1. 1.
  sevgili başbakanımız rte'nin sol kolu kemal abisinin devlet mallarını özelleştirken sarfettiği cümle. hala tam olarak pazarlayamamıştır ne yazık ki(!) hani bizim dubai towerlarımız galataportumuz nerdelerdir.
  3 -1 ... spectracef
 2. 2.
  kesinlikle öylesin dememize sebep olan rte cümlesi.
  ... ireland
 3. 3.
  (bkz: ben bu ülkerin en iyi pazarlamacısıyım)
  1 ... atan alir spor
 4. 4.
  rte'nin siyasi hayatında yaptığı en doğru tespit.
  -1 ... africa
 5. 5.
  ülkeyi parsel parsel satarken tabi ki böyle rahat konuşucaklardır.kimdir ki bir ülkeyi parsel parsel satmayı başarabilmiştir.çıksın biri bana söylesin bunu başarabileni;her eve bir windows cdsini hatta aynı ofisteki her bilgisayar için ayrı cd satmayı başarabilmiş bill amca bile onun kadar iyi pazarlamacı değildir.
  (bkz: ananızı alın da siz gidin artık)
  1 -1 ... saldirici
 6. 6.
  devlet mallarını özelleştirirken sarfedilen cümle. kulağa antipatik geldiği doğru olmakla birlikte bu kadar özelleştirme karşıtı olunmaması gerektiği düşüncesindeyim. bu ülkede yolsuzlğun en büyük sebebi yıllardır devlet kontrolünde olan kit lerdir. devletin ticaretle ne işi olur? eğitim güvenlik sağlık ve yargı hizmetini parasız vatandaşlarına sağlasın yeter, başka bir işlevi olmasına gerek yoktur. devlet ne kadar küçülürse yolsuzluk o kadar azalır. yeri gelmişken seka nın kapanması sırasında işçilerin kendini kapıya zincirlemesine de şaşmamak lazımdır. adamlar benim ödediğim vergilerle 3 milyar brüt maaş alıyor. o 3 milyar brüt maaş aldığı için ondan çok da farklı iş yapmayan milyonlar asgari ücrete talim. yurdum gençliği şu sıralar çok gaz fakat yılardır bilmediği araştırmadığı konular hakkında konuştuğu için hala bu durumdayız. özelleştirilen kurumlar yıllardır devletteydi de dünya devleri arasına mı girdik?
  -1 ... sayborglardasever
 7. 7.
  kemal unakıtan'ın 3 yıl gecmesine ragmen onemini kaybetmeyen cumlesi... zira halen ulkeyi pazarlamaktadır...
  yegeni icin: (bkz: rte)
  -1 ... atgmuls
 8. 8.
  (bkz: halil pazarlama)
  ... taharetmuslugu
 9. 9.
  (bkz: feridun bitir)
  ... hezarfen hariciyeci celebi
 10. 10.
  (bkz: vapurdaki seyyar satıcılar)
  ... teskilat