bugün

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bana verilen sınırlar içinde en uzun başlık bu şekilde yazılabiliyordu, hatamız varsa (ki var) affola.

Türkiye'nin bütün komedyenlerini inceleyelim. ismail dümbüllü'sünden ferhan şensoy'una levent kırca'sından eser yenenler'ine herkesi katıyorum. Belaltı espri seven bir milletiz. Ne yazık ki bu böyle. Çok ucuz şeylere güler bizim gariban halkımız. Bunu bilen tüm mizah şovalyeleri, devamlı belaltına kaçar. Küfür olsa yine iyi, içinde cinsel organ olan her türlü şaka bunlardadır. Cem yılmaz'ı inceleyelim spesifik olarak, bir kere belaltı espri yapmadığı olmuş mudur acaba ? Kemal sunal da yaptı, ferhan şensoy da yaptı, erol günaydın da yaptı, perran kutman da yaptı, tolga çevik (ki zaten bana kalırsa en çok belaltı espri yapan bu heriftir) ve şahan gökbakar da yaptı, yapıyorlar. Beyazıt öztürk'ün ağzından bir kötü söz çıkmadığı gibi çook eskiden yaptığı stand-uplar dahil hiçbir zaman belaltı espriye dokunmamıştır bile. Devekuşu kabare bile defalarca belaltı şakalarla ekmek yemiştir. Bu adamın yani beyaz'ın kıymetini şimdiden bilin.