bugün

gelecekteki oğlumuza yazılardır.

yakışıklı oğlum, bak, ben müslüman ve herkes ile iyi geçinerek yaşadım.
artık bu helal yol ile alınmış yalı, araba, iş yerim hepsi senin olacak.
kimsenin kızını incitme, hırsızlık yapma adam gibi yaşa. yoksa ben allah'ın sevgili kuluyum rüyalarından çıkmam.
Canım oğlum, sakın tilki gibi birisi olma.
Kalk ekmek al paşammm *
troll olmak istiyorsan ahanda o yukaridaki yakisıkliyi örnek al.

adam gibi yazar olmak istiyorsan her yazarı takip et.
ismin toprak. çekik gözlerin var. gülünce kayboluyorlar ama gül. çok güzel dişlerin var, kocamanlar. esmersin. uzunsun. 185 falan. ellerin büyük ama basçı olamazsın. nefret ediyorum. keman çalacaksın. lol asla oynamayacaksın. hele o sikik oyun için sevgilini ihmal etmene asla izin vermem. döverim valla. kardeşlerine namusun gözüyle bakamazsın onlar salt kardeş ikisi de senin kadar güçlü ve özgür. zaten bakamazsın gözlerin çekik dedim ya. seni gerçekleştirmek için kaç yıl adam aradığımı kardeşine sor.
(bkz: ben bu yazıyı gelecekteki kızıma yazdım)
sakın oğlum, sakın bir kadını üzme. akıttığı her göz yaşında biraz daha nefret edecektir senden. kadının nefretinden kork oğlum. güçsüz görüp el kaldırma sakın. sessizliğiyle döver bir kadın. sahip çık ülkenin kadınlarına, analarına... ekmek pişiren kadına, çocuğuna bakan kadına, eşinin onda yarattığı kusurlardan utanan kadınlara... yakıştırmalarda bulunma onlara. dalga geçme. hiç kimse mükemmel değildir, ülkenin kadınlarına dil uzatan aptallardan olma. ama güvenme oğlum. herkese olduğu gibi kadına da güvenme. seviyorum derken bir bakmışsın canını yakmışlardır. senin canının yanması benimde içimi yakar, üzer. ve üzülen bir kadından daha tehlikeli bir şey yoktur şu hayatta.
oğlum aynı bana çek emi?! aferin, şimdi bekle ananı arıyorum bulunca kucağımdasın.
Merhaba Mavi! Adin kadar engin,huzur dolu ve vazgecilmez ol.
çok şanslısın evlat. fazla şanslısın yalnız.
adam ol ağzına zıçarın.
Paşamm. Hayalin var suan sadece cumlelerde. Herzaman kizim olsun istemisimdir ama babana asik olduktan sonra fikrim degismisti. Adini mehmet koyucaz . dedinin ismi . atalarinin ismi. Onlar gibi cesur ol diye. Yigit ol diye. istanbul olmasa da annen gibi ahlakli bir hatunun gonlunu fethet diye. Ama uzme oglum. Yas akitma kadinin gozunden. Buyudukce kadin iste gibi sozlerle eylemlere giriseceksin unutma annende bir kadin. Herzaman ahlakini koru. Buyugune hurmet et. Encok babana benze. Onun aklini iyi kullan. Ondan cok sey ogreniceksin kiymetini bil. Ve gozunun gordugu hicbirseyden korkma. Ailene ve askina birarada sahip cikmayi iyi bil. Sewiyoruz seni.

Cok sacma ayrica boyle yazilar ama nedense cazip geldi.
Aslan oğlum, yüzün gülsün çükün tükürsün.

