bugün

(bkz: bsg)
ben amerikancıyım diyen kişiler amerikan emperyalizmine teslim olmayı ki(zaten o pozisyona girmişiz) kabullenmiş ve bu durumun devam etmesinden yanadır diye düşünülür. bu durum egemenliğimizi amerikaya teslim etmek le eş anlamlıdır. halbu ki türkiye cumhuriyetı devletinin kuruluşunda ki en önemli unsur, tam bağımsızlık olmuştur. 1918 de istanbulu işgal eden, ingilizleri sevenler derneği ni kuranlardan hiç bir farkları yoktur amerikancıların.
uludag hukuk fakültesinde bir hocanın direk ağzıyla sarfettiği cümle.
(bkz: alternatif rte söylemleri)
kemal gürüzün korkunun bünye üzerindeki etkisini gösteren beyanatı.
(bkz: evlerden ırak)
converse ayakkabı , levi's pantolon , marlboro marka sigara , cocacola marka kola kullanan ama emperyalizm karşıtı olduğunu iddia edebilen zihniyetin iç sesidir.
a.b.d'nin ekonomik ve siyasi görüşünü benimsemiş insan lafı. nedense bu hemen mandacısın sen'e çekiliyor. ve ben götümle gülüyorum...

yahu kapitalizmi benimsemişim ben, birey için devlet demişim, özgürlük için ilk önce ekonomi demişim..
insanların ancak bu şekilde refaha gerçek dünya görüşüne sahip olabileceklerini düşünmüşüm.

asıl manda ve himaye, sosyalizmdir, komünizmdir. belki bir ülkeye bağlı olmazsın ama kendi devletinin kölesi olursun, piçi olursun. ne verirse onu yersin.

yaa..
zall in ontv ye verdigi roportaj'da kurduğu cümle.

(bkz: zall ın amerikancı olması)
israili ve yaptığı saldırıları desteklemektir.zulme evet demektir.güçlü olanın güçsüzü ezmesini desteklemektir.
küçük balıklar köpek balığının midesinde güvendedir demenin diğer yolu.
(bkz: kapitalizm)
ben amerikanın oyuncağıyım *