1. 1.
    Yeter lan yeter. Tarih boyunca erkek savaşcı, kadın da bakıcı olmuştur. Kadın savaşcı olmayacağı gibi erkek bakıcı da olmaz. Kadının asli görevi neslin devamı için önce çocuklarına sonra da kocasına bakıcılık yapmaktır. Erkeğin görevi de onları koruyup, kollamak. Yani savaşmak.

Savaşlar sürdüğü müddetçe bunun başka yolu yok. Bu döngüyü yoketmenin tek yolu savaşları yok etmek. O da feminizmin ruhuna ters, feminizmin bizzat kendisi bir savaş. Feministler de savaş tanrıçası.
    1 -13 ... tea man
  2. 2.
    Kardeş meme aç memeye Yaz düz yazı okuyamıyorlar.
    3 -4 ... promer
  3. 3.
    --spoiler--
    tarih boyunca erkek savaşcı, kadın da bakıcı olmuştur.
    --spoiler--

Amazon kadınları tarafından sakat bırakılan dedesinin hıncını almaya çalışan mizojinist zırvalaması. seni nasıl sağ bıraktılar sahi? Y kromozomlulara yer yoktu pek, hayret.
    8 -8 ... essy
  4. 4.
    Eski yoldaşlarım, amacımız hani kadın erkek eşitliğiydi, ben mi yanlış anladım? Kadın üstünlüğünü savunuyorsunuz siz, benim derdim üstünlük değil, eşitlik *
    6 -2 ... gece yarisi o persembe
  5. 5.
    ben bu yazıyı feministlere yazdım
    8 -5 ... karton toplayan cocuk
  6. 6.
    Davete icabet etmek düşer öyle değil mi?

Bak arkadaşım kadına 'çocuk bakmak,ev işi yapmak' vs gibi rolleri biçen siz ve sizin sığ düşünce yapınız yoksa östrojen ve progesteron hormonları kadına evde oturacaksın, çocuk bakacaksın, saçlarını uzatacaksın, makyaj yapacaksın demez. Kendi biçtiğiniz yetmiyormuş gibi bir de bu rolleri reddeden kadınlara savaş açıyorsunuz. Kendiniz çalıp Kendini oynuyorsunuz. Fiziksel yapı olarak güçsüz olabilir kadınlar ama gel gelelim artık sizin sandığınız gibi ilk ve ortaçağda değiliz. Artık strateji, teknoloji konuşuyor, fiziksel güç değil. Kadınlara ev işi rolü biçmek yerine hayata atılmalarını daha çok destekleseydiniz bu strateji savaşlarında yerlerini daha çok ve daha sağlam bir şekilde alabilirlerdi ama onun yerine ne yaptınız? Namusunu eleştirdiniz, bedenine laf söylediniz, kaşı gözü çirkin dediniz, koca bulmalısın evinin kadını olmalısın dediniz.

Bana gelip de martaval okumayın. Kafanızdaki kalıplara uymadıkları için kadınları eleştiremezsiniz.
    4 -2 ... ben buraya icimi dokucem
  7. 7.
    ah ya.

iskitlerde kadınların mezarlarının %40'ından at ve silah çıktığını bilmeyen yazar hezeyanı. sanırım sadece savaşçıların at ve silahlarla gömüldüğünü söylememe gerek yok?

iskitlerde kadınların da savaşçı olma hakkı vardı ve kadınların neredeyse yarısı savaşçıydı. savaşçı olan kadınların hayatları boyunca savaşçı olabilme hakkı ve çocuk sahibi olmama hakkı vardı. eyersiz at sürüp dehşet saçabiliyorlardı.

erkek egemen olmayan toplumlarda kadınların da "erkek rolüne" girebileceklerini hatta bunu tercih ettiklerini anlamışsındır umuyorum.

edit: kuduran eksiliyor, anca boş boş eksileyin. azıcık medeniyet tarihi okuyun, cahiller. ya da "sözlük kızlarının memeleri" başlığına yallah. anca o konularda yetkinsiniz, zorlamayın.
    3 -4 ... wendy webster
  8. 8.
    Yine amazon masalları.

Tamam, diyelim ki masal değil gerçekten yaşandı. Bunlarda hiç mi organizasyon yoktu? Kim avlandı, barınak yaptı? Kim hastayla, yaşıyla, çocukla ilgilendi?

Yoksa meşhur bekar evi metoforu gibi etrafı bok mu götürüyordu?

Burda erkek büyüktür, kadın küçüktür diye varsayım yok. Sosyal bir varlık olan insanın sosyal üst yapı organizasyonu var. Tıpkı alın teri ile akıl terinin birbirini tamamlaması gibi.
    -2 ... tea man