bu sözlükteki amcaların, teyzelerin kızlarına pipini göstermeyi unutma.
evcilik yada doktorculuk oynadığınızda daya mutlaka Aslan evladım benim.
Oku, (ama) baban gibi essek olma.
hiç gelmeyeceksin bu hayata oğlum ama hep hayallerimde kalacaksın mükemmel bir çocuk olarak. Adın devrim soyadın yok senin. Benim ütopyamda doğdun senin çocuğun olmaz dedikleri gün şimdi tam 4 yaşındasın daha nice yıllara devrimim benim hayatımda devrimler yarattığın için teşekkür ederim.
kamışa su yürüyor mu lan? *
baban masal yaziyor. şimdilik bunu bilmen kafi. annen konusunda ise bir fikrim yok henüz.
annemde bir çok hastalık vardı. bunlar bana da geçti. genetiksel mi bilemiyorum. kardeşlerimde böyle bir şey yok. ama yinede sana sahip olmayacağım. benim gibi olur ve isyan edersen işte o gün ben kahrolurum. hasta olman yakmaz da inkar etmen çok fena yakar babanı. mucizevi bir paranormal olayla bildirilmeyene dek seni istemiyorum affet babanı.
baban o'ysa ayvayı yedik; ben de seni büyütecek akıl fikir kalmadı onu büyütene kadar mal oldum zaten kendi çabanla büyü çocuk!
dooğru tamircinin yanına meslek edinmeye.
pipini cikar amcalara göster, demicem oglum.
Bir oglim olsun adi can olsun * .
kalk siktirgit yat!
seninle balık tutmaya gitmicez soylim.
Balık tutmayı öğretirim tek başına gidersin.
Okey miyiz?
- yeah moruk.
+ sus pzevenk.
Seni ilk kucağıma aldığım gün buz gibi bir kış gecesiydi. Zavallı minik burnun mavi polar battaniye içinde morarmıştı. Daha ilk günden seni beklettiğim için özür dilerim oğlum. Arabanın azizliğine uğradım ama geldim bak. Kucağımdasın artık. Söz veriyorum bir daha hiç bekletmeyeceğim seni. Hiç bırakmayacağım elini. ismin, odan, sana ait her şeyin daha şimdiden hazır zihnimde. Uzay, uçaklar, gemiler, denizaltıları... Bitmek bilmeyen merakını elimden geldiğince karşılayacağım. Erkekliğin getirdiği vahşiliklerden seni olabildiğince uzak tutacağım. Kalp kırmamayı öğreteceğim ilk önce sana. Gelecekteki hemcinslerimi düşünerek.

Biyolojik anne ve baban kim, şu an nerede, ne yapıyorlar bilmiyorum. Onlar adına hataları için senden özür dilerim. Kendi hatalarım için de elbette.
Küçükken kurduğum dünyadaysan umarım bakıcın 'adam gibi biri'dir. Şayet değilse seni onun eline bıraktığım içinde özür dilerim.

Acaba ne olacaksın büyüyünce? Bir F-16 pilotu mu yoksa bir mühendis mi? Belki de yaşamı seçer doktor olursun? Yada sanatı seçer sergiler açarsın.
Her ne olursan ol, mutlu ve iyi ol yavrum. Dünyaya mutluluk, umut ve iyilik saç. iyi ki varsın ve iyi ki benim oğlumsun. Çok mutlu yaşa anneciğim...
Oğlum ilk mavi dünyam. Beni annelikle taçlandıranım. Sen büyürken tekrardan bende büyüyeceğim seninle. Diş çıkarmayı, emeklemeyi, yürümeyi, koşmayı, alfabeyi, okumayı hepsini seninle bir tekrardan öğreneceğim. Sen gelene kadar dokuz ayımı beyaz, mavi odanda geçireceğim. Oyuncaklarını düzenleyeceğim, beşiğini düzelteceğim. Odanın senin kokunla huzur bulacağını hayal edeceğim. Elim karnımda dualar edip, şükredeceğim. Çabam hep iyi ve Mutlu bir çocuk olman yönünde olacak. Sadece başarılarını değil, başarısızlıklarını da destekleyeceğim. Biz senle bir olup başarısızlıkların üstünden gelip başarıya çevireceğiz. Aşık olup aşk acısı çekeceksin. Aşk acını da birlikte dindireceğiz. içten içe de aşık olduğun insana kızacağım oğlumu üzdüğü için. Ama hayat böyle be oğlum. Maç yaptığımız gibi kekte yapacağız. oynadığımız oyun kadar kitap okuyacağız. sen öğretmenim olacak ben öğrencin her gün yeni bir şeyler öğreneceğiz. sen ustam olacaksın ben çırağın burnumun direği. Can'ımın en içi. Gözümün bebeği. Seni karnında, yüreğinde, kucağında, sırtında, başının üzerinde taşımaya aşık olan annen seni çok seviyor.