bugün

türkiyeden siktir olup gitmek başlığına yazabilirdim ama anlatmak istediğim şey farklı.
bi anlık sinir veya ergen gazıyla değil gerçekten kafamda bazı şeyleri tartmış ölçmüş ve bitirmiş olarak soruyorum.
insan canının değerinin kalmadığı, en temel ihtiyaçlarını karşılamak için bile insan üstü çaba sarf etmen gereken, her türlü torpilin, adam kayırmanın, yolsuzluğun, adaletsizliğin kol gezdiği bu muz cumhuriyetinde yaşamak istemiyorum. bana burda umut vadedici hiç bir şey yok, duble yolların sonu boka çıkıyor, ayakkabı kutumun içinde orta okuldan kalma nayk total 90larım var, belli kademelerde tanıdığım ağam dayım yok. kitlesel refahın çözüm yok ki, bunu beklemek için ömür harcamaya da gerek yok. kaçan kurtulur kafasındayım, hayatı alman usulü yaşıyorum, herkesin tuttuğu kendine. kafeste doğan kuş olsamda gözüm erken açıldı. (bkz: başka bi dünya olmalı)
şimdi nedeni geçtim okeyim, ama nasıl konusunda sıkıntılar var.
gitmek istiyorum, ama nasıl?
22 sini bitirmiş 23 ün içinde, yüreği umutla dolu olmakla beraber pembe gözlüklerini yeni atmış, hayatının akışını değiştirmek isteyen bir bireyim.
hatrı sayılır bi üniversitede pr ve reklam lisansı yapıyorum, 3. sınıfım, ingilizce düzeyim derdini anlatacak kadarın bi tık üstü. standart izleyiciden öte sinemadan anlarım, edebiyatla ilgiliyim, ofsayt nedir bilirim.
profil kabataslak budur yani, hayatın çemberinden geçmiş 30 luk sözlük abilerinden, tecrübeyle sabitçilerden, yurtdışında yaşayan (uzun adam sevdalısı troll alamancıların dışında) kaçmış kurtulmuş herkesten önerilere açığım.
en olmadı avcılar sahilden zodyakla yunana açılcam.
not: kaçmak çözüm deyilciler, bu cennet vatancılar, az ötede oynayın aq.
mutlu etmeyen meşgul de etmesin pliss
edit: Al biletini git diyen yerli aynştaynlara ithafen; gitmekten kasıt turistik gezi değil amk baykuşları sizi. eğitim, iş koşulları nerde iyidir, nerde değildir, bu orta doğunun yandaş yemişi halimizle nerde bi başlangıç yapabiliriz onu diyorum.
bir yazar hezeyanı.
intihar et.
Haklı bir yazar sorusu. Türkiye'de hayatı yaşanabilir kılan tek bir konu görse aç köpekler gibi saldıracak yazarlar bu başlık altında buluşuyor.
Şimdi kardeş önce bi karakola git pasaport al sonra Atatürk Havalimanı na git bin yurt dışına giden bir ucaga hem bu ulke senden kurtulsun hemde sen bu ulkeden.
Buradaki yazarları dinle bence. Ülke de senden kurtulmuş olur.sen de bu ülkeden.
ucuz mizahınızı sikeyim az yaratıcı olun amk avamları.
100tl ile yapılabilecek eylemdir. Gittiğin yere gitmeden önce işi ayarlarsan daha kolay olur bunun için telefon kullanabilirsin, gitttigin yerdeki türk şirketleri ile konusabilirsin.

Cidden iş-ekmek-koşullar için ise saygı duyarim.

Vatani millet derdi gütmeyen bir adamsan(?) cebine paranı ben koyarım canım kardeşim sen yeter ki git.

Edit: imla-eksik anlam
Mülteci gruplarının arasına sızmak şeklinde. Nasılsa artık tam bir ortadoğu ülkesi olduk. Gir aralarına, bir çift kaliteli spor ayakkabı, selamun aleykum de, koyul yola. Yürüye yürüye kurtulur gidersin.
bu ülkeden kurtulma yolları mı ?

