1. 1.
    çobandan falan bahsedilmeyen öneridir. madem çobanların oyunu da sayacaksınız benimkini iki tane sayın bari de eşitliği yakalayalım. bu durumda akp'yi de iktidardan indirmiş en azından koalisyon hükümeti kurdurmuş oluruz. türkiye'yi düzeltmek yolunda önemli bir adım olacaktır.

doktor'a yapanların 3 sayılabilir mesela. tabi bir standarta oturturuz zamanla. ama akp döneminde olursa imam hatip mezunlarının oyu 5 sayılır. elimizi çabuk tutmalıyız.
    5 -3 ... entrysiyle costuran yazar
  2. 2.
    Demokrasi bu değil miydi, zengin fakir, okullu alayli, bürokrat, esnaf, ateist, müslüman, herkesin eşit sayıldığı rereröö idi,

Bakıyorum istediğimiz olmayınca önce cumhuriyeti, önce demokrasiyi satıyoruz, hahay ilahı şam şeytanları.
    5 -2 ... silinen hesap 014384
  3. 3.
    (bkz: ben daha zekiyim devleti ben yönetmeliyim)
    1 ... yedi renkli not defteri
  4. 4.
    mesele eğitim gördükçe artması ise benimki 4 ten aşağı olmamalıdır.
    -1 ... flat head
  5. 5.
    katıldığım tespit, bazı hatta bazı eğitimli armutların oyu 5 oy sayılmalı.

hak ediyorlar. muhteremler.
    ... atechso
  6. 6.
    Ayda 800-900 lira alıp yine de hülüğğğ diye anıran ilkokul mezunu akpliler oldukça 2 değil 3 sayılmalı üni. mezunlarının oyu.
    ... adabayor34
  7. 7.
    bir üniversite mezunu olarak benim oyum 3 sayılıyor mesela. ortalamam da 3'ün üzerindeydi çünkü. en yakın müftülüğe başvur işlemini yapsınlar sennki de fazla fazla sayılsın.

tanım: üniversite mezunu bir insanın fikri.
    1 ... criss oliva
  8. 8.
    ben hayatım boyunca öküz gibi kitap okuayacam, araştıracam, edecem, üniversiteye gidecem ve oyum dağdaki çobanla eşit sayılacak... hangi akıl mantık ve vicdan kabul eder bunu ! ben o çobanın iyiliğini ondan daha fazla düşünüyorum... çünkü o çoban hayatında bir kez bile düşünmedi... onun tüm hayatı dağdaki kurtlara koyunları yem etmemekten geçiyor... iki oy değil on oy sayılsın kendini geliştirmiş insanların oyu...
    -3 ... search for the lost entry
  9. 9.
    atatürk'ün halkçılık ilkesi ile bağdaşmayan istek. sınıf farkını ortaya çıkarır. ben de doçentim benim oyum da 5 sayılsın o zaman.
    1 ... kralreyis
  10. 10.
    doğru tespit.

hatta ego su şişik hukuk mezunlarının oyları 4 den aşağı sayılmasın. muhteremler..
    ... atechso