cevaplıyor.

"akıl da güzellik gibi hayatınızı kolaylaştırıyor"

eh güzel demiş yalan yok. internetten bu kadının fotoğrafını arattım ve gördüğüm ortalama, güzele pek yakın olmayan bir görüntü idi.

dünya kim ne derse desin bir denge üzerine kurulu idi. allah güzelden esirgediği çekiciliği ve aklı çirkin kadına sunmakla bile ne kadar adil olduğunu ıspatlıyordu.

sadede gelmek gerekirse;

bütün akıllı ve ortalama bir güzelliğe sahip kadınların çocukluğunda bu soruyu annelerine sorduğunu düşünüyorum. aldıkları " güzel değilsin ama sevimli ve akıllısın" cevabı onların gelecekte nasıl bir kadın olacağını belirliyor. bu bir sendrom mudur peki? yoksa ben uydurmakta mıyım? anne çocuğuna hayır güzel değilsin diyebilir mi? demese bile çocuk bunu bir şekilde hisseder mi? büyük ihtimal.

güzel değilsin cevabını alan bıdık kendini geliştirmeye yöneliyor. felsefeyle ilgileniyor. aptal insanları tanıma duygusunu geliştiriyor. gözlüklerinin ardından herkesi tanımayı öğreniyor filan filan. anne iyi mi yapıyor kötü mü yapıyor gerçeği söylemekle bilemiyorum.
    3 ... ngark