bugün

Birçok hayal kırıklığı yaşamış olmayı gerektirir, bunu başarabilen biri olsaydım keşke ama bayılıyorum bir şeyler bekleyip olmayışını seyretmeye.
Dünya umrunda değildir, her şey boştur. Canın ne isterse onu yaparsın. Planlı birine göre değildir, boşlukta gibisindir ne yapacağını bilemezsin. Ama rahattır, stressizdir. Hayatı takmazsın bir bakıma..
varsa bi ilacı milacı kullanıp erişmek istediğim ruh hali, aksi çok acı veriyor.
Hep özendiğim yaşamak.
Beklemiyorum diyeyim istediğim kadar, bir yere çakılı kaldıysam bir şeyi bekliyorum diyedir.
Sıfır hayal kırıklığı ile devam edersiniz. O da yaşamak mıdır? Düşündürücü. Evet.
diğer insanlardan ayrı yaşamaktır. Ne benden bişey beklesinler ne ben onlardan birşey bekliyorum diyerek beklemeye rest çekmektir. Umudu keseli çok olmuştur.
Galiba tam şuan ki yaşama biçimim. Umrumda değil dünya. Kafa huzurum için boşverdim.

Ama içten içe de birşeyler bekliyorum bence. Allah kahretsin vazgeçemiyorum Umut etmekten.
görsel
En konforlu hayattır.
Patron daima sizsiniz!
Tamamen ortadan kaldırılmasa da, ne kadar aza indirgerseniz bir o kadar rahat içinde yaşamaya delalet eden eylem. Ne beklentisiz oluyor ne de beklentiler olmadan oluyor en iyisi ortasını bulmak.
Hayali olarak yorulan bir insan beklentiler olmadan yaşayabilir.
Kendine güveni sağladığı gibi kişinin kendi ayaklarının üzerine durmasının verdiği öz güven ile hayata bambaşka bir şekilde sarılıp insana kendi özğürlünü sunar.
insanı ''an'' da tutan, sahip olduklarının ve varoluşunun farkına vardıran en üst düzey yaşam bilincidir. gelecek kaygısı ve geçmişe olan takıntılar, insan zihninin hayat karşısındaki en büyük yanılsamasıdır.

çünkü insan da doğanın diğer tüm canlıları ve kendisi gibi içinde bulunduğu koşullarda optimal davranışı gösterebilme özelliğiyle evrilmiştir. hiçbir aslan yarın ne yiyeceğini planlamaz veya bir ağaç ilkbahar geldiğinde tekrar çiçek açabilecek miyim diye endişelenmez.

beklentiler, endişeler ve kaygılar öleceğini bilerek yaşayan tek canlı olan insan icadıdır.

huzur ve mutluluk geçmiş deneyimlerimizin uzantısı olan gelecek beklentilerinde değil an'a yayılabildiği ölçüde insana aittir.
insan değer verdiği kişiye beklentisi olmadan bir şeyler yapıyorsa bu zaten sevgidir. ve sevgi de beklenti olmaz. çünkü o kişi gerçekten içinden gelerek yapıyordur.
değer vermeyen bir kişide böyle bir girişimde bulunmaz.
onun için beklentisi olmadan yaşayan insanlar hayatta en mutlu kişi olarak yaşayan insanlardır..:)
görsel
Mutsuz olmamak için seçilmiş en iyi yoldur. Beklentin yoksa hayal kırıklığında yoktur.
boşu boşuna yaşamaktır.
Nefes alan bir ölüsündür.
bir umuttur yaşamak.
akışına bırakmaktır. ama akışına bırakmak demek sürüklenmek demektir...
özgürlüktür, en kralı, en rahatı, en temizidir. saçma bir rüyanın peşinden yıllarca koşmamaktır. olursa olur, olmazsa olmazdır herşey. sik taşağa denktir. herkese tavsiye edilir; hayatın sillesini yemiş olmaktır.
imkansızı istemektir. küçükte olsa beklentilerin olmadığı bir hayat ne kadar da huzurlu olurdu aslında. keşke...
özgür yaşamaktır. imkansızdır.
dünyanın en mutlu insanı olmaya aday bile olursun, tabi yapabilmek * istiyor orası ayrı.
olsa bi dert olmasa bi dert bilemedim a.q.
imkansızdır.
güncel Önemli Başlıklar