bugün

gecmis olsun kardesim.
farkında mısın,
değilsin kendi bahçende.
kendinden değil,
kendini bu kendin sanışın.
Hiçkimseden değil
Kendinden, her kaçışın.

Farkında mısın,
Bile bile nasıl koştuğunu ateşe
Bir kere değil,
Her dakika, her gün
Boynuna kementtir bu yanışın.

Farkında mısın,
Değilsin Hiç kendi halinde
Ardında mısın,
Gri, umutsuz bir sabaha
Her uyanışın.

Farkında mısın,
Değilsin sen kendinde.
Bir kor gibi yandı her şey;
Buna, yalnızlığın da dahil
Kendin de.
Senin için instagram'dan birini takipten vazgeçemeyecek insanlar; yeri gelir onun için değerlerinden, yaşadığın şehirden hatta ailenden vazgeçmeni bekler, vazgeçmediğinde seni fedakâr olmamakla suçlar.
Demek istediğim, senin için kılını kıpırdatmayıp senden dünyaları isteyen insanlar olacaktır bu yüzden sana yöneltilen her ithamı, suçlayıcı tavrı veya kırılganlığı haklı görmemen,

Beklentilere bakarak kendini değerlendirmemen gerekir.

ince düşünen incinir.
Şu güne kadar tek bir hayrı dokunmayan birileri yüzünden buradasın. Tanıştığın günden beri gözyaşından başka bir şey vermemiş insanlar için buna katlanmaya değer miydi?

Kör müydün, başka herkese kucak dolusu değer verilirken, sana zerresinin bile verilmediğini fark edemedin mi? Sağır mıydın! Başkaları güzel sözden başka bir şey duymazken, sürekli eleştirildiğini, bilerek yıpratıldığını anlayamadın mı?

Anlayamamışsın ki şu haldesin işte.
Paralel evrendeki kadın versiyonumu şey etseydim demeyeceğim tabi ki.
Kendine bile itiraf edemiyorsun ama kabul et, keşkelerin iyi ki’lerini geçti.

Yaptıklarından, yapamadıklarından, söylediklerinden, sustuklarından, yaşadıklarından, sonraya bıraktıklarından, doğru sandıklarından, yanlışlarından, inandıklarından, hayal kırıklığına uğradıklarından ve belki de en önemlisi bunu bugün burada kendine anlatmış olmaktan bile pişmansın.

Ve yine kabul et, bir ara sen de inandın mutlu olacağına ve kısır döngünün kırılmış olduğuna. Yıllar öncesinden hiç ders almamış gibi safsın hala. Bu pişmanlığın ondan. Hayat birilerini koparıp alırken, çok daha iyilerini sunuyor, farkındasın. Yine de aldanma.

Kabul et ama unutma. 2 nisan 2021’de, o pastanede kendine verdiğin sözü unutma. Hiçbir pişmanlık seni sözünden caydırmasın.

Bütün pişmanlıkların yıkılsa da üstüne, sen hala dimdik ayaktasın.
Sevgili kendim, uyu artık.
Qral daşşağına beton yetmez.
Arkadaşlıklarında, aile ilişkinde, evde vs. sürekli çabalamamayı öğrendiğin için seninle gurur duyuyorum kendim. Her şeyi sen toparlayamazsın çünkü.
Gündüz 3 saat uyuyup çok iyi halt ettin sahiden.
Merhaba canım,

Olur öyle, çok da şaapma.

Saygılarımla,
Gocu
Yarım saat sonra hazırlanıp evden çık. Fabrikadan alacaklarını al ve ne kadar uzun gelse de o yola düş. Giderken durma, düşünme, pozitif ol. Sabah kalkınca işlerini halletmeyi düşün sadece ve ona yönel. Eğer hallolmaz gibi olursa aklındaki 2.planı devreye al en geç saat 12.00 gibi. O eşikten geçmek zor ama devamlılık için geçmek zorundasın. Öfkeni insanlara yönlendirme, maskeni tak ve bir şey olmamış gibi oynamaya devam et.

