entry 33403 galeri 242 video 216 ses iyilertrends
 1. 33403.
  Sen ordasin ben burda bir yıldız tutalım seninle ikimiz o yıldıza bakıp sanki berabermisiz gibi hissedelim olur mu? Neden olmasın belki de uzaklar yakın olur hımm. iyisi mi ben sana sessizce hoşçakal diyeyim çünkü biz hayata farklı başladık be düş perisi...
  #36717276 :)
 2. 33402.
  Cidden sana kızmıyorum hala özlüyorum 2 ay gecti hala zerre azalmadı acım ama mutlu olduğunu bilmek de yeterdi ara ara mutluyum sevdiğim kızla desen ben senin adına mutlu olurdum onu da aldin elimden her yerden engelledin gormeye konusmaya tahammülün yok beni gözünde degerim olsa hastanedeyim dedigimde merak ederdin yokmus napalim unutulursun sende elbet.
  #36717236 :)
 3. 33401.
  Benimle eskiden olduğu gibi konuşmanı özledim. Seni geri getirmem lazım ama nasıl? Çok konuşamıycam özledim işte.
  #36716945 :)
 4. 33400.
  Dale dale don dale.*
  #36716924 :)
 5. 33399.
  Yaklasik 20 dakika sonra 6 gunun ardindan gorusecegiz ve biliyorum ki sen butun okuzlugunle varligina devam edeceksin. Persembe gunu sana cok sovdum, kulaklarin cinladiysa sebebi bendim.
  #36708325 :)
 6. 33398.
  neden bana böyle yapıyorsun hep? bir kez olsun beni görmeyi denesen, en azından şu entryi bile sana yazdığımı bilsen keşke. neredeyse 2 sene olacak ve, yine ben geliyorum, yine sen kaçıyorsun. beni bu kadar çok istemiyorsan, yüzüme yüzüme söyle, alınmam darılmam. alıştım çünkü böyle şeylere.
  ilk, öyle bir geldin ki yanıma, daha gitme diye seni ben tutuyorum kolundan.
  #36708322 :)
 7. 33397.
  Kendimi sana yazarken bulmaktan sıkıldım. Kokuna, ellerine, sesine ihtiyacım var. Huzurundan mahrum kaldım. Sanki dokunsan bütün acılarım son bulacak gibi... Ama dokunmakla diner mi ki seni özlemenin acısı?
  Ben bunları yazacağım ve sen yine duymayacaksın. Sessiz çığlıklar olup gidecek yalnızca. Hem artık yaralarının merhemi de var. ihtiyacın yok bana. Aslında ne yalan söyleyim, canım çok yansa da o kadının seni mutlu etmesinden de memnunum. En azından gözüm arkada kalmayacak.
  Seni seviyorum adam. Binlerce kez kulakları sağır eden bir sessizlikle haykırdım duymadın, bu sefer duy. Seni seviyorum.
  #36708321 :)
 8. 33396.
  Güzel mi boynuzlar?
  #36701908 :)
 9. 33395.
  Hiç düşmeyeyim ağzının kenarlarından emi ?
  #36701894 :)
 10. 33394.
  Değmiyormuş

  Arkandan onca üzldüm, gözyaşı döktüm, yeri geldi aileme karşı çıktım, geceleri uyumadım, yeri geldi arkandan şiirler yazdım.

  Ama değmezmiş hem de hiç, evet belki uzun bir geçmişimiz vardı bu aşkın mimarı sendin bu aşkı yıkan da.

  Ama sen de her zaman yolcusu gibi unutulmaya yüz tuttun. Seni indirmemek üzere kaldırdığım rafta üstün tozlanmaya başlamış bile.