- asker , polis ol , ölürsün kurtulursun
- yazar , düşünce adamı ol , vururlar , ölürsün kurtulursun
-Madenci ol ,göçükte ölürsün kurtulursun
- eylemlere katıl bomba patlatılır , ölürsün kurtulursun
-vatandaş ol ağır çalışma şartlarında yokluktan 60 ını göremeden ölürsün kurtulursun
- kadın ol , cibiliyeti bozuk biri tarafından öldürülür kurtulursun
-doğa ol , rant için kesin öldürülürsün kurtulursun
-hayvan ol , rahat ölürsün kurtulursun
- ''allah'' yazan dövme yaptır yüzde bin beş yüz ölürsün kurtulursun
- bir esnafın dükkanın önünde kar topu oyna kesin öldürülür kurtulursun
- birine yan bak , yan bakma cinayetine kurban gider kesin öldürülür kurtulursun
-akit gazetesine manşet ol kesin öldürülür kurtulursun.
-hiç birini yapamadın mı trafiğe çık muhakak bir manyak tarafından öldürülür kurtulursun.

yani kurtulmanın yolları boldur.
bağırmayan halk siktirsin gitsin diyerek destek çıkılası.
Warner Bros' a mail atıp , Yalvarmayı deneyebilirsin şeklinde kurguladığım kurtulma fikri.
kalıcı olmak istiyorsan en rahatı işçi olarak gitmektir. gideceğin firma çok önemlidir ve senin o firmadaki performansın. kendini sevdirirsen şayet senin oturum, çalışma izni vesairelerini halledeceklerdir ki bireysel başvurmaktan çok çok daha sağlamdır. okul vs... diğer yolları bilmiyorum ama ben gidecem bir daha da dönmeyecem diyorsan iş bulman gerekir. lüksembourg da yaşıyorum 3 aydır buradayım. 6 ay lık vizemin ilk 3 ayı dolmak üzere. 20 gün sonra türkiyeye geleceğim. normal şartlar altında 3 ayda türkiye de geçirmem gerekiyor. ama şirket maksimum 20 günde d vizemi alacaklarını söylüyor. fazla bekletmeyeceklermiş. (daha önce bir iki kişinin vizesini aldılar) d vizesi yani 1 yıllık oturma ve çalışma iznimi aldıktan sonra sigortam başlayacak. bir yıl bitince tekrar başvurucaz. bu sefer şanslıysam 3 yıl çalışma-oturma izni çıkacak(%60 1 yıl %40 3 yıl). sonrasında da 5 yıl. 7 yıldan sonrada vatandaşlık sınavı falan felan böyle gidiyor. şu an 35 yaşındayım. şanslıysam eğer 43-44 yaşıma geldiğimde vatandaşlık alabileceğim. bunları neden anlatıyorum. çünki çok güzel bir yaştasın. hala vakit varken elinden ne geliyorsa yap. git birileriyle tanış gerekirse birilerinin götünü öp ne bileyim bişeyler yap ''yasal yollardan'' avrupaya gel. kimseye paranı kaptırma bu konuda çok sahtekarlık var. 10 yıllık pasaport 500 küsür tl. vize masrafları 60 euro konsolosluk + yol masrafları gelmen gitmen bu gibi şeyler. sana davetiye gönderiyor şirketin. uçak biletini alıyor. birde sağlık, seyahat sigortası felan yapıyor (çünki turist olarak gidiyorsun) bütün işlemler bu kadar. ilk gidiş için taş çatlasın 800 lira felan harcarsın. yani derlerse ki 5 bin lira ver pasaport çıkartıcaz avrupaya gideceksin felan inanma. şu an çalıştığım iş yerinden kovulan bir türk izmirde 4 kişiyi dolandırdı pasaport çıkartıcam diye toplamda 15 bin lira felan vurdu. aman dikkatli ol. ilk gidişin masrafı bu kadar kardeşim. büyük masraf d vizesinde çıkıyor. noterdir çevirilerdir falan felan oda 1500-1800 tl civarı. olurda böyle bir şeye denk gelirsen dikkatli ol diye anlatıyorum bunları da.
ben bir yılda toparlayamadığım borcumu harcımı 2 ayda toparladım bu şartlar altında devam ederse şayet tekrar gelicem. hem maddi hem manevi anlamda çok rahat avrupa. kurallar belli bunlara uyduğun sürece kimse ağzını açıp tek kelime etmez sana. rahat edersin. gurbet zordur bazen sıkılırsın ama ileriye dönük düşünüyorsan şayet seni baya ihya edecektir. bunun için şimdiden hazırlıklara başla derim. ve son olarakta böyle bir iş yeri bulamak çok zordur. ve almanyayı düşünme bile. bizim şirket ilk almanya da açtı 3 kişi getirdi türkiyeden ama almanya vize vermedi. 28 tane avrupa birliği ülkesi var kardeşim git ordan bul dedi. sonra bizimkiler gelip lüksembourg da açmışlar ve burasıda hemen vermiş. anlıycan almanya baya sıkıntılı yani. bol şanslar.
Sen uğraşma hiç, o senden kurtulur. Bi bomba patlar götürür seni buradan uzağa.
Avrupaya geçmek için bekleyen suriyelilerin arasına katılabilirsiniz.