1. 1.
  yoklama kaçağıdır.

  (bkz: ordu göreve)
  ... system error
 2. 2.
  günü gelince tıpış tıpış yürüyerek gidecek erkektir. sonrasında askerde tankla topla tüfekle çektirdiği fotoğrafları övünerek gösterecektir. alışırsın yavrum alışırsın canım. hadi marş marş.

  edit: eksile yarram eksile sınırları bacın korusun o zaman sen gitme.
  -1 ... a t m a c a
 3. 3.
  saçma sapan insanların paralı kulu olmak istemeyen , dış politika yanlışı sebebiyle büyüyen ve büyütenlerin müdahale etmek zorunda kaldığı savaşlarda ölmeyi yediremeyen mantıklı erkektir.
  6 -1 ... gavur imam
 4. 4.
  ben istemiyorum...tamamen vücut sömürüsü..bu devirde böyle şeylerin zorunlu olması çok saçma
  ... cercielannister95
 5. 5.
  (bkz: ibne)
  2 -2 ... ersoy ulubey
 6. 6.
  yasalar tarafından "zorunlu" kılınan bir "vatani görev"i reddeden pembe götlü hümanist ya da muhalif kılıklı vatan haini cümlesi.

  askerlik türkiye'de 20 yaşını doldurmuş sağlıklı ve heteroseksüel erkekler için zorunludur. ibneyseniz zaten almazlar. o yüzden erkek olmak şart.
  2 -1 ... serdarsl06
 7. 7.
  ülkesine hizmet etmekten kaçınan erkektir. atalarına saygısızlık ettiği gibi askerlikten öğreneceği her şeyi de kaçırmıştır. bedelli yaparak kurtulabilir.
  ... berrno
 8. 8.
  Savaşları durdurmak isteyen manuş baba dinlesin. Sayın pembe götlüler dünyanın gerçeğidir militarizm. Ya savaşarak öleceksin ya da savaşmadan.
  ... tecrubekonusuyor
 9. 9.
  Bende yapmam diyordum ama yaptım.

  --spoiler--
  Askerlik yaramadı
  --spoiler--
  1 ... sahnenin disindaki adam
 10. 10.
  Borçlarımdan(kyk kredisi, ihtiyaç borçlarım vs.) dolayı bu zamana kadar erteledim. 1 günde Hiç düşünmeden verdim istifayı gittim askerlik şubesine. Mayısta askerim nasipse.

  Durumun varsa, akıl seviyen normal bir insan standartındaysa yapacağın 5,5 ay askerlik zaten. Siz sadece TSK’ya amelelik yapmıyorsunuz. Askerden geldikten sonra askerliğin kattıklarını görüyorsunuz. Dışarıdan net bir şekilde gözlemlenen bir şey bu.

  Abim yavşağın tekiydi askere gitmeden önce, adam bir geldi aile babası olmuş gibiydi. Gelir gelmez evlendi, yuvasını kurdu. O olgunluğa erişmişti yani askerde.
  ... buona fortuna