Dün ortaya çıkan diğer sorunla ilgili bekle ve izleyerek dinlemeye çalış. Yarını da atlattıktan sonra günü gelince ortağını karşına al ve konuş. Kademeli bir şekilde ayrılık planı sun. Bu yola beraber çıktınız tüm pasifliğine rağmen. Ne sen ne de o bir zarar görsün bu durumdan. Olması gereken ne ise o olsun.

Ama önce yarını hallet lütfen. Çok sefer geçtin bu zamanları. Gene halledebilirsin. Unutma ne yazık ki düşürmelisin yüzünü. Başka çaren yok çünkü. Çünkü yalnızsın. Ama başaracaksın.

En çok ben inanıyorum sana.
eee eylulsabahi bey..
pırlanta gibi insanları hayatından harcayan, onların seni düzeltme ısrarına rağmen inatçı keçiliğinden ödün vermeyen, yörük inadıyla direnen eylulsabahi bey.

işte öylece yazdığın şeyleri okuyamayacak insanlara yazar durursun böyle..

hayatından bu pırlanta gibi insanları ne için harcadın? cevap yok.
ne bekliyorsun? cevap yok.
yeni insanlar tanımaya hevesin var mı? bunun cevabı belli, hevesin de yok.

herkes yoluna gidiyor ve sen kendin bile isteye seninle yürümek isteyen herkesi yolcu ediyorsun.
sen nereye gidiyorsun eylulsabahi? bilmiyorsun.

ben gerçekten seni anlamıyorum.
napmaya çalışıyorsun, ne istiyorsun?

aslında istediğin şeyler basit..
mutlu, huzurlu, kendi halinde bir yuva. kimseye muhtaç olmadan, ailelerle bağını koparmadan yaşayıp gitmek. sevdiğin alanlarla ilgili araştırmalar yapmak..

peki bu basit hedefe ne kadar yakınsın?
söyleyeyim mi? o hedef yeni zelanda ise sen şili'sin, küba'sın eylulsabahi..

sevdiğin alanla ilgili olanın dışında her şeyde sınıfta kaldın.
mağlup oldun oğlum, yenildin.

tarihe kendi eliyle mağlup olan bir komutan olarak geçtin.
herhangi bir gönlün fatihi olup kalmak varken, sen gönülsüz topraksız kalmayı seçtin.

mutlu musun? değilsin.
hoş, sen kafandaki düzeltemediğin soru işaretlerinin yarın bela olup, onları da üzmekten korktun.

umarım doğru olanı yapmışsındır eylulsabahi.
umarım..
(bkz: erken yat kalkamıyorusun amk).

2023 de yaz ayı b*k çuvalı gibi boşa geçiriyormuşum ama hiç bitmeyecek bir yaz gibi bilmiyorum kendimden sıkıldım amk.
Başımda çatlıyor uykuyu böldüler gene.

Bazı şeylere tahammülüm bile yok.
Yarın hayatımın en kötü günlerinden biri olcak. inşallah arada düzgün bi şeyler de olur. Zor tabi.
Gecmise duydugun ozlemi anliyorum. Simdiye donup, sahip olduklarina bak lutfen.
Ne sen gecmisteki sensin, ne de gecmisteki ozledigin yerler kisiler hala oyleler.
Hayat gunden gune degisiyor tek gercekse kendine yaptigin yatirimlar. Sev, affet, iyi ol.
Zaman zaman da kotu olmayi unutma, her duygu zittiyla var olmustur. Seni seviyorum.
uyuyan yaprakların çatısı altında
ve ağaçlar rüyalara daldığında
ormanlar yeşil ve serinken
ve rüzgar güçlüyken
bana geri dön.
ve de ki 'en güzeli senin ülken'
işte yapayalnızsın, gurur duy kendi yaptığınla.

Evin dopdolu ama sen yalnızsın. Boşver ağlama, bırak gözyaşların içine aksın.
ilaçlarını iç vitaminlerini al ve yemek ye artık.
Hayatı kucaklarcasına tek başına,
Tüm görkemiyle çiçek açan bir badem ağacı gibi...
Arkasında karla kaplı dağlar
dallarımda baharın pembe çiçekleri. Hayatımı tüm güzellikleriyle kucaklamaya geldim.
görsel