bugün

sözlükte ki ben bu yazıyı x e yazdımın abla versiyonu.
kendi adıma iyiki varsın.
keşke bu kadar çabuk celallenip kendini bu kadar yıpratmasan boş yere.
keşke olsaydın... kimbilir neler paylaşırdım seninle...
belki de hiç barışmayı başaramayacağız.
çok az kaldı geliyorum. alışverişe gideriz değil mi?*
sen yoksun bak evin en büyüğü benim şimdi. *
ah bi evlenebilseydin de bende kurtulabilseydim.
hani sen böyle benden daha şişman olmana rağmen, bedenlerimizin bir olmamasına rağmen deniyosun ya benim kıyafetlerimi sinir oluyorum be ablam. tamam yani bir denemişsin olmamış iki denemişsin olmamış hayır yani niye zorluyosun ki anlamıyorum.
sen benim dünyadaki en değerli en vazgeçilmez varlığımsın. sen olmasaydın ben ne yapardım lan hakkaten napardım. benden 6 yaş büyüksün, 5 kilo azsın boyun da 8 cm kısa üstelik benden farklı olarak bir de karnında bi bebiş var. ama sen benim bebeğimsin ablasın arkadaşsın. sen her şeysin.
iyi ki yoksun, doğmamış olman güzel. evde tek kız olmak iyi sen de olsan eşyalarımı kıyafetlerimi paylaşmak zorunda kalırdım.
ablam, keşke burada olsan, yanımda olsan, dertlerimi hafifletsen, gülüşünle içimi ısıtsan, aman boşver desen kafama taktığım herşeyi, dertlerimi dinlesen yine, çözüm aramaya çalışsan tüm gücünle.
vücudundaki ağrılara, sızılara inat tekrar gülsen, yine bir bakışınla anlatsan herşeyi, yine "aman abam" diye başlayan öğütlerine başlasan tekrar...
neden gittin diye sormadım hiç sana, soramadım yanına her gelişimde. boğazıma bir şey düğümlendi, şimdi olduğu gibi.nasıl alışırım ben senin yokluğuna, hiç anlayamadım ablam,a nlayamayacagımda. hep kandıracagım kendimi sen o kanepende başında serumunla yatıyorsun diye düşleyecegim hepseni, ilaç kokunu unutmayacagım.
artık odaya her girişimde dönüp önce o kanepeya bakıyorum,seni selamlıyorum öyle geçip oturuyorum,çiçeğin bazen kıpırdıyor gibi oluyor gözüme sen okşuyorsun zannediyorum,gidip bende okşuyorum,belki kokunu duyarım,dokunabilirim sana diye..çok özledim seni çokk..
güllerin en güzeliydinsen,gülüşünle insanın içini ısıtan,kimbilir kaç insana okuma yazmayı öğreten genç bir fenerdin,huzur içinde uyu ablam..
eğer olsaydın;
-kıyafetlerini kullandırmazdın.
-örnek abla olcam diye beni ona buna ispiyonlardın.
-saçma sapan sırlarına alet olurdum.
-kıyafetlerimi aşırırdın.
ve en önemlisi
-babamın bana aldığı brovni intense leri seninle paylaşmak zorunda kalırdım.
o yüzden iyiki yoksun ablacım.
5 gündür görmüyorum seni. bırak şu okulu artık yahu. özledim be. en çok da odama dalıp zorla öpmeni. bırak okulu bırak...
(bkz: abla ben çaylak oldum)
dikkat: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz. (27)
iyiki yoksun bu yüzden sana yazdım bunu, anneme ve babama çok şey borçluyum bu konuda, sen olsaydın muhtemelen senin özel hayatına çok müdahale ederdim ve anlaşmazlık çıkardı, iyiki yoksun seni seviyorum.
abla be ufaklığın doğumunun üzerinden 3 yıl geçmiş olasına rağmen senin B12 yerine gelmedi. allahasen salak salak konuşma kendine gel canım artık aaaa .
ablacım doğduğum andan itibaren sahip olduğum en değerli şeysin. sen olmasan yarım kalırdım herhalde. haftaya karnındaki velet de aramıza katılacak, böyle bir mutluluğa şahit olacağım için kendimi çok şanslı hissediyorum. iyi ki varsın. ablası olmayanlar anlamaz, olanlar da bizim kadar iyi anlaşamaz.
ablacığım seni ben
çiçeklerden yemişten
sarı saçlı böcükten
çekirdekten bile daha çok severim
gitme hep yan apartmanda kal
beni mutfağına al
pembe gülden daha al
yanacığından öperim.
canın sıkkındı ya hani bir zamanlar,
beraber kuaföre gittik mesela, saçını kestirdin, zorla boyat diye tutturmuştum hani, sen de "bir daha ki geldiğinde boyatırız." demiştin, bir hafta sonra geliyorum yanına ablacım.
sonra alış verişe gittik hani, zorla "şunu da dene yaee." falan diyordum, her yerden bir kıyafet getiriyordum, eğlenmiştik di mi ama?
sonra yemeğe gittik hani, senin tabağındakileri de ben yedim, ne var, bitiremicektin zaten.
sonra yolda yüzüme bakıp, içme be olm şu sigarayı dedin, abla ben o sigarayı bırakamıyorum, biliyor musun?
ve son bir şey ablacım;
canını sıkanın, canını sikerim.
ablalarımdan başka sığınacak limanım yok benim, onların yüzünü asanların canını sikerim.
gittiğinden bu yana 16 seneyi devirdim..devrildim..yokluğunun verdiği yorgunluğu taşıyamıyor artık ruhum..sen'li yılların ömrümün en güzel yılları olduğunu anlayamayacak yaştayken ben, bıraktın beni..sana o zaman ki duyduğum ihtiyactan daha fazlasını duyuyorum..kardesin şimdi uzakta bi yerde okuyor..ziyaretine gelipte kabrin başında ruhuna dua edemiyor amma her gün seni anıp, sana selamların en güzelini dualar eşliğinde gönderiyo...can'ım, kan'ımsın...her gün bir adım daha yaklaşıyorum ya sana tek avuntum budur gözümün bebeği...
olsaydın keşke.
benim gibi, sen de bana ablalık yapsaydın.
olmasını istediğim en güzel şeydi ama sadece manevi.
iyiki doğmamışsın ve bir ablam yok. başımı belkide belaya sokacaktın.
hep yanımda olduğunu sanardım abla. annemle kavga ettiğimde beni teselli ederdin, ''boşver, nesil farkı'' derdin ergenlik dönemimde. şimdiyse yaşamana bile lanet edecek kadar nefret ediyorum senden abla.. hayatımın içine ettiğin, 3gecedir sayende uyuyamadığım, güvenimi kırdığın için senden nefret ediyorum abla..
Keşke ölmeseymişsinde bu kadar eksikliğini hissetmeseymişim.
eminim çok boktan kavgalarımız olacaktı. ama yoksun işte. olmayan ablam, çok özledim ben seni.
belki anne-babamız bize kafiyeli isim koyacaklardı. iyice itici olacaktık. ama olsun ben yine severdim seni.