1. .
  sadece türkiye'de yaşayan bir canlı türüdür. tipik özellikleri, son durakta inmeleri ve yüksek sesle konuşmadan yapamamalarıdır. " ya moruk dün bizim cavidan'la fena atıştık. telefonu yüzüme kapadı. akşamda derbi maç var izlesek ya beraber ? o değil geçen gün iddia da tek maçtan yattım. ya şimdi istatistik dersini kim çekecek ? o değil sınıfta bir hatun var, paso kesişiyoruz. ya senin burs işi ne oldu ? benim peder harçlığı kesti. " bir dur durak bilmez bu elaman, paso konuşur da konuşur.

  bir o konudan, bir diğer konuya atlayarak arkadaşına ne kadar konulara hakim olduğunu, sosyal hayatta ne kadar başarılı olduğunu anlatmaya çalışır. genelde bu elaman erkek olursa, yanındaki arkadaşı kız olur. inceden ona yazılma eğilimi gösterse de, arkadaşı onu pek sallamaz. kafa sikme aparatlığını bıraktığı nadir zamanlarda da susmayan bu başarılı insan portresi, beyni sulanıp konuşacak bir şey bulamadığı için, partnerine " burası çok havasız. camı açsana ya. " gibi şeyler söyler, tüm otobüs ahalisi tarafından linç edilmek istenir.
  4 ... dark jedi in da house
 2. .
  dingilin dişisi erkeği olmaz. kesin dişidir. şöyle ki;

  yazın antalya'ya gitmek üzere bindiğim otobüste arkamda oturan hatunun yanına haliyle bir hatun daha oturttular. kalbim hızla çarpmaya başladı, soğuk terler sırtımdan akarken, beni korkutan o sihirli cümle yeni gelen hatunun ağzında çıkıverdi: "merhaba". ne olduysa ondan sonra oldu işte. antalaya'ya kadar her ikisinin çocukluktan o ana kadar ki bütün hayat hikayelerini dinlemek zorunda kaldım. susmadılar, susturmadılar, susturamadık şu kadınları. yazık bize.
  2 ... fenaoluyorum
 3. .
  bu dingil çocuksa ve yaşlılık günlerini anlatıyorsa benjamin button olabilir, dikkatle dinlemek gerekir.
  ... eraserhead
 4. .
  genellikle grup halinde otobüse binen liseli tiplerde gördüğüm durumdur. grup psikolojisiyle sesleri de yüksek çıkar bunların. ettikleri kavgadan, sınıftaki hatunlardan ve futbol muhabbetinden ibarettir genelde. onlara yakın bi koltukta oturuyorsanız kafanızı şişirirler. sonra duraklarda tek tek inmeye başlarlar en son kalan pısar kalır en arka koltukta. "biz de böyle miydik lan?" dersiniz kendi kendinize.
  ... masterboy
 5. .
  çok yaşayıp gördüğünü sanan dingildir.
  -1 ... sirfairytale
 6. .
  sadece türkiye'de yaşayan bir canlı türü değildir efendim. sanki devri alem yapıp geldiniz, 180 küsür ülkenin her şehrinin abonman biletini cebine koyup bütün semtlerine otobüsünen gittiniz ve yolculara kullak kesildiniz sonra da çıkıp "bir tek türkiye'de yaşayan canlı türüdür" diye isviçreli bilim adamlarına taş çıkartırcasına tanıyı ortaya koydunuz he mi? aha buraya da yazıyorum, bu tipler sadece türkiye'de yok paris metrosunda, brüksel'deki tramway'da hatta amsterdam'daki otobüste var hatta hiç unutmam hatunun biri erkek arkadaşına nasıl oralsex yaptığını bile anlatıyordu bir keresinde. ha nereden mi biliyorum. gittim ulan gezdim ulan. yabancı dil desen şakıyorum resmen. çakmadığım manita yemediğim herze de kalmadı. şimdi s.ktirin gidin dağılın sadece sözlükte görülen canlı türleri sizi.
  -1 ... kerameti kendinden menkul
 7. .
  otobüste açısını yakalayabildiği bir de güzel kızlar varsa, yan gözle bi yandan onları keser ve 5 dakikalık yolculuğu kafa sike sike size zehir eder bu lavuk. otobüs hareket halindeyken, aşağı atılasıdır.
  ... nickbulanakadarcanimcikti