bugün

Recep tayyip erdoğan'dır. Açık açık "ben şeriatcıyım" demiştir.

Bir de işte arap liderler filan.
videosunu koysana da şenlensin buralar.

aaa ne demek oturma organımdan uydurdum yok öyle bir video? cuma mı koyacaksın yoksa?
Burda açık açık söylüyor.
https://youtu.be/NGwUpNRoGhA

Eeee gülüm şenlendin mi?
60 senelik videoyu görünce iyi şenlendim, ne demezsin.
60 senelik video mu : )

Adam kundaktaki çocuk değil istanbul belediye başkanıymış lan.
Kıvırmaya devam edin şeriatcı çomarlar sizi.
Masklavi göd olmuş.
(bkz: cevabı veremedi)
60 senelik videolarla şenleneceksek kılıçdaroğlu'nun sgk röportajlarını da koy madem.
Yazdıklarınızı okurken sizin yerinize ben utandım. Kılıçdaroğlu diyor, sgk diyor hâlâ adam. Vizyon bu kadar. Diğeri şeriata güzelleme yapmış...

Gözümü kanattınız yine sabah sabah.
recep tayyip erdoğan'ın belediye başkanı iken yaptığı açıklama. tanım aha bu.

şimdi hiç adetim olmadığı halde, başlık altında masklavi arkadaşımıza soruyorum:

a- recep tayyip erdoğan şeriatçı mıdır? zira kendisi açıkça belirtmiş
b- recep tayyip erdoğan yalancı mıdır? çünkü sen şeriatçı olmadığını iddia ediyorsun.
c- recep tayyip erdoğan dönek midir? o gün doğruyu söyleyip, bugün olmadığını iddia ediyorsan dava satılmıştır.

bu üçünü istiyorum.
Her müslüman şeriatcı filan değildir. Şeriat arapların uydurduğu siyasal bir ideolojidir. Şeriatcıyım demek doğrudan arap kültür, adetlerine, hukuk kurallarına göre yaşamayı benimsiyorum demektir. Şeriat islam hukuku değil arap hukukudur.

Kitapta mı yazıyor şeriatcı olun diye
Güzel konuşmuş mümin için olması gerekenleri söylemiş.
Evet kitapta yazıyor,allahın indirdikleriyle hükmetmeyenler kafirlerin ta kendisidir.maide44 Yusuf suresindede hüküm ancak allahındır der, yine bir ayette onlar hala cahiliye hükmünümü arıyorlar halbuki hükmü allahtan daha güzel olan kimdir.daha varda aklıma gelenler bunlar.
ulan amına koduklarım, madem şeriatı savunuyorsunuz, şeriatın uygulandığı ülkelere siktirin gidin sizi tutan mı var?
olsa olsa rize den çıkar bu modeller.
evet kitapda yazıyor. hırsızın elini kesin yazıyor mesela. şeriat da hırsızın elinin kesilmesidir.

kuranda yazılanı değil de insanaların yazdıği anayasayı daha doğru kabül edenler de ben müslümanım demesin bir zahmet.
Dört kapı vardır insanı olgunlaştıran.

1) şeriat
2) tarikat
3) marifet
4) hakikat

Eğer biri sizi birinci ve ikinci kapıda tutuyorsa bilin ki dostunuz değildir, kendi çıkarı için sizi kullanıyordur.
Hani nerede marifet, nerede hakikate ulaşmak?

Yaradanın kutsal kitapta sorduğu gibi soruyorum;

Hâlâ aklınızı işletmeyecek misiniz?
Siyasal şeriattır o, islami şeriat başkadır, zira islam güncellenmeli demiştir. Ben demedim bakınız o dedi.

Kaldı ki bize ne ? isteyen istediği gibi düşünür. Ancak türkiye cumhuriyeti kanunlarına uymak zorundadır.

Demokrasiye sıkı sıkı sarılmak gerektiği 15 temmuz günü anlaşılmış, en şeriatçı kişiler bile bir anda atatürkçü ve demokrasi yanlısı olmuştur.

Bunları göz önünde bulundurunca, gömlek değiştirildiği gün gibi meydandadır.

Bu ülkenin en şeriatçısı bile aslında gerçekten şeriat istemiyor zaten.
Siyasal islam radikal islamdan farklı degildir. Sadece cihat yapıp kan dökme yerine demokrasiyi kullanarak gelmeye çalışır ama varacağı yer, getireceği yönetim ışıdden farksızdır.
Ayrıca şeriatcılar demokratik yöntemden vazgeçerse bu sefer cihatcı silahlı örgüt kurup kan dökerek getirmeye çalışırlar.
Böyle diyen birinin laik ülkenin başinda olmasından daha büyük tehdit de ülke açısından yoktur.