bugün

abdullah gül için "Türban için Türkiye Cumhuriyeti'ni AiHM'ye veren Abdullah Gül cumhurbaşkanıdır. Gül benim cumhurbaşkanım değildir... " diyen Gazeteci bekir coşkuna ithafen rte nin söylediği sözlerdir. özetle şöyle buyurmuştur kendileri;

Bazıları çıkıp benim cumhurbaşkanım olamaz gibi ifadelerde bulunabilir. Maalesef edep adap bilmeyenler de var. Onu diyebilen insan önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkması lazım. Bu da benim hakkım. Çünkü bu ülkede cumhurbaşkanı kim olursa olsun hepimizin cumhurbaşkanıdır. Senin değilse o zaman çık buranın vatandaşlığından kimi seçiyorsan oraya git, oradaki cumhurbaşkanı senin cumhurbaşkanın olsun Ama bu ülkede yaşadığın sürece, Türkiyenin 780 bin kilometre kare sınırı içinde yaşıyorsun. Buranın vatandaşısın. Buranın cumhurbaşkanı senin cumhurbaşkanındır Başbakanı da Başbakanındır.".
(bkz: rte benim seçtiğim başbakan değildir)
+ bekir coşkun vatandaşlıktan çıksın abi!
- güzel, kim girsin peki?
+ sarkozy girebilir.. çok formda, antrenmanlarda süper!
- ne diyosun lan?!
+ offf.. sıcak be abi, su akıyo mu sizde?
- bekir coşkun vatandaşlıktan çıksın
- kına?
- ohh yeahhh işte g.tüm
günler öncesinden (#2137019) no'lu entry'm ile kendisine ilham kaynağı olmuş olabileceğimi düşündürerek beni şaşırtan, hemfikirmişiz gibi hissetmekten korkutan yine yeni yepyeni rte incisidir.
(bkz: nufus muduru)
şunu unutmuş ama sayın başbakan..
- vatandaşlıktan çıksın ama anasını da alsın gitsin..
ki meydan onlara kalsın..iyi be eleştirisiz hayat oh ne rahat...
pek demokrat ak parti'nin dediğim dedik, öttürdüğüm düdük başkanının yeni bir incisi. e tabi, %47'yi görünce, ülkeyi de sahiplendi muhterem. artık gazeteden atılmasını sağlamak yetmiyor, 'beni kabullenmeyen, çekip gitsin'e getirdi olayı! söylenen sözün "hissi" olabileceğini anlamayacak, anlasa bile çarptıracak kadar mükemmel bir başbakanımız var, demokrat mı demokrat! hayırlı olsun efendim.
(bkz: akp'ye oy verdikten sonra kına yakmak için 1001 sebep)
(bkz: rus yazarları vatandaşlığa girsin)
(bkz: bağırmayan taraftar sektirsin gitsin)
"bana ne bana ne abdullah gül benim cumhurbaşkanım değil ki, oh oh" diyen birine söylenebilecek en özlü söz, türkiye cumhuriyeti vatandaşı olacaksın ama cumhurbaşkanını tanımayacaksın, oha derler adama ama ben demiyorum, sadece "hoop" diyorum be gülüm...
+ hanım şu tuzluğu uzat.
- ay ellerim deterjanlı sen alıver.
+ nöbetçiler alın bunu koyuverin bulgaristan sınırına.

+ ıyyy bok gibi filmdi.
- tayyipciğim ben çok beğendim.
+ saat sekizde trenin kalkıyor beybi. tek gidiş moskova.

+ ben çekirdeği tuzsuz severim.
- ben tuzlu.
+ mektup yazarsın artık italyadan.
bekir coşkun' un ne demek istediği anlaşılmadan söylendiğini düşündüğüm cümle. memleketini mahkemeye veren bir cumhurbaşkanı istemediğini söylemiştir kendisi. ayrıca bekir coşkun' un bugün yazdığı yazı ve kendi düşüncesini görmek için;

http://www.hurriyet.com.t...2&gid=61&a=223762
"bizden olmayanlar vatandaşlıktan çıksın" demek gibi bir şeydir.

demokrasinin gereğidir bu. tabi.
seçimden önce: "yok lan yok bunlar hemen kaşla göz arasında cumhurbaşkanını seçip rejimi değiştirecekler, seçime gitsenize lan seçime gitsenize, yemedi di mi... "

cumhurbaşkanlığı seçim süreci: hemen bir 367 saçmalığı çıkartılır, baya da bi tutar ve neticede cumhurbaşkalığı seçimi, erken seçim sonrasına bırakılır...

arada yeni bir arıza: "madem işi kilitlediniz gelin halka seçtirelim", yok lan yok siz seçilmiş padişahlık istiyorsunuz, olmaz olmaz katiyen olmaz...

seçim yapılır: sonuçlar bekir coşkun ve saz arkadaşlarına kapak olmuştur, bu sefer yeni bir fasıl, "ama bunlar %53'ü temsil etmiyor ki", ya kim temsil ediyor hacıbekir ? "biz temsil ediyoruz ulan biz, elitistiz ya biz..."

cumhurbaşkanı seçilmek üzeredir: bu adam benim cumhurbaşkanım olamaz, sen de başbakanım olamazsın, vallahi de olmaz billahi de olmaz, şaka mı lan bu, ben bunu kabul edemem, gururuma da yediremem", peki neden bay çoşkun ? "ama sen benden değilsin ki !"

en nihayetinde sabır taşı çatlar: lütfen bi siktir git !
(bkz: her iki kişiden biri vatandaşlıktan çıksın)
rte'nin bekir coskun'un annesinden bahsetmeyerek çok ayıp ettiği cümledir. anasını da alıp vatandaslıktan cıkması lazım halbuse. bir anlık dalgınlıgına veriyorum.
seçim gecesi başbakan'ın yaptığı konuşmadan çeşitli alıntılar:

22 Temmuz 2007:

"Kime oy vermiş olursanız olun oylarınız bizim için önemlidir. Tercihlerinize saygı duyuyoruz. Farklı tercihlerinizi demokrasinin gereği olarak görüyoruz."

"Demokratik laik devletimizi daha da ileriye getirmek için hedeflerimiz var.
Cumhuriyetin temel ilkelerinden asla ödün vermeyeceğiz. Bu hedefe ancak birlik ve bütünlüğümüzü her şeyin üzerinde tutarak ulaşacağız. Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ün gösterdiği hedefe ulaşmak, Cumhuriyetin 100'üncü yılında ulaşmak ilk hedefimiz olacak."

"Asla başarı başımızı döndürmemelidir. Bizim sevincimiz bizim gibi düşünmeyenlerin üzüntüsü olmamalıdır. Bu zamana kadar birlik politikası yürüttük bundan sonra da aynısını yapacağız."

ve tam bir ay sonra:

20 Ağustos 2007:

"Senin değilse çık vatandaşlıktan, git kimi seçersen seç"
(bkz: sen cik bir hava al istersen)
kim bilir daha neler duyacağız bu zihniyetteki bir adamdan dedirten cümle.
çıksın ,Türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanını ,başbakanını