bugün

asıl yoksulluk ondan sonra başlıyor
bütün kara parçalarında
afrika hariç değil.*
gayri ciddi yazılardır.

evet, şimdi burası gayri ciddi entryler ile dolacak -ki konu kesinlikle mühim bir konu.

insanların açlıkla boğuşmasının, bir deri bir kemik kalmalarının şu an bizi güldürecek tarafı neresi anlayamıyorum. ya da sıcak yuvanızda sizi ne dürtüyor da bu kadar insanlıktan çıkabiliyorsunuz? *
ufak bi söz veriyim sana. üretim hayatım bittiğinde, yani kısaca emekli olup sadece tüketime geçtiğimde senin hakkınıda gasp ettiğimi düşündüğüm için benden sabun yapılmasını rica edicem.
bitanelerim elimde olsa hepinizi kendi ellerimle yedirirdim. açlık susuzluk bu dünyada ki en kötü şeyler..

allah yardımcınız olsun. inşallah bitecek bugünler dayanın...
bir kadınım ve evleneceğim zaman tek taş yüzük takmayacağım. duyduğuma göre sen o taşı o minik ellerinle topluyormuşsun, neler neler yaşıyor canını kaybetme riskin varmış, mümkün mü senin canına kastetmek hiç gücüm seni doyurmaya yetmezken.
ey Afrikalı çocuk, yazım sana!

sen seçmedin bu hayatı
mayasız somun bayatı
gün ola harman olayı
binersin amerikan atı

şiir oldu
yemeğini beğenmeyen, tabağını bitirmek istemeyen her çocuğumuza senden bahsediyoruz küçüğüm.
adını sık sık anıyoruz da elimizden bir şey gelmiyor.
pastanın büyük dilimini bir avuç 'büyük' adam yiyor,
kalan küçücük dilimi ise tüm dünya paylaşmaya çalışıyor.
artan her lokma senin için hayat kurtarıcı biliyorum küçüğüm,
ama artık insanlar
paylaşmayı da bilmiyor.
Büyüyünce seninde zikin kocccaman olcak biliyorsun değil mi?

edit: olum neyini eksiliyosun? çocuğa neden acıyosunuz? neden kendini kötü hissettiriyosunuz? al bak bu lafı duyduktan sonra çocuk hayata bağlancak.
eğer açıktan ölmezsen,
sel sularında kaybolmazsan,
salgın hastalığa tutulmazsan,
organ mafyası tarafından kaçırılmazsan,
biraz da şansın varsa, sende yaşayabilirsin bu dünyada.

kimbilir belki ilerde abd devlet başkanı bile olursun.
bize türkülerimizi söyletmiyorlar. inci dişli zenci kardeşim. kartal kanatlı kanaryam.