bugün

sabırla beklenen gün için uğrunda beklenene kavuşulduğunda unutulacağını, yaşanılan acılara değeceğini anlatan söz.
victor hugo tarafından sarfedilen cümle
(bkz: gecenin en karanlık olduğu an sabahın en yakın olduğu andır)
beklenen gün geldiği zaman gerçekliğine inanılan söz. öncesinde inanan birini bilmiyorum..
lisedeki fizik hocaman sınav kağıdına ve dağıttığı testlere yazdığı söz.
çok geniş kapsamlı, hayatın her alanına çekilebilecek bir sözdür ayrıca.
avuntu edebiyatı nın ülkemizde genel olarak askerler tarafından çok kullanılan güzide deyişlerinden
(bkz: friedrich nietzsche)
(bkz: also spracht zarathustra)
(bkz: jean paul sartre)
(bkz: l age de raison)
felsefenin olgunlaşma ve aydınlaşma çağının ölümsüz düşünürlerinin adı geçen kitaplarda ifade ettiği, tüm iyi niyete rağmen toplumun kemikleşmiş olana sarılmasını ve yeniyi dışlamasını eleştiren haklı iddia. yozlaşmanın insanın hücrelerini sardığı günümüz toplumuna sert bir eleştiri.
ifadedeki '-se' ekinin muammasını hala koruduğu anlamsız ümitlenme yüküdür.
insanları kandırmak için söylenmiş mantıklı bir yalandır. dinlerde ve devlet sistemlerinde sıkça rastlanır...

"dünyada ezilsenizde, dert çeksenizde, cefa çeksenizde, sesinizi çıkarmayın; çünkü beklenen gün geldiğinde siz mutlu olacaksınız."
(bkz: ahiret inancı)
"şu anki sistem sizi zorluyor olabilir, ekonomi çok kötü gidiyor; açlık ve kıtlık yaşanabiliyor ama beklediğimiz gün geldiğinde gerçek mutluluğa erişiceksiniz."
(bkz: devrim inancı)
(bkz: ne güzel demiş şair)
dersane cılgınlıgında yasanan slogan savaslarında kullanılması muhtemel ifade.
(bkz: çile bülbülüm allah)
akp nin dünyayı ele geçirmekte kullanacağı slogandır.
(bkz: durmak yok yola devam)
tüm zamanların en kıro sözüdür. çünkü çocukluğumdan beri hep duvarlarda okudum. sonra öğrendim ki, victor hügo'ya aitmiş. anlamı çok güzel belki, ama bir şeyi ilk kez nerede gördüyseniz öyle değerlenir içinizde. benim için öyle. bir duvarda gördüm ve duvara yazılan her şey bence kirliliktir. önce cümleleri ruhuna yazacak insan, sonra defterlere, sonra kitaplara. asla duvarlara değil.
beklenen günün gelmediği durumda ise züğürt tesellisinden öteye gidemeyecek söz.
beklerken insana biraz da olsa umut veren sözdür.
(bkz: de bakam neymiş pusat)
umut eden ve zorluklara karşı ayakta durabilen herkes birgün bu çektiklerinin karşılığını, bekledikleri yada ugrunda savaştıkları ile alırlar.
kesinlikle doğru olan bir yaklaşımdır...
bu sözün beni hep fitil etmesinden mütevellit ayar vermeyi uygun gördüm.
çile; beklenen gün gelmese bile kutsal olmalıdır.
istediği olmayınca banane banane diye ağlayan çocuk gibidir.
kaza yerine giden ambulans kaza yapsa ambulanstakileri umursamayacak, onları kurtarmaya gelirken belkide öldüklerini hiçe sayacak, sadece "ben" diyen insanın cümlesidir.

efendim ortada bi hedef olsun biz oraya gidelim, varsın varmayalım. yeter ki hedef kutsal olsun, biz varsakta varmasakta o yol kutsal olacaktır.
beklenen gunun gercekten umuldugu gibi cikilmadigi anlarda elde patlayacak iddaa.
insanları yarış atı gibi koşturan dersanelerin duvarlarını süsleyen söyleniş amacından epey sapmış victor hugo romantizminden daha duygusal bir boyuta geçmiş victor hugo sözü..