bugün

bütün gün masa başında oturup, facebookta gezinen mi dersin, zuma oynayan mı dersin..bunların kenarda bir yerde sessizce test çözüp ya da kitap okuyup ne bileyim kendini geliştirmeye çalışanlarına değil lafım. bazıları çok mal oluyor. oturduğu yerden para kazanıyor. sabah gel otur o sandalyeye akşam 5,30-6 gibi kalk. bütün gün kıçını büyüt. ha bir de kendilerini çok bir bok sanıyorlar, gidiyorsun yanlarına işini halletmeleri için, selam veriyosun rica ediyorsun işini yapmaları için, sanki patronunmuş gibi karşısında ezilip büzülüyorsun, halen götleri kalkık, burunlarından kıl aldırmayan edalar. yok arkadaş yanlış hareket bunlar. biz de okuduk lan üniversite, nedir bu tripleriniz sanki atom mühendisi, sanki dünyayı kurtarıyor.
*
en kötüsü, hayatmı garantiye almışım ben pozlarında kasılan insandır.

bunların bir de altına araba verilen veya dubai'ye tatile gönderilen modelleri vardır ki, işte onların yanına yaklaşamazsın.
bir de bunların, halk tarafından; rüşvetçi, düzenbaz bakışlarına maruz kalanları da vardır. ee adın çıkmış dokukuza inmez sekize demişler.
terfi ve atamalar birçok unsura bağlıdır.

%75 torpil
%10 yalakalık
%10 eğitim
%5 başarı

edit: torpil değil referans olacak o.
çaycı olarak girdiği belediyeye önce zabıta müdürü sonra özel kalem müdürü olabilme imkanı olan insandır.
Eskiden olduğu gibi işe girişlerin torpille olduğunu sanıp, kendileri iş bulamadıkları için komplekslerde olan insanların komplekslerine, oy vermenin sadece kendilerine mahsus olduğunu sanıp "ben başkanınıza oy verdim. yapacaksınız işimi" diyerek mevzuat dışı işlem isteyen vatandaşın hakaretlerine, siyasilerin baskılarına maruz kalan insanlardır. yukarıda eleştiriler yapan arkadaşlar kendileri belediye çalışanı olsa kaç gün çalışabileceklerdir acaba?
Bursa'da iki kişiyi belediyede işe alacağım, özel mesajımı yaksınlar. (bilgisayar ile alakalı)
olmak istediğim kişidir. belediye iş veriyormuş hem de yemekli iş. servisi bile varmış galiba. asgari ücretten de bir tık da olsa fazla kazanılıyormuş. tam benlik iş.
unutmayın ki belediye işcileri maaşlarımı asla düzgün alamazlar.
çalışan bir arkadaş var oradan biliyorum.çoluk çocuk perişan.
güncel Önemli Başlıklar