  Her şeye rağmen unutuluyormuş yeterki az acı çekilsin arkadan güçsüz olduğunu anlamasın. Senin için değmezmiş onca sıkıntı keder. Neyse bu da bana tecrübe oldu gidenin arkasından üzülmem artık.
  #36697708 :)
 11. 33393.
  Tşk. Çekilebilirsin..
  #36697706 :)
 12. 33392.
  Nevaleyi düzüp deniz kenarına indim. Herşeye inat tam bir huzurdu düşlediğim. Gösterecektim sana gününü!
  Sadece dalga sesleri ve beni girdiğim transtan alıkoyamayacak dış sesler...
  Nihayet zafer! Oyalanmak yok! Tam anlamıyla sarabilecek artık tüm gidişlerinin hüznü beni.Derken bir martı gelip yanıma konuverir, otlar ıslak ıslak uğuldar ve biz buradayız der elime elime yürüyen karıncalar.
  Yalnız bırakmazlar beni...
  Sen nasıl ?
  #36697697 :)
 13. 33391.
  Herkes güzel bir tebessüm ile bahsederken 20'li yaşlarından, ben sahte bir gülümseme bırakacağım seni sevdiğim yıllarıma...

  ***

  Uğur Dündar "Neden burası böcek dolu?" diye sorduğunda; "EVET NEDEN BÖCEK DOLU BURASı?" diye bağıran pastaneci gibi uyandım bugün. belliydi garip bir şeyler olacağı. çünkü ne zaman tersimden uyansam, garip şeyler olur.

  8 yıl aradan sonra, 3 ay önce evlenen eski ve ilk sevgilim telefon açtı bugün.

  özge... ismini bile duyduğumda, içimde şehirler yanıyor, insanlar etrafa kaçışıyordu bir zamanlar...
  şimdi geriye dönüp baktığımda; koskocaman bir hiç görüyorum. uğruna koskoca 8 yıl heba edilen bir kadın...

  "mutsuzum. çok mutsuzum..."

  samsung teknik servisi gibiyim zaten şu aralar. evliliği yolunda gitmeyen beni arıyor.
  bilmiyorlar ki, ben teknik servis olayını çoktan bıraktım.

  hep düşündüm ona dair:
  "Yüzlerce kilometreden, milyarlarca insanın arasında sıyrılıp yan yana geldiysek, karşılaşmamızın parçalanmaktan başka bir nedeni olmalı." diye. hasbelkader düşündüğüm gibi olmadı. yokmuş.

  "bittikten sonra neden arar, neden yazar ki insanlar?"
  - aşk bitmediğinden.

  ha siktir be, ha siktir!

  senin o sevgi dediğin, aşk dediğin şey yıllarca aklına gelmiyor da şimdi mi geliyor?
  "ben senden daha enayisini bulamam." desene sen şuna!

  merak etme tek faul sen değilsin hayatımda.

  taaa ilkokulda bir gün peltek bir çocuğa okutmuşlardı andımızı." iyi dertler arkadaşlar." dedi, bir daha da düzelmedi benim hayatım. bunu düzeltecek kişi sen değilsin. ama daha bok edemezsin. en azından buna eminim. çünkü ben 45 katlı bir gökdelenin en tepesinden düşeli ve yere çakılalı çok oldu. şu an yerdeyim ve üstümdeki tozları çırpıyorum.
  daha fazla ne olabilir ki? bırak beni de silkeleyeyim üstümü başımı...

  sussan olmuyor, susmasan olmaz işte.

  kendimi en mutlu hissedeceğimi bildiğim yer ile, kendimi en değersiz hissettiğim yer senin yanın,
  ben sana bunun çaresizliğini nasıl anlatayım?

  her şeye rağmen teşekkür ederim sana.
  yaşattıkların için değil, ama bana öğrettiklerin için sana binlerce kez teşekkür eder ve eşinle aranı düzeltmeni can-ı gönülden isterim.

  çok şey öğrettin bana çok...

  sayende hayatın acımasızlığını öğrendim, çok seviyorum diyenlerin bir gün gidebileceğini öğrendim.
  aynı kişilerin yıllar sonra, şart ve durum ne olursa olsun köpekler gibi pişman olup, dönebileceklerini öğrendim.

  düşündüm de,

  "annem beni senin büyüttüğünü bilse, çok üzülürdü."

