1. 1.
  bu mükellefiyetini en güzel şekilde yerine getiren, kimilerine göre ülkenin ikinci kurucusunun(!) ülkeyi nasıl kurduğunu anlatan çok güzel bir sözdür. bu vatan pazarlayarak değil savaşarak kurulmuştur.
  (bkz: ben bu ülkenin en iyi pazarlamacısıyım) *
  (bkz: vurulduk ey halkım) *
  18 -2 ... spectracef
 2. 2.
  bugün ülkesini pazarlayan yarın başka şeyleride pazarlar demekten kendimizi alamadığımız - ne yazık ki- başbakan cümlesi.zaten din muhabbeti yapıp amerikanın yanında ordumuzu ırak a yani müslümanlara karşı savaşa sokmaya çalışan da aynı zihniyetti.
  5 -3 ... africa
 3. 3.
  (bkz: maksadını aşmak)
  3 ... laedri
 4. 4.
  "uygunsuz yöneticilerden inciler " adında bir kitap bassak,içerisinde rahatlıkla yer bulabilecek bir ifadedir.başka örnekler için;
  (bkz: laiklik yeniden yorumlanmalı)
  (bkz: benim memurum işini bilir)
  (bkz: siz isteseniz hilafeti bile getirirsiniz)
  5 -1 ... gothic evil
 5. 5.
  oy almadığı %60 a sormuş mu diyerekten ayarın en büyüğünü hakeden zihniyetin ürettiği sözlerden birisi.
  6 -1 ... blindguardian
 6. 6.
  (bkz: babalar gibi satarım) *
  8 -1 ... insomniac
 7. 7.
  ülkeyi pazarladıktan sonra bari,kazandığın paranın vergisini vererek bir de vergi mükellefi ol.

  bütün parayı isviçre bankalarına, cayman adalarına yatırma.
  zaten yeterince önemli kurumu yabancılara satarak ülkenin kaynaklarını yurtdışına aktarıyorsunuz
  6 -1 ... beyazyelkenli
 8. 8.
  "bende vergi mükellefiyim çıkıp bas bas saçma sapan konuşuyor muyum senin gibi?" diye cevap verilesi cümle.
  4 -4 ... arude50
 9. 9.
  Bu konu üzerinde çok fazla demagoji yapılıyor.Burada herkes biliyor ki--en azından olaylara "objektif" bakabilen karşıt görüşler de dahil-- kastedilen ülkenin Türkiye'nin bir marka olarak dünyada tanıtımını,ticari ilişkilerini ve her türlü prestijini esas alıyor.
  Bu bakımdan tartışmaya çok gerek yok gibi.
  4 -11 ... italiano
 10. 10.
  sanırım bazen insan, hatta insan toplulukları hatta ve hatta bazen koca bir millet tüm çıplaklığı ile karşılarında duran gerçeği görememe, tepki verememe gafletine düşüyorlar, hani basiret bağlanması derler ya milyonlara yayılmış bir felç hali adeta... hadi bu milyonların bir kısmına hak ettikleri eğitimi veremeyip toprak ağalarının, kendileri ile allahlarının aralarına giren şeyhlerinin kucaklarında bıraktık, hür iradeleri ile düşünme fırsatını veremedik; peki ya bu imkana sahip olan diğer kısım ya siz gerçeği gördüğünüz halde, şansınızı bildiğiniz halde ne gibi önemli bir mesele ile meşgulsünüz ki sesiniz çıkmaz oldu, hangi erdemli uğraş, hangi koltuk sevdası sizi birazda bu ülkeyi, bu toprağı, bu toprağın insanını, insanı düşünmekten alıkoydu düşüncelerini akla getiren sözlerden sadece biridir. alemin ağzını tutamazsınız, sözdür söylenir, hani cevabınız!
  3 -3 ... regret