bugün

sözlük yazarlarının gelecekteki kızlarına yazdıkları yazılardır.

muhtemelen seni annenden daha çok seveceğim. şu an içimde ki olan sevgiyi sana aktarabilmek yaşayacağım.
Kizim,
Umudum ol gel, sana ihtiyacım olacak seneler boyu. O güzel masumiyetini hep üzerinde taşı, sana kurban olur annen.
Seni çok seveceğime söz veriyorum meleğim.
Odan hazır.
sevdiğim adama yakın olmasına izin verebilecegim tek kız sen olacaksın.
Evine hoşgeldin prenses. Artık bütün eğlencelerimiz seninle olacak. Artık Beraber gülüp ağlayabileceğimiz bir kişi daha var. Hiç aklından çıkmasın, seni her zaman çok seveceğiz. iyi ki varsın, umarım kafa dengi bir baba olurum sana.
yaptığım hataları yap. geçtiğim yollardan geç. ama yeni yolların da olsun. kaybol, düş, şaş ama her seferinde yine bana koş.
Sözlükteki erkeklerin davşan kalplerinin daha fazla dayanamıp yumuşamasına yol açan başlık.
mümkünse ananeni dinleme kızım bak ben dinledim ne oldu...
"dostlarin olacak 'kizim'. birbirinden iyi, birbirinden guzel. hepsi cok anlayisli, vefali, insafli. dunya uzerindeki en iyi insanlar onlar sanacaksin. senin dostun olduklari icin degil ama. onlari oyle gordugun icin kendine dost bileceksin zaten. cok seveceksin, her seyden once onlari dusuneceksin. gordugun bir kucuk kagit parcasi bile ilk once onlari getirecek aklina. sonra ne olacak biliyor musun? yaptigin ilk yanlista ustelik onlara en cok ihtiyac duydugun zamanda seni yuzustu birakacaklar. onlara soyledigin ilk kotu lafta gidip seni en az sevenin yaninda saf tutacaklar. biri ya da bir kaci donecek sonra. ama hicbir sey eskisi gibi olmayacak. hala cok seviyor olacaksin. ama artik soylemeyeceksin bunu ona. hep sakinacaksin kendini ondan. sakinmalisin da. cunku niye biliyor musun 'kizim'? senin onlar icin terk ettigin seyler var ya. ha iste dostlarin seni terk edecekler o seyler icin. seni -tabir-i caizse- sik gibi birakip. her geldiklerinde acacaksin kapini, acmalisin. ama akillanacaksin sen de. uzun sure aptallik en azindan bir konuda bilgelik kazandiracak sana da."
akşam 7den sonra geleceksen hiç gelme.
akıllı ol kızım benden söylemesi.
mümkünse gelme. Bu zamanda iyi bir kız çocuğu yetiştirmek onu koruyup kollamak çok zor şimdi neticede.
Olmasan da olur.

Sonra ister istemez huylarımı alacaksın, dünyaya bir ezik daha gelsin istemiyorum.
lütfen doğma. zira bu dünya seni koruyamayacagim kadar kötü.
Oyyy akıllı bidik gel bi opsun baba seni yanaklarından. Dizimin dibinden ayrilma olur mu..
sen de tam bir kezban, ikiyüzlü, çıkarcı, maddiyatçı, dünyaya hiçbir değer katamamıuş bir kadın olacaksın. o yüzden seni 3 ila 12 yaş arası seveceğim. sonra gözüme görünme. kocaya mı kaçıyon napıyosan yap.
Şuanlık hiçbirşey diyemem. Annelik duygusunu tatmadım henüz. Tatsaydım belki daha farklı daha uzun birşeyler yazardım ama şuanlık bir tek şunu diyebilirim: seni canımdan çok seviyorum, canım kızım.
Eğer bunu okuyorsan dünyaya geldin demektir. Benden ne kadar memnun olacaksın bilmem. Sana ne kadar faydam dokunur bilmem. Ama sana bugünden en büyük tavsiyem aşk masalina inanmaman. aşk iş ya da bir arkadaş, hepsinden önce sen varsin. Sen olmadığın sürece onlar da yok. Bir şiir de geçen son cümle vardı. Bir gün bir kızım olursa güçlü degil mutlu kadın olmasını isterim diye. Mutlu ol. Güçlü ol ama mutluluklarla. Kimsenin seni ûzmesıne izin verme. Yasayarak öğren evet ama en çok kendini dusunmeyi hiç birakma. Annen olmak en çok istediğim şeydi ve benim belli ki gerçekleşen tek hayalim olacaksın. Ben seni babandan herkesten daha çok seviyor olacağım. Yüzün hep gülsün. Umarım sana layık bir anne olabilirim.
Ne olur gözlerini benden almış olma. Sana baktıkça iki aşkı birden yaşayayım.
oyhhşşş yer baba o minik ayakları yer yerr, anası kılıklı seni. ısıriim mi burnunu he ısıriim mi? böcük seni, babasının prensesi.
Ne olur büyüme evlat.
sen de gideceksin değil mi kızım?
seni serbest büyüteceğim ama bu demek değilki git de milletin kucağından inme aşırıya kaçarsan sana gökyüzünü bile göstermem.
ismin Ceylin. kocaman gözlerin uzun kirpiklerin var. saçların kıvırcık. simsiyah. gamzelerine parmak girer. seni gerçekleştirmek için kaç yıl adam aradım biliyo musun? (bkz: kıymet bil)
Kız ben seni ne süslerimmm annesinin minik kuzusu. *
güncel Önemli Başlıklar