bugün

https://youtu.be/XalN4SOwwZQ?si=isB_deHzu2FQo76Z
tv de izlenecek 3-5 programdan biri olan tatlı ortamlı bilgi yarışması. gayet hızlı ve akıcı.

alper ateş hep iyi işler yaptı zaten. süper bulmaca da iyiydi.
Şarkısı bile var

https://youtu.be/XalN4SOwwZQ
severek izlediğim bilgi yarışması.
sunucu alper ateş'in hemen hemen her gün aynı cümleleri kullanıp döndürdüğü yarışma. her yarışmacıya bugün çok iddialı yarışmacılar diyor. yarışma güzel ama hep aynı aynı sıktı gibi.
alper ateş'in cevap doğru olduğunda "bu kez oldu mu" dediği yarışma.
güzel yarışmadır.
(bkz: barış manço)
Yarışmadan az önce öğrendim, Tdk sözlüğüne göre sözkonusu kelimenin 'aperitif' doğru yazılmış hali, 'aperatif' yanlış yazılmış haliymiş. Ben bilemirim *
güzel bir yarışma.
severek, beğenerek takip ettiğim 360 tv yarışması.
360 da yayınlanan, 2019 lu yıllarda deli gibi takip ettiğim yarışma. eskiden çok severdim. şu an hala yayın hayatına devam ediyor mu bilmiyorum.

(bkz: ekrem bey ben bilirim dedi)
360'da yayınlanan güzel bir yarışma programı. alper ateş'in sunumu da ayrı bir güzel tabi.
Kelime oyunu bittikten sonra bunu izlemeye başladım,
360 tv' de yayınlanıyor.
barış manço şarkısıdır.
''Yardan ayrı kalmasını ben bilirim ben bilirim,
Yumuk yumuk elleri var kömür kömür gözleri var..''

barış manço, 1975.
360 kanalında alper ateş'in sunduğu yarışma programı. aynı zamanda kanalı ayakta tutan tek program bana göre.
360 TV'de yayınlanan, hafta birincisine öpücük verilen yarışma programıdır. Programın finalinde birinciye bir çek veriyorlar, kaç lira olduğu ne ekranda söyleniyor, ne de tv'nin sitesinde, tam türk işi yarışma. Zaten program sonunda % 100 türk formatı yazıyor, böyle başa böyle yarışma....

Ben hafta içinde 1,5 saat yarışacağım, Oğuzeli Narı, Gargonzola peyniri gibi abuk kelimeleri, çıkan harflere bakarak tahmin etmek için kıçımdan ter akıtıcam, 1.olursam cuma günü hafta finalinde gene 1.5 saat aynı şeye katlanıcam ama yarışmayı kazanırsam ne para alacağımı bilmeyeceğim, elime bir tane çek sıkıştıracaklar, ya boşsa ne olacak, ya de gidin be birader, böyle bir şey dünyada var mı?

Yarışmayı yapanlar, efendim biz parayı söylemiyoruz ki, para mevzusu olmasın, hırs yapılmasın, centilmence yarışılsın vesaire, hadi oradan o zaman program aralarında reklam kuşaklarını da girme, para konusu hiç mevzu olmasın....
sky 360 ta yayınlanan fena olmayan yarışma. yoklukta gideri var.
Sen gideli kaç yıl oldu,
Yürekleri hazan vurdu,
Şarkıların öksüz kaldı,
Ben bilirim, ben bilirim.
360 tv'de yayınlanan zevkli yarışa programı.

epey kültürlü elemanlar var.
Kanal 360’da yayınlanan yarışma. izlemesi keyifli. Evet.
yıllar önce trt ekranlarında yayınlanırdı. Güzel yarışmaydı, heyecanlıydı. Hatta kör bir bayan sanırım ismi Hale Karabacak'tı defalarca birinci kapatmıştı haftayı. En sonunda galiba yanlış hatırlamıyorsam o dönemin papatyaları kadına hediye falanda vermişlerdi.
cengiz babanın inci tanelerinden sadece 1 tanesidir, efkarlandırır uzaklara alıp götürür sizi.

Ben de sevdim senin gibi arkadaş.
Ben bilirim ayrılık acısını.
için yanar geceleri ağlarsın.
Ben bilirim bu gönül sancısını.

Sen çok sevdin değerini bildi mi?
Ansızın ortada bıraktı seni.
Giderken elveda bile demedi.
Ağlamana değdi mi hiç arkadaş?
Alt üst etti bütün hayallerini.
Üzülmene değdi mi hiç arkadaş?

Belki ardından yalvardın ağladın.
Ağıt yaktın karaları bağladın.
Ne geçti eline, boş yere yandın.
Ağlamana değdi mi hiç arkadaş?

Ben de sevdim senin gibi arkadaş.
Ben bilirim ayrılık sancısını.
için yanar geceleri ağlarsın.
Ben bilirim bu gönül sancısını.
barış'ın, ayrılıktan sonra yazdığı en king şarkı.

yumuk yumuk elleri var, kömür kömür gözleri var, kışlalara erdi bahar, tezkereye bir kaç gün var, soky'e de bir sorsalar ah..
güncel Önemli Başlıklar