1. 1.
    ilginç bir tartışma.

Belçika'da önümüzdeki hafta yapılacak yerel seçimler öncesi, partilerin listelerinde bulunan "aşırı sağcı aday" hakkında tartışmalar yoğunlaştı.

Hükümet ortağı Yeni Flaman ittifakı Partisi'nin (N - VA), listesinde yabancı düşmanı Schild & Vriendin (Kalkan ve Arkadaşları) adlı örgüte üye adaylara yer verdiği ortaya çıktı.

Bunun üzerine N - VA, diğer partilerde de Türkiye kökenli aşırı sağcı adaylar bulunduğunu öne sürerek, "Bozkurt adaylar" adlı bir rapor hazırladı.

Raporda, Flaman Yeşiller Partisi adayı Muhammet Oktay'ın da, yerel ülkücü liderlerin iltica merkezini gezmesine yarımcı olduğu kaydedildi.

Yeşiller Partisi adayı Ercan Söğütlü'nün de, sosyal medyada "Sözde Ermeni soykırımı" dediği ve "tek vatan" savunusu yaptığı belirtildi.

Parti lideri Meyrem Almacı, listelerinde hiçbir aşırı sağcı aday bulunmadığını açıkladı. Belçika medyası da, ülkücü liderlere iltica merkezini gezdirmenin ya da, "sözde Ermeni soykırımı" demenin, aşırı sağcılık için kanıt olamayacağı yorumunu yapıyor.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45776349

komik olmuş. sözde ermeni soykırımı demek aşırı sağcılıkmış. ben de sözde ermeni soykırımı diyorum o zaman ben de aşırı sağcıyım. aahahaha
    1 ... daikokuten
  2. 2.
    Söz konusu tartışmada adı geçen adaylar tabi ki mhpli ve ülkücü. Bunu bizzat aday gösteren partileri de biliyor.

Fakat hem milliyetci olup hem de kureselleşme yanlisi partilerde siyaset yapmaya bizzat o kureselci solcular da perhiz-lahanalı deyimi kullanacaği için parti (mhp) ile organik bağları bulunmuyor bunların. Bununla ilgili tartışmalar daha önce almanya ve isveç'te de çıkmıştı.

Türkeş döneminde mhp'nin avrupa teskilati daha tutarli olacak sekilde sag partilerde siyaset yapardı örneğin almanyada cdu gibi. Türkeş öldü mertlik bozuldu. O değil de sdp uyesi akpli çomar kadar ironik yeşil partili ülkücü. Efendim faaliyetiniz nedir, kadin evi basaruk.

Tabi ülkücü olup yeşillerde faaliyet gösteren adamdan daha karaktersizi varsa onları sirf oy için partisine alanlardır.
    4 ... gaspirali