bugün

Ali'nin bi kere kendisi ofsayt. Resmen komşusunu kumara davet ediyor, oldu olacak alın bir deste kağıt pişti oynayın. Ali' nin inancı tam değil miydi ? Böyle bir delalete düşeceğini hiç sanmıyorum.
müslüman kimselerin engin bilgilerini ateist ve bundan kelli her türlü kötülük ve pisliği yapma potansiyeline sahip kimselerle paylaşmaları, ilimlerinden ateistleri de yararlandırma girişimidir.

ama kalsın be gülüm. bakıyorum da tanıdığım hiç bir ateist canlı canlı insan yakmadığı gibi yakanları savunacak kadar da gözü dönmüyor.
ateistler; istediğinize inanın, istediğinize inanmayın umrumda değil.

ancak inanlar sizi eleştirdikleri için, ahlak yapısı insanda doğduştan oluşur deyip, inananlara küfredip onlara cahil damgası vurarak doğuştan oluşan ahlak yapınızı belli etmeyin. Sizden ricam budur.

görsel

görsel

görsel

görsel
Göt korkusu yüzünden müslüman olacağıma ateist olurum daha iyi.

Tanım: yazarların ateistlere yazdığı yazılardır.
cehennemde kalıcısınız. allah öyle buyuruyor.
ateistlere diyecek lafımız yoktur, olmamalıdır da.
(bkz: insanların inançlarını sorgulayan yavşaklar)
(bkz: ateistlerin derdi seni mi gerdi)
(bkz: kendini küçük düşüren mantıksız müslüman)

edit:''eksilemeyin karmam düşüyo arkadaşlar.''
hz ali nin komsusu vardi allaha inanmiyordu. adami dogradilar. peh.
gercegi budur.
ali'nin kumar oynadığına delalettir. ya varsa diye inanç mı olur.

inanıyorsan kesin var diye inanacaksın.

milli piyango mu ulan din denilen şey. ya çıkarsa.

kafalara bak.
Hz.Ali'nin Allah' inanmayan bir komşusu vardı.Komşusu Hz.Ali'yi Allah'a inandığı için küçümsemeye çalışırdı.
Günlerden bir gün,komşusu hz.Ali'yi durdurdu:
-Ey Ali!Sen Allah'a ve ahiret gününe inanıyor,bu dünyada yaptıklarının ahirette hesabını vereceğini düşünüyorsun.Bu yüzden dünya hayatının zevklerini yaşayamıyorsun Bir de bana bak,Allah'a ve ahiret gününe inanmadığım için öldükten sonra hesap verecegimi de düşünmüyorum.O yüzden canımın her istediğini dilediğince yapabiliyorum
Ne dersin sen mi mutlusun,ben mi mutluyum?diye sordu.

Hz.Ali,inançsız komşunun sözlerine güldü.
-Komşum!Sen Allah'a ve ahiret gününe inanmıyor,Öldükten sonra dirilmeyi kabul etmiyorsun.Cenneti ve cehennemi yok sayıyorsun

Eğer senin dediğin gibi ahiret hayatı yoksa,ölen her insan toprak olup gidecekse ben de toprak olup giderim.

Fakat eğer benim inandığım gibi ahiret varsa,insanlar öldükten sonra dirilecek ve dünyadayken yaptıklarının hesabını verecekse işte o zaman sen ne yapacaksın?Cehennemin sonsuz azabına nasıl dayanacaksın?Bu durumda senin kaybın mı benim kaybım mı daha önemli olur,düşünmek gerekmez mi?

Komşusu,Hz.Ali'nin bu cevabı karşısında irkilir.Evet Hz.Ali'nin açıklaması gayet açıktır.Kendi Kendine söylenir:''Dilediğimce yaşayıp dünyada mutlu olduğumu zannedebilirim,ya ahiret varsa,o zaman halim ne olur?diye derin düşüncelere dalar.

Sonunda inanmaktan başka çare göremez.Kelime-i Şehâdeti getirerek müslüman olur.Hayatında ahirette utanmayacağı işler yapmaya çalışır.Kendisi gibi birçok inançsızın müslüman olmasına sebep olur.

edit: hz.ali şüphesi olmadığı halde komşusunu ikna etmek için böyle konuşmuştur.

hz.ali (as) cennetle müjdelenen kutlu insanlardan biridir, hakkında konuşurken dikkat edin lütfen!