  -elveda sana.
  #36696898 :)
 14. 33390.
  okunmasını istediğim bir şahsa dair betimlemelerim yok, terkedildikten sonra kaprislerimin tadını çıkarıyorum.

  her okur hem yazarım bu giride, beni seviyorum, karşılıksızca...
  #36696598 :)
 15. 33389.
  ben bu yazıyı arkadaşlarıma yazdım.
  hiç arkadaşım yok sanırken en mutsuz geçirdiğim şu son bir ayımda hepiniz yanımda oldunuz. her gün eksiklik hissetmeyeyim diye ayrı ayrı aradınız. mutlu şarkılar attınız modumu değiştirmek için. tek tek ya bize gelsene, takılalım mesajları attınız hepiniz. canım mısınız, nesiniz? yanımda olmasanız da hepinizin sarılmalarını tek tek içimde hissettim. yalnız değilmişim, asla olmazmışım da bunu gördüm. siz varken ben asla yıkılmazmışım. benimle ağladınız, benimle güldünüz, benimle küfrettiniz. hepiniz iyi ki varsınız. sizi seviyorum. her gün farklı bir olayla içimi sıkarken, benden sıkılmayıp hep yanımda olduğunuz için de ayrı teşekkür ederim.
  #36696427 :)
 16. 33388.
  Sözlük yazarların en hüzünlü sitemlerini barındıran başlık. Yazı yazmak isteyebileceğim bir "sen" olmaması eksik ama huzurlu hissettiriyor.
  #36687118 :)
 17. 33387.
  Dün akşam çalıştığın yere gelmek çok zordu benim için ama niye utanıyorum ki dedim kendime utanması gereken o ,beni aldatan o. Kendi küçük intikamımı aldım aklımca.Orada senin surat ifadeni görmek gülümsemek bir zaferdi benim için.Benim arkamdan hiç bir şey yaşamamışız,hiç mutlu olmamışız,hiç beni sevmemiş gibi atıp tutman öyle acı ki.Seni hala seviyor bir tarafım ama nefretim daha büyük ve güçlü sevgimden.Beni ayakta tutan da bu sanırım.Beni 1 ay boyunca aldatman yanımda hiç bir şey yokmuşçasına elimi tutman sarılman öğrendiğimdeyse beni kovman yanından öyle acı ki.Hakedecek naptım diyorum kendi kendime. Ama biliyor musun önce ki ayrılığım daha çok yakmıştı canımı herhalde alıştım ben böyle sonlara ya da içten içe hazırlamışım kendimi. Bundan sonra seni her gördüğümde gülümseyeceğim sırf beni unutama diye .
  #36686875 :)
 18. 33386.
  inşallah yüz yıl daha yaşarsın.
  anladın sen onu...
  #36686547 :)
 19. 33385.
  Şu başlığın altına ne entryler girdim de hiçbirinde kalbim bu kadar kırık değildi. Zaten ne zaman içim burulsa sözlükte buluyorum kaçışımı. Senle de öyle tanışmıştık ya zaten. Güzel, enerji verici mesajınla. O gün dünyam değişmişti sanki. Ağlarken, bir sene boyunca yüzüm hep güldü ne olursa olsun. sonrasında ise yine aralıklarla devam etti. şimdi kalbimin yerini bir boşluk almış gibi. biliyorum, hepsi geçecek. ama sanma ki iyi ki bitti, şimdikilerle daha mutluyum diyeceğim. Mutlu olmayı herkes sever. ben seninle mutsuz olmaya aşıktım. sana sarılmaya aşıktım. Canımı ne kadar yakarsan yak, sarılınca hepsi inanılmaz bir şekilde hemen geçerdi. şimdi nasıl geçireceğim bilmiyorum. Dediğin gibi kendi yoluma gitmeye çalışıyorum. Sonuçta senden önce de hayatım vardı, senden sonra da olacak. Ama keşke senli olsaydı hep sonrası. T3'ler, o masum büzüşük uyumaların, hamağımız, kamplarımız, düş kapanlarımızla dolu bir hayat olsaydı. Senin bensiz nasıl da mutlu olduğunu gördükçe, Sen de mutlu ol, zırlayıp durma diye kızıyorum kendime. Bir süre idare ediyorum da. Ama çok çabuk özlerim bilirsin, özleyince de her şeyi unuturum. Yine unutuyorum. Gözümü kapatıyor sevgim. Artık sözlüğe pek girmiyorsun biliyorum. Onun cesaretiyle döküyorum kendimi. Çünkü sana dökünce benden daha da nefret ediyorsun. Olur da bunu aylar, yıllar sonra okursan eminim seni hala özlüyorumdur öyle göstermemeye çalışsam da. Aramızda dağlar, yollar, yıllar varken bir yanım sana hep sarılı kalacak.
  #36686506 :)
 20. 33384.
  söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil. üstad Fuzuli her aşığın kalemi olmuştur. beni tanırsın ve bu söze istinaden arafta olduğumu da bilirsin. seni arıyor biçare gözlerim. kulaklarım muştuyu senin sesinde bulmalı, ruhum gölgende huzur bulmalı.

