bugün

bir fenerbahçe taraftarından duyulması muhtemel söz. ama bunu diyen fenerbahçeliler karaktersiz değildir; asıl belli bir camiaya mensup olup karakter sahibi(spor alanında) olmuş insanlardır. eminim pek çoğu bundan 7-8 sene önce "ben galatasaray'ın çocuğuyum, benliğimi oluşturan camia galatasaray'dır, doğduğumdan beri bu renklere tutkuyla bağlıyım" gibisinden şeyler de zırvalamamıştır. malum karaktersizlik parayla değil. galatasaray çocuğu olamadın sen emre*.
(bkz: emre belozoglu)
emrenin eski fanatik reklamlarını hatırlayıp, ispat etmeye kalkarsa fırtınalar koparacağı sözüdür.
sarı saçlı- lacivert gözlü bünyenin kanarya gibi ötmesidir.
karaktersizliğinin tezahürü emre belözoglu açıklamasıdır. galatasaray a gol atacakmış, önce sami yen e gelebilecek mi bakalım? madem bu kadar fanatik fenerliydin, daha önce niye açıklayamadın? şimdi denmesin bana, hangi futbolcu söyler tuttuğu takımı? ben söyleyeyim emre aşık söyler mesela. fener de oynarken de beşiktaş ta oynarken de onun fanatik galatasaraylı olduğunu herkes bilir. ama tabi emre belözoglu bu. neyse zaten yaptığı hareketler, bulunduğu camiaya yakışıyor. şaşırmamak lazım.
bu sözün sadece emre'ye atfedilmesi kanaatimce haksizlik olacaktir. zira sergen de fenere gittiginde biz ailecek fenerliyiz diye bir açıklama yapmıştı. hatta hafızaları tazelemek için gittim o röportajı buldum: "Ben küçükken Fenerbahçeli'ydim. Zaten biz ailece Fenerbahçeliyiz". ancak Aynı Sergen, Trabzonspor, istanbulspor ve Galatasaray'dan sonra tekrar Beşiktaş'a döndüğünde yuvama döndüm diyecekti.
http://www.radikal.com.tr/1999/01/30/spor/ser.html

emre, yusuf derken şimdi de yeni transferler de bu modaya uymuş. fenerbahçeli futbolcular Gökhan Emreciksin ve abdülkadir bebelik fotolarını yayınlamışlar fenerbahçe dergisinde. şimdi buna gülmeyelim de napalim. ben fenerliyim ahan da bu da ispatım demek komiktir.

bunun gibi bi şeydir:
http://www.youtube.com/watch?v=imJw7mU2LBs
doğrudur. herkes fenerbahçeli doğar. ama kimileri doğru yolu bulup, galatasaray lı olur. kimisi ise bu şerefe nail olamadan göçer bu dünyadan afedersiniz.

(bkz: kader)
yanlış hatırlamıyorsam; adnan polat kanal1 de bir programa katıldığında böyle bir diyalog olmuştu. konuk ve adnan polat arasında şöyle bir diyalog geçer.

adnan polat:" evet herkes doğarken fenerbahçeli doğar. çünkü bütün çocuklar doğarken ağlar." *