1. 1.
  belediye başkanlarının yaptıkları işleri anlatan tümcedir. aslında ne kadar gereksizdir. onun işi bu, çalışmak zorunda zaten. yani bir inşaat işçisi nasıl inşaatta çalışıyorsa; bir muhasebeci nasıl bir firmanın muhasebe kayıtlarını tutuyorsa; bir öğrenci nasıl derslerine çalışıp iyi notlar alıyorsa o da bir belediye başkanı olarak işini yapmak zorunda. yani yolları düzenledi, parklar yaptı, çiçekler ekti vs. diye madalya vericek değiliz. herkes işini yapmalı. yani bi bulaşıkçıya "vay be, sen ne güzel bulaşık yıkıyorsun" ya da "yaşasın bulaşıkçımız bulaşık yıkıyor" demiyorsak herhangi bi belediye başkanına da "bizim başkan çalışıyor, helal olsun" diyip onu yüceltmeye gerek yok. işi bu işi.
  -1 ... oo may gat
 2. 2.
  onun işi budur. evet ama herkes işini yerine getirmez. getiren de sanki çok büyük iş yapmış gibi karşılanır. altı üstü işini yapmıştır. ama zavallı halkımız o kadar alışmış ki belediyelerin sadece kendiş ceplerini doldurmasına, yeter bu kadar hizmet demeye başlamışlardır.
  (bkz: bir şantiye olarak bursa)
  ... ukraynali
 3. 3.
  diğer belediye başkanlarını bilmem ama bizim bağlı olduğumuz ilçenin belediye başkanı olan mustafa sarıgül her daim 7/24 çalışıyor. ve şişlide oturan her insan buna canlı şahittir. nasıl yapıyor bunu bilmem ama sabah saat 06:00 da ekmek fırınları gezdiğine şahit oldum.
  2 ... nadiren de olsa severim