  ırakta olsam yakında aşk bildim seni
  sıratta olsan arafta şad kıldın beni
  #36686350 :)
 21. 33383.
  (bkz: kim kime yürüyor anlamıyorum ki)
  #36686069 :)
 22. 33382.
  hep merak ederdim. "evlenen insanlar nasıl yaşıyorlar, nasıl mutluluklarını devam ettiriyorlar?" diye.
  bugün yeni tanıştığım çınar abinin hayat hikayesini dinledim. eşi ile tartışmalarını, boşanma noktalarına gelmelerini, fakat her şeye rağmen birbirlerine olan bağlarından dolayı ipi kopartmaktan vazgeçmelerini... her şeyi anlattı.

  "en az 5 kere evden gittim. defol dedi bana, istemiyorum seni dedi. her seferinde de kendisi geri çağırdı.
  özlüyorum, seviyorum, gel dedi. ayrılıkta da, sevgide de önemli olan erdemdir canım kardeşim.
  eve o son dönüğümde içimde biriktirdiğim her şeyi söyledim:

  -sen beni bu evden hep kovuyorsun, kovacaksın biliyorum.
  ama tahmin edemediğin, atladığın bir şey var; ben içinde sen olan evi kalbime yapmışım. bu evi yıksan da, onu yıkman mümkün değil. beni buradan göndermen hiçbir şeyi değiştirmiyor. sadece seni görememenin acısını, özlemini çekiyorum. bunu ne yaparsan yap, değiştiremezsin."

  o günden sonra karısı bunu hiç evden kovmamış. çocuğu da o sene yapmışlar. maaşallah pek de mutlularmış şu an.

  cümlenin sonuna ekliyor çınar abi:

  "eğer seviyorsan ve seviliyorsan bilirsin işte, yollar bir gün her türlü tekrar kesişecektir. bunu hiçbir şey, hiç kimse değiştiremez."

  bunu düşündüm gün boyu.
  ve ben seni kalbime, henüz ev olmasa da misafir yapmışım çoktan.
  bir gün yollar kesişecek, biliyorum.

  yine de aklımı bir soru kurcalıyor:

  "ya evde yoksan...?"

  ***

  "En değerli misafirim,

  Bugün bıraktığın anılarınla boğuşuyorum odamda..
  Sen düzenlemişsin her tarafı. Her taraf sen kokuyor, sen var gibisin aslında
  ya da ben senin hayalinle süsledim her tarafı..

  Son nefesleri vereceğimiz güne kadar kalamadın. Oysa tahminimce otuz sene kalmıştı benim son nefesime.
  Bir yaşam vaad ettim ben sana, bu evin içinde.
  Kabul etmiştin;
  Meğer sen hep bu izbe evin penceresinden bakıyormuşsun...

  Ben seni elimden geldiğince ağırlamaya çalıştım. Yapamamışım.

  Sen bu evin karanlığı ile başedemedin sevgilim.
  Bense o karanlığın en ücra köşesinde yaşıyorum şimdi.

  Bavulunu toplamış misafirin ayaklarına kapanmak değer mi?

  Kapıları kilitlemeli mi, bir yere kaçmasın diye sevgili?

  Bu evi yıkma sevgilim. Ben burada yaşıyorum. Ben buradayım hep.
  Hep seni bekliyorum kapılar pencereler açık, duvarlar yıkık. ama yine ışık yok sen olmadıkça;
  hala karanlık.

  Dışarısı çok korkunç sevgilim gitme.
  Gitme,seni izlemek zor başka evlerin içinde!
  Başka düzenlerle...
  Başka aşklarda...
  Başka sevgilerde...
  Başka dudaklarda...

  Sen başkalaştıkça.

  Seni benden kimse almadı ama, beni benden sen aldın be sevgilim.
  işine yaramam bırak beni.

  Bırak kırılmış kalbimi...
  Bırak umutlarımı...
  Bırak gülücüklerimi...
  Bırak yalan tebessümlerimi...

  Beni yalnız bırak bu evde, ama sen de ol içinde.

  Ben bu aşk sorumluluğunu üstlenemedim. Her şeyden çok sevmek yeterli olmuyormuş demek, bilemedim.
  Gitmeni kabullenmeyi bilemedim.
  Hayatımın tadını kaçırdın ,o yüzden tadını çıkarmayı bilemedim.
  Bu evi kendim yıkmayı bilemedim.
  "Başka evlerde senin mutluluğun" dediler, taşınmayı bilemedim.
  En mutsuz olduğum anlarda, sen olmadıkça Ağlamayı bilemedim.
  En gülünç esprilere kahkahalar atarken;

  içten Gülmeyi bilemedim...

  ***

  Şimdi Tek bildiğim; dışarıya baktığın pencerelerden seni izlemek.

  Ya gel bu eve yeniden
  ya da git bu mahalleden.

  Penceremdeki manzaram olma.

  Gözümdeki yaşlar olarak, karış yağmurlara.

  Terk et bedenimi, ben terk etmeden.
  Benim yarınım ol, umudum değil.

  Gelirsen de hiç gitme.
  Benimle paylaş bu evi ve ev arkadaşım ol.

  Misafirim değil..."
  #36686053 :)
 23. 33381.
  Bazen üstüme alınıyorum kelimelerini sonra söylediklerin aklıma geliyor ; yüreğimde ince bir sızıdan bir akarsu çağlıyor.
  Sonra diyorum bana değil hem de yakışmadı üstüme oturmadı bir beden dar bazen bir beden bol.
  Sahi ben bazen de olsa üstüme alınıyorum, bilesin..
  #36684332 :)
 24. 33380.
  Bu gün gerçekten bittin gözümde. Bir yalancı olduğun için bittin. Geri geleceksin çünkü hep geri gelirler hep geri geldiler ve hep senin gibi gitmiştiler ama ben hiçbirini affetmedim seni de affetmeyeceğim. Çünkü farklı değilsin diğerleri gibisin. Sevmeden sevilmek sürekli mutlu edilmek canın isteyince çekip gitmek pişman olunca geri gelmek istiyorsun. Peki ya ben oyuncak mıyım sence? Ama senin farkın ne biliyor musun ben daha önce hiçbirini oyuncağım yapmadım ama seni sürüm sürüm süründürmezsem benim adım da cansu değil. Bunu bu gün buraya yazıyorum gün gelince okutacağım.
  #36684319 :)
 25. 33379.
  amına koydugumun kızı cık aklımdan artık.
  #36684279 :)