bugün

Ben beklemeye başlayalı 3 yıl 1 ay 5 gün oldu ve hala gelmedi en kötüsüde artık umudunuz kalmadığına inandığınız o an. Aslında her ilişkinin evreleri var doğmak, büyümek ve ölmek gibi ama ben daha büyütemeden kaldım ortada ve beklemeye başladım, beklemek zor geri gelmeyecek birini beklemek ölüm gibi çok zor. Geri geldi mi sizin bekledimleriniz yoksa beklemek büyük bi aptallık mı?
Bundan uzuuun yıllar önce 3 yıl boyunca birini bekledim. Lise donemimdi ve gerçekten gerizekaliydim. 3 yılın sonunda üniversite sınavına hazırlandığım zaman çok güzel bir fotoğraf gördüm. Benim beklediğim adam sarmaş dolaş kızın biriyle fotoğraf atmış. Hemen indirip cikti yaptım günlüğümün bir köşesinde hala durur. En büyük hayal kırıklıklarimdan biridir. Ders olsun diye bekletirim öyle.

Ve evet yillar sonra başka biriyle eşek kadar ilişki tarihi atınca gelmeye teşebbüs etti. Artık beynine misket attiklarim kendilerini vazgeçilmez mükemmel mi sanıyorlar ömrümün sonuna kadar onları bekleyeceğimi mi düşünüyorlar yoksa ben mi öyle gösteriyorum anlamıyorum da. Neyse ışte.

Kimseyi daha da bir gün bile beklemem. Hala gerizekali olabilirim ama liseli asla.
Beklersen gelmez anlamadin mi hala.
birini beklemek gereklimiydi ki?
daha da uzağa gittiler.
Birini beklemedim öyle ama eski sevgililerimin hepsi geri geldi.
sözlüğün kalbi kırık erkekler kulübünün düzenlediği gece.
tabi bu geceye sadece gerçekten kendisini terkedenleri bekleyen, masum, muhtemelen yaşça küçük arkadaşlar değil "acındırma" silahını kullanarak mesaj kutusu renklendirmek isteyen kişiler de katılıyor. nasıl olsa burası sözlük, davetiye ile girilmiyor.
gençler, kardeşlerim, romalılar:
size beklemeyin diyenler olacaktır. ben öyle bir şey demeyeceğim. size bu aklı verenlerin istisnasız tamamı boş ve değersiz adamlar. siz normal, haysiyetli bir insan evladı gibi davranıyorsunuz. böyle davranmaya devam edin. ama sadece şunu yapmayın. allah kitap aşkına yapmayın:
beklediğiniz insanı bir melek sanmayın. her yaptığında onu haklı çıkaracak bir sebep aramayın.
tipinizi yeterince beğenmiyordu, paranızı az buluyordu, sizi kafi derecede erkeksi bulmuyordu. siz ne kadar masum düşünürseniz düşünün, aklınızın odalarını onla ne kadar doldurup taşırırsanız taşırın o -diğer kadınlar gibi- her zaman bir alternatif arıyordu ya da alternatifi vardı.
bir ya da birden fazla kez aşk acısı çekmek bir erkek için yaşanması gereken bir süreçtir. insan olduğunuzu gösterir. ömrünüz vefa ettikçe beklemeyi düşünüyorsanız bile -hayattan kopmamak ve gururlu bir şekilde hayatınızı sürdürmek kaydıyla- bunu yapın. kimseyi de umursamayın. ama dediğim gibi şunu unutmayın:
bekledikleriniz melek değil. çok, çok kötü insanlar.
"Hadi beni getir geri."
beklediğim kişi geldi evet yaklaşık 2 ay sonra geldi. iyiki de gelmiş ve şuanda hayatımın merkezinde...