bugün

Bilader sene 1997 yüz kişilik sıra beklediğim olurdu bugün iki kişi olsa önümde oflayıp puflayan bir Ada'm oldum bunun sebeb ibb'nin güzel çalışmaları sonucu halk ekmeğe halkı ulaşabilir kılmış ve bence çeşit arttırarak da süper bi strateji izlemiştir favorim de kesinlikle hamburger ekmeği aq o ekmeğin aynısının içine burber king de vs vs vs mekanlarda 100 gram et koyup 15 tl ye satıyorlar
Aq 3 liraya üçgen peynir 2 liraya ekmek 2 lirayada meyve suyunu alıyorum ve buna paha biçemiyorum.
ihtiyaç sahiplerinden çok ihtiyacı olmayanların aldığı ekmektir. birkaç kez burada anlatmaya çalıştık ama bazı sivri arkadaşlar anlamak istemediler. onlara göre suçlu misal bizim istanbulda ibb başkanı. halk ekmek bulamıyoruz neden az çıkıyor diye zırlıyorlar burada.

bak bizim komşular var. evleri kendilerinin. kirada 2 şer 3 er dairesi olan var. arabaları var emekli maaşları var. durumları gayet iyi yani. hemen hemen her akşam 5 er 6 şar halk ekmek almış evlerine giderken görüyorum. bir kere dayanamadım bir tanesine sordum "abi bir karı bir kocasınız her gün 6 ekmeği nasıl yiyiyorsunuz" şeklinde. geçiştirdi öyle. hala her akşam 1 poşet tıka basa dolu eve gidiyor ben işten eve gelirken.

şimdi bu sadece benim 2-3 komşum. bunlar gibi binlercesi var her semtte. normal ekmeği gerçekten alamayacak ve nüfusu kalabalık aileler için tanzim edilen ekmeklere herkes saldırınca hem pide kuyruğu gibi kuyruk olur hemde ekmek erkenden biter ve gerçekten ihtiyacı olanlara alamazlar işte. bu aç gözlülüğü ve bencilliği ne zaman bırakırsak o zaman bir şeyler düzelmeye başlar..
Amaç tek ucuz ekmek almak değil hem sağlıklı hemde kaliteli ekmek almaktır ucuzluğu ikinci plandadır.
Ucuzluğundan ziyade daha sağlıklı olduğu düşüncesiyle yapılandır.
yaşlılar yüzünden pek mümkün olmayan şey.
“ben yaşlıyım alıp gideyim” diyen yüzsüzler var.
ulan sıranın %90 ı yaşlı zaten. her yaşlıya yer versek eve ekmeksiz gideriz.
soğuktan zırh gibi giyinmişler bir de. ateş et kurşun geçmez.
cehape döneminde olmuştur.
CHP Belediyesi'nin Halk ekmek işletmesini iyi yönetememesinden kaynaklanan kuyruktur.

Ak parti belediyesi döneminde kuyruk olmazdı.

Yönetebilmek önemli.

Beceriksizler.
imamoğlu zamanında gerçekleşmiştir.
güncel Önemli Başlıklar