bugün

otobüsüne molotof atılınca şu cümleleri kuran delikanlı şofördür...
"ben de kürdüm, bu adamlar pkk'nın maşası. Parayla tutulmuşlar. Bizim hakkımızı savunmuyorlar, beni de kendilerine düşman ettiler. Ben bu vatan için ölürüm. Hepimiz türkiye cumhuriyeti çatısı altında yaşıyoruz"
eli öpülesi adamdır.
(bkz: poemciacha)
her kürdün takınması gereken tavrı takınmış şöför abimizdir. saygı duyarız.

yolun açık olsun yüce türk.

edit: ulan götler, türkün biri çıkıp ben gerillayım dese hoşunuza gider demi.
sayıları çok olan kişilerden biridir.
o vatanda eğer kürt te türk gibi kendi dilini, kendi kültür ve tarihini öğreniyorsa, kimliğinde kürt yazıyorsa, özünü unutmuyor devlette söz sahibi olabiliyorsa, doğrusunu yapan kürttür. öbür türlü haindir, vesselam.
Kürt olduğunu bastıra bastıra söyleyerek bu cümleyi kurması kendisini ikinci sınıf vatandaş olarak görmesi ve bu vatanda sığıntı gibi yaşadığını kabullenmesi anlamına gelen sözdür.
pkk ile birlikte vicdani redcilerede kapak niteliğinde söylenmiş sözdür.
pkk ile kürtleri bir tutanlara kapak niteliğinde ki sözlerdir.
doğu ve güneydoğu anadolu' da her adım başı rastlayabileceğiniz aklı selim insanlardan biridir. ama bu birilerine koyabilir.

faşo edit: adamlar rahatsız beyler!
ben türk üm ama bu vatan için tek bir mermi atmam diyen kişinin tersi düşüncededir.vatan büyük sermaye gruplarına domalmış fuck me diye inim inim inlerken bu vatan için ölmek talihsizliktir.
her kürt kökenli vatandaşın söyleyip te duyuramadığı cümledir. * * *
(bkz: yallah şoför)
bir çocuk zekasıyla yapılan, iyi kürt - kötü kürt ayrımı dayatmasını içselleştirmiş, kötü(!) * olmadığını anlatmaya çalışan şofördür.
boşver şoför kime neyi, neden anlatıyorsun. anlatılanı, olanı anlayabilmek için belli bir zeka seviyesi lazımdır. bu zeka seviyesine sahip olmayanlara laf anlatılamaz.
ben de kürdüm demesine gerek yoktur. dolmuş şöförlerinin hepsi kürt nerdeyse.
bu akşam haberlerde gördüm, kürt bir amca evladını şehit vermiş "onlar benim hakkımı savunmuyorlar" diye yırtınıyordu adam. içi kan ağlıyordu resmen. böyle kürtleri gördükçe türk kardeşlerimden de birlik ve beraberlik içinde yaşamak için mücadele etmelerini istiyorum. pkk'nın ekmeğine yağ süren bölücü tavır sergilemememizi istiyorum. *
Kurtleri ayiran vatan hainlerinden daha fazla Turktur bu abimiz.Vatanini fasistlerden daha fazla dusunuyordur.
doğru yolu bulmuş vatandaşımızdır.
teror yandaşlığı ile kürtlük arasındaki farktan dolayı zaten böyle demesi lazımdır. her kürt terorist değildir.