1. 1.
  -belediye otobuslerinde hayatta kalmak ve refah seviyesini artirmak isteyen yazarlaribn ba$vurmasi gereken tanimlar butunu.

  1.bir belediye otobusunde en mukemmel yer en arkadir. en arkaya gecin ve kapinin onunu kapatin. boylece inmeniz gereken durakta inbeilirsiniz.
  2.bo$ yer varsa asla oturmayin. aksi takdirde otobus hinca hinc doldugunda degil otobusten inmek, yerinizden bile kalkamayacaksiniz. ogrenciyseniz ya$ca sizden buyuk ki$ilerin garip baki$larina maruz kalacaksiniz.
  3.$oforle sakin konu$mayin. dunya bari$ina katkida bulunacaksiniz.
  4.kavga ve dovu$lere kari$mayin. arada kaynar ha$at olursunuz.
  5.otobuste 2500 ki$i oldugu halde hala binenler varsa yapacaginiz en iyi $ey o otobusten inmektir. aksi takdirde mahvolacaksiniz.
  2 ... master
 2. 2.
  içinde, "güzel kokar en azından" diyerek kadınlara dönük durmamak gerektiğinin de yer aldığı rehberdir.
  otobüste herkes kötü kokar. mesele, en azından cinsel tercihler adına kadınları kötülememektir.
  2 ... bl
 3. 3.
  cok erken saatlerde bindiyseniz para vermeyin, bi$i demez $ofor.
  1 ... master
 4. 4.
  bir çok öğrencinin artık otobüslerde yolculuk yapmaktan, sabah-akşam otobüslerde hayat geçirmekten dolayı naçizane önerilerini sunabileceği bir kaynak kitaptır. nedir bu öneriler?
  -okulunuzda eğer bineceğiniz otobüslerin**,kalkış yaptığı belli bir durak varsa*, o durağa yürümek en akıllıcası olacaktır.**
  -bu durakta doğal olarak bir çok otobüs beklemektedir. otobüsünüze boşken binerek ileriki duraklarda yaşanabilecek izdihamlara karşı hazırlıklı olursunuz.
  -sadece otobüse erken binmekle de olmuyor. otobüsünüze ne kadar önde ve erken binerseniz arkalardan yer kapma olasılığınız o kadar yüksektir. bilhassa bazı çiftler önden binerek en arka koltuğu kapmak suretiyle size yer bırakmamaktadır ve bu durum bazı küfürsel durumlara yol açmaktadır.*
  -eveet en arka koltuğu kaptınız. yalnız öğrenci arkadaşlar tarafından dikkat edilmeyen bir nokta var ki güneş kıvırma payı*.nedir güneş kıvırma payı?şayet siz en arka koltuğa geçtiniz ama baktınız ki tam gözünüze gözünüze güneş vurmakta. hemen kısa bir hesaplamayla güneşin ve otobüsün yol boyunca değiştireceği yönü, geleceği açıyı hesaplayarak hemen diğer tarafa geçmeniz sizin yolculuğunuzu minimum su kaybıyla atlatmanız ve sağlığınız açısından en iyisi olacaktır.
  -bu arada pencerelerin açık olması,rüzgarın estiği yönü de hesaba katarak gayet rahat yolculuklar yapabilirsiniz.

  kamil koç hayırlı yolculuklar diler. yine bekleriz.
  2 ... zamazingo
 5. 5.
  (bkz: trake solunumu)
  4 ... mey
 6. 6.
  fordçu diye tanımlanan zat-ı muhteremlerden uzak durmak gibi bir madde de eklenebilecek olan rehberdir. Lakin bu tarz insanlar için ağaç kovuğu, kapı, duvar, salıncak, tente vb. yerlere sürtmek farketmediği için cinsiyet ayrımı gözetmelerini beklemekte aptallık olacaktır.
  Unutmayın :Bir otobüste yaşanabilirlik kat sayısı, o otobüste ki fordçu kat sayısıyla ters orantılıdır.
  (bkz: fordçu)
  (bkz: ford üreticileri rahatsız)
  ... blindguardian
 7. 7.
  eğer kısa boyluysanız ve kalabalığın arasında ayakta kalmışsanız nefes almak için önünüzdeki yolcunun koltuk arasındaki boşluktan faydalanmaya kalkışmayın. başınızı yukarı kaldırın ve hafif yana çevirin ve eğer size tutunacak yer kalmamışsa "e ben nerden tutucam" diye bağırmayın kendinize paralel bir konum belirleyin ve bir ayağınızı bir adım geriye basın ve sizi sıkıştıran yolculara yaslanın onlar sizin düşmenizi engeleyeceklerdir. ha bide kolonyalı mendil özellikle kışın çok işinize yarayacaktır.
  ... fevkaladenin fevki
 8. 8.
  "eğer binecek olan hanım kızımızsa tavsiyemiz otobüse binmeden önce ten renginden bir iki ton açık fondeten sürmesi,saçı başı dağıtması,bayıldı bayılacak gibi kendisine hasta süsü verip,boş koltuk varsa gönül rahatlığıyla kapmasıdır,ayakta dikilen yaşlı insanlara da "bakın ben hastayım ona göre benden yer filan istemeyin" mesajı vermesidir.bu yöntem denenmez ise zaten tıklım tıklım olan otobüste gerçekten bayılmak zorunda kalabilirsiniz. (bkz: demedi demeyin)"
  ... echo
 9. 9.
  "eğer binecek olan genç delikanlımız ise yanında bir adet çocuk bulundurması yeterli olacaktır,keza otobüslerde çocuklulara yer verilir."
  -1 ... echo
 10. 10.
  yaşlıysanız iş çıkışı ve iş girişi saatlerinde belediye otobüslerine binmemeye özen gösterin. canınızdan olabilirsiniz.
  1 ... arabaciarabayatasget