bugün

kardeşim kurun kürdistanınızı mı ne sikimi kuruyorsanız. ben de zaten artık bütünlük istemiyorum batı marmara (istanbul, trakya, çanakkale ve ayvalık-edremit bölgesi) ile kıyı ege(muğla, aydın, izmir) dışındaki yerlere ne artık gidiyorum ne de oranın insanları zerre umrumda değil. o iç anadolu, karadeniz, akdeniz ve doğu marmara değil mi bir paket kömüre, makarnaya memeleketi değişen, onlar değil mi dükkanı iyi iş yapacak diye memleketini ve atalarını satan, onlar değil mi deprem vergisi ile yapılmış duble yolun rahatlığı için amerikan sömürgesine girmek isteyen? zaten onların toprakları ile hiçbir işim olmadı artık bu saatten sonra insanı ile de işim yok. çok ciddiyim işgal askeri girse örneğin bir samsun a bir ankara ya bir adana ya kılımı kıpırdatırsam bu saatten sonra namerdim. gelelim doğu ve güneydoğuanadolu ya onlar değil mi ayrılmak isteyen ayrılın anasını satayım ben de sizi istemiyorum artık zaten. gidene kal demek aciz işidir. ayrıca, 23 ekim van depreminden sonraki bu milletin tutumlarından sonra zaten hak da verdim açıkçası size.

kısaca istanbul üretecek, trakya doğalgaz çıkaracak, ege turizmde patlayacak. ama kaymağını o anadolu halkı yattığı yerden kömür ateşinde makarna pişirirken yiyecek yok öyle. ya da kaçak elektrik kaçırıp "biji pkk" diye asker öldürecek, benden gasp edilen vergi ile alınan otobüsü yakacak. yok bitti tahammülüm sıfırlandı. ben de artık ayrılmak istiyorum kardeşim. ne elin karadenizlisinin iç anadolulusunun seçtiği adamları istiyorum, ne onların zihniyetini ne de yüzlerini görmek istiyorum. her ne kadar para kavramından tiksinsem de onlar yüzünden benim gsmh mın da gsyih mın da düşmesini istemiyorum, onların çatışmalarını kavgalarını da istemiyorum. doğunun "ben ayrılmak istiyorum" adlı nazlı kız triplerini de istemiyorum. ulusdevlet olmayan, türkçe anadilli, ay yıldızlı bayrağı olan, özgürlükleri temel alan, militarizmden uzak, anadolu ve doğu lavuklarından uzak, huzurlu bir ülke istiyorum.