bugün

istanbulumuzu bekleyen büyük depremdir, hayat o gün yeniden duracak.

earthquake is coming.
Öncelikle elinize fay hatlarinin geçtiği yerleri gösteren bir harita aliniz. istanbul'dan fay geçiyor mu? Geçmiyor. O halde beklenen deprem (belki şu an olur, belki 300 yil sonra) istanbulda değil Marmara Denizinde olacak.

Şimdi bir mantik yürütmeye kalkarsak, Düzce, Yalova, Bolu, Gökçeada yakin tarihlerde bu enerjiyi boşalttı. Geriye kaldi Marmara'nın kuzeyi ve güneyi. Yani Tekirdağ, Bursa ve Balıkesir. Tekirdağ Mürefte 1912 yilinda bu enerjiyi boşalttı. 1896 büyük istanbul depremi var. istanbulun güneyindeki hat da enerjiyi boşalttı. Geriye bursa ve Balıkesir kaldi. Tekirdağ ganos (Mürefte, Şarköy, kumbag hatira ormani ve kumbag sahili, barbaros ve ucmakdereyi de kapsayan bölge) uzun süredir artçı deprem görmüyor. Bu yüzden Tekirdağ da çok riskli. Çünkü Artçılar oradaki enerjiyi bosaltip rahatlatiyor. Uzun süredir artçı olmamasi o bölgenin ya çok rahat olduğunu ya da aşırı bir sıkışma olduğunu gösterir. Ancak bu saydığım iller her zaman riskli iller. Marmara denizi kirikli bir yapiya sahip olduğu için, denize komşu olan bütün iller deprem riski altindadir. Gökçeada depremini tekirdagda yasayan biri olarak, deprem bittikten sonra "en az 6,5 şiddetinde ve merkez üssü (tekirdag, , Şarköy), kesin yikilan evler vardir" diye soylendiysem gerisini varin siz düşünün. Bursa- gemlik ve balikesir Marmara adasi en riskli yerler bence. Bunun nedeni de enerji birikmesi. Bu arada, istanbulu en cok etkileyecek deprem, maazallah tekirdagda olacak olan depremdir. Binalarin birçoğu ancak o zaman yikilir.

Son olarak, kuzey anadolu fay hattinin Doğu anadolu Bölgesinde kalan kismi olasi bir marmara depreminden daha kuvvetli bir etki yaratabilir. Ben marmaranin bir süre rahatladigini ve Doğunun ilk etapta daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

Depremlerle yasamaya alismak psikoloji bozan bir durum olsa da, bir gün hayvanlar sayesinde depremin 1-2 önce anlasilip tedbir alınacağına inaniyorum. Daha önce Çin ve japonya hayvanlardan yararlanarak böyle bir deneyim yaşadı. Umarim gün gelir kesin başarı sağlanır. Marmara'da yaşayan tüm yurttaşlarımiz deprem konusunda bilinçlendirilmeli. Yoksa ne hükümetten fayda var ne özel sektörden. Bina mevzusuna hiç girmiyorum bile. Kendinizi bilinçlendirin. (bkz: deprem aninda yapilmasi gerekenler)
Son günlerde havanın anlık aşırı değişimleri bu şüpheyi artırmaktadır. Allah sonumuzu hayır etsin.
Yönetenlere göre depremcik hissi yaratan gerçekleşebilecek hadisedir. 17 ağustostan sonra birtakım dersler çıkarmamız gerekirken istanbul belediyesi ve hükümetin bu beklenen olayla ilgili gözle görülür hiç bir çalışma yapmaması insanlarda da korkuyu arttırmaktadır.
deprem profesörlerinin daha doğrusu yorumcularının bir türlü tarihini tutturamadıkları depremdir.
(bkz: üşüyoruz reyiz)
önümüzdeki sene sadece ağaoğlu için olacak depremdir. dün faks geldi.
kentsel dönüşüm daha da hızlandırılmalı.
AHALININ DURDUK YERE CIN CAGIRMASINA BENZER.. BEKLENIYOR MU EVET, ONLEM ALINIYOR MU HAYIR.. IYI BEKLEMELER..
Ajdar'ın istanbul belediye başkanı olması.
https://eksisozluk.com/entry/44885300

eksisozlukteki entry korkutmuştur.
(bkz: celal şengör)
maalesef ülke tarihinin en büyük yağma olayları olabilir. hiç hazırlıklı olduğumuzu düşünmüyorum.
merakla beklenen depremdir.
Kendisine 'Bekle dedi gitti ben beklemedim, o da gelmedi ya.'diye şarkı sözleri yazılan olası istanbul depremidir.

Kendisine 'kop gel günahlarından' demek istiyorum artık.
(bkz: adaletin şafağında)
sadece istanbul değil tüm türkiye sallandı enişteniz haber vermedi mi?
beklemeyin lan gelir melir allah korusun.
2017 yılında gerçekleşmesini bekliyorum. allah yaşatmasın.
Ciddi bir tahribata yol açmayacak Ufak çaplı bir tsunami ile birlikte büyük çaplı yangınlar gibi bazı ek riskleri de beraberinde getirebileceği hesaplanıyor. Ekonomiyi de bir günde allak bullak edecektir.
Komplo teorisi değilse 7.6 büyüklüğünde deprem bekleniyor. Böyle devasa bir sallantı türkiye ekonomisini felç etmekle kalmaz, ülke dış güçler tarafından işgale bile başlanabilir. işin en ürkütücü tarafı ise deprem den sağlam çıkanlar mağdur insanlara yardım etmek yerine kaçmayı tercih edeceklerdir. Bencillik sizi esaret altına sokabilir.
müslümanların büyük yağması diye yabanci haber ajanslari haber yapar.
olmayacağını düşündüğüm deprem. her sene çıkan bi kaç palavradan başka bişey değil.
asla ramazanda gerçekleşmeyecektir..

namazında niyazında, orucunda kuranında müminlerine yapmaz böyle bişi yüce yaradan..
Gizli bilgilere göre "kıyamet kopacak" haberleriyle yarın saat 10:00 - 19:30 arasındaki herhangi bir saatte gerçekleşecek olan depremdir.

edit: yalan çıktı