bugün

Seviyorum seni söyleyemesem de bunu bildiğini biliyorum ve hiç okuyamayacağını bilsem de burada senin hakkında bir şeyler yazıyorum bazen.
bir çok kız tanıdım.bir çok kızla çıktım. sevdim sevildim aşık oldum. bir gün bir kız çıkarda ayaklarım yerden kesilir ve ben onsuz yaşayamam dersem işte o zaman evlenirim dedim. çok kısa zamanda evlendim. çok kısa zamanda baba oldum. çok ama çok sevdim. her istediğini en mükemmel şekilde yerine getirdim. o hayal etti ben gerçekleştirdim. düşünmesi yeterliydi istemesine gerek yoktu. sadece gözlerini iri iri açıp bana bakması gülümsemesi yeterliydi. sadece bir gülüşüne canımı verirdim. şimdi o kız en büyük rakibim en büyük düşmanım. o bana herşeyi yapıyor yapabiliyor. ben ise hiç bir şey yapamıyorum. sadece bekliyorum bir gün kendine geleceği günü hayal ediyorum. durmadan çalışıyorum kitap okuyorum film izliyorum.ders çalışıyorum. ve zaman geçmiyor adeta durdu zaman. ama yine olsa yine onunla evlenirdim.
sen gideli bugün 16 sene oldu. şimdi penceremden yağmuru izliyorum, bir buçuk kilometre uzağımda senin toprağına rahmet düşüyor. seni çok özledim, çok seviyorum, her nefes alışımda seni de yaşatıyorum.
şimdi bunu kim okuyacak denilen entry.

cevap: yazarın babası.
Bizi kırdığın, hırpaladığın onca ana anıya inat; bir araya geldiğimizde iyi yönlerini hatırlamaya çalışıyoruz nedense. Ama kalbimizin bir tarafı hep kırgın hep küskün. Değmiyor.
Yazılanları okudum da biri bile mi babasına övgü dolu sözler etmez ya. Babanız üvey baba'daki halil falan mı? Hortumla mı dövdü sizi, aç mı bıraktı, kömürlüğe mi zincirledi anlamıyorum lütfen öpüşün barışın. *
Daha fazla para vermelisin bana zenginiz baba ben niye sefalet köpek gibi dolaşıyorum.
görsel
Ah babacığım değerini şimdi daha iyi anlıyorum eller kadir kıymet bilmiyor eller babasının kadir kıymetini bilmiyor be baba...
4 gün sonra tam 1 yıl olacak. özledim be baba.
Sigara ictiginde gelip sarilma iğrenc kokuyor. Birde seni seviyormusum gibi davranmak bazen cok zor oluyor. Bir yere gidince hal hatir sorulmali siyaset konusu acilmamali. Yaşindan kucuk insanlarla arkadaslik ediyorsun cunku yasitlarin seni takmiyor bile, kucukler de sana saygisiz davrandigi halde onlarlasin bir tek bize ötüyorsun. Genel olarak boş konuşan birisin ama idare ediyoruz artik.

gönül ister ki bende guzel seyler yazayim da yok.
Biri de mi iyi bir şey yazmaz. Ben yazayım bari.

iyiki varsın baba. Elbette herkesin kötü tarafı veya tarafları vardır ama senin iyi tarafın kötü taraflarını unutturuyor.

Dünyaya bir daha gelsem yine babam olmanı isterdim.
Seni cok kınıyordum ama az evvel bu saatte pastırmalı sandviç yapıp gömdüm, kulakların cınladı mı. Agzının tadını biliyorsun tombik seni.
kafan güzelken arama beni amk..o kafayla ağzından ne çıktığının farkında değilsin...geldin 70 yaşına, kalbini kırmak istemiyorum...kafan güzelken arama beni amk...
beni sevdiğini biliyorum ama bunu biraz hissettirseydin keşke be.
görsel
yarın senin yüzünden bozkıra gidiyorum, keşke bırakıp gitmeseydin, bunlar benim görevim değildi.
keşke ölse bu dünyadan bir pislik temizlenir. O derece nefret ediyorum.
Baba olunca anlarsın derdin ya, anladım babam.
insanlar birilerinin dertlerini dinlerken tamamen konuşma sırasının ne zaman onlara geleceğiyle ilgileniyorlar.
Siz sevdiklerinizi dinleyin ve gözlerinin içine bakın.
Hayat kısa,Elveda Baba.
Seni çok seviyorum...

03.09.2019 03.30 ~
Ne çok şey söylemek isterdim sana oysa ki, hepsi boğazımda düğümlendi, hepsi yarım kaldı...
Bu şiiri tekrar paylaşma vakti gelmiş demek ki

Kimimize kış, kimimize bahar olup canıyla değen babalarımızı!

Bu memlekette insanlar belki de en çok baba sancısıyla inliyor, en çok baba deyince aklımıza gelir çocukluğumuz!

Mazinin araladığı perdeden sızıyor eski günler!

Onlarla kavgalı onlarla sevdalı olduğumuz!

En çok baba yokluğunun hüsranıyla kızıyormuş zaman ayrılığın yarasını!

insan baba olunca anlıyormuş babasını!

- Adil Erdem bayazıt.
finansal kole istemedim, biraz sefkat be adam..
Hiç bir dil; özlemin ağırlığını kaldıracak güçte değildir.
O yüzden insan özledikçe sessizleşir.
Babam nasıl hapşururdu? Bugün bunu düşündüm de, anımsayamadım. Tekrar duysaydım da, tekrar diyebilseydim “çok yaşa” diye. Dikkat eder unutmazdım sonsuza kadar belki..
Nur içinde yat babam.
Nedense şu koskoca evrende en güzel canlıymış gibi geliyor kendisi bana. Güzel, akıllı, hassas ama bir o kadar da güçlü.
Bazen annemi ne kadar çok sevsem de, haketmiyor bu adamı diyorum içimden. o kadar iyi çünkü.
Kız çocukları babaya aşık olur meselesi değil bu. Bu, insan olarak baktığımda karşımda harika bir varlığın olduğunu keşfetmemden kaynaklanıyor. Tatlı adam seni.
beni hep çok sevdiğini biliyorum ama beni asla anlayamadın bende sana derdimi anlatamadım o yuzden hep sorunlu olduk ama biliyorum ki hâla seviyorsun.