bugün

gel artık geleceksen batağa adam eksik şerefzin evladı diye süregelen sesleniş.
geçti istemem gelmeni, yokluğunda buldum seni; bırak vehmimde gölgeni, gelme, artık neye yarar? diye sürelegelen serzeniş!
gldiysen 3 kere kapıyı tıkla,ha gelmeyceksen de bi sittir ol git noel baba geyiğiyle başımızı ağrıtma.
sevgili noel babacım, çocukluğumun tek kahramanı, karlar içinde geyikleriyle uçan adam, her yılbaşı gecesi olmayan bacamıza bakma sebebim, sonra bir şekilde yatağımın başına hediyemi koyan adam, masal kahramanım, hayal gücüm, sayen de yaşadığım çocukluk paha biçilemezdi. hala kar yağdığında bakarım öylece dağlara belki bir yerden çıkarsın diye.
ama sen yoksun değil mi? yoksun. hep kandırdın beni. o yatağımın başına konulan hediyeleri de sen koymadın zaten, aptal mıyım ben? değilim. çocukken de aptal değildim, sadece inanmak istediğim masallara inanıyordum ki hala da böyleyim, şimdi o çocukluktan bu erişkinliğe bi arpa boyu yol alamadığımı görmek canımı acıtmadı desem yalan olur, ben hala inanmak istediğim masallara inanmaya devam ediyorum...

hiç olmadığın için, hep beni kandırdığın için, hep yolunu gözlettirdiğin için bu sene sana ceza veriyorum! evet cezalısın sen!
bu yılbaşı senden bişey istemiyorum, bana hediye falan getirme, yani diyorum ki bu sene bi değişiklik olsun noel baba getirmesin sadece iktidarı götürsün, sonra tüm gidenlerimiz geri gelir zaten...

hadi göreyim seni.

öperim seni tosun paşam.
"sevgili noel baba. yeter artık karın tokluğuna çalıştığımız. bütün işi biz yapıyoruz parsayı sen topluyosun. üstelik bir noelde de bir hediyeni görmedik şimdiye kadar. şartlarımızda bir düzelme olmazsa önümüzdeki yıldan itibaren greve gidiyoruz"

aşağıda imzası bulunan tüm geyikler adına tüm-gey-sen*
comet, cupid, rudolph, vixen, donder, prancer, dasher, dancer, blitzen.
sevgili noel baba...
ben matematik öğretmenliği okuyorum. bu yıl az atama yapacaklar.
duydumki geyiklerinden biri ölmüş. gelecek yıl beni işe alır mısın?
iş yapamasamda geyik muhabbeti yaparız.
babam olur musun? eheheh.
noel derken ne anlatmak istiyorsun?
yoksa mastürbasyona karşı mısın ? garip... o kadar gün boyunca geyiklerle baş başa...
çok iğrenç, hiç yakışmadı gerçekten.
maaşın ne kadar, sigortan var mı?
ergen esprilerine karşı korunması gereken başlık. yazıktır günahtır ya en azından az daha yaratıcı olalım dicem bana dicek ki o ergen "yaratmak ona mahsus" falan. iyice sinirim bozulcak. neyse, saygılar.
noel baba ;

mitolojik boynuzlu atları kullanmadın da geyiklerle takıldığın için küçükken çok az severdim seni. ileride şömineli dağ evim olacaktı başına çoraplar asacaktım. tabı sen onları dolduracaktın hediyelerınle.. Yalanmış lan hepsi. Bir de o diş perisini görürsen de ki, yıllarca bir nesil zebil oldu üzüntüden. yastık altına temiz diş koyayım diye fırçalarken kopmuş dişini elinden kayıp kanalizasyona gittiği için..

Kardan adam kadar olamadın. Hic değilse güneş çıkana kadar ayakta kalıyor. Seni istanbuldaki evinden dağ gözükmüyor diye mahalledeki kilisenin arkasından gelmeni bekleyen bu beden çam ağacı bile aldırmıştı güç bela anasına süslemiştik hatta..

Artık uzay mekiğiyle gelsen de fark yapmaz. Zaten çevremizde her yıl hohoho diye gülen türdaşın var. O gülüşü değiştirme bu arada.. Babacan bir hava katıyor..

Götü başı kolla. Kutuplar soguk olur..
eğer ki gerçekten varsan hemen türkiye'ye gel. çünkü her yılbaşında türkiye sanki
senin dinindenmiş gibi hazırlıklar yapıyor ve senin kılığında dolaşıyor. biz müslüman bir ülkeyiz ama sanki hristiyan gibi ağaç süslüyoruz, 'jingle bells'i söylüyoruz. bu yüzden eğer bizim ülkemize gelirsen hiç yabancılık çekmezsin.
dublör kullanıyor musun?
noel babanın varlığına inanan küçük insanların, one beklerkenki heyecanını içlerine sığdıramayıp yazdıkları yazılarını diğer insanlara gösterirken kullandığı söz öbeği.
sevgili noel baba, benden bu ömrümü çalanı getir. git ara bul getir, çuvalına koy getir. anlaştık mı?
okeye dördüncü arıyoruz. ya şimdi gel ya da hiç gelme.
noel geçti seneyi bekle denilesi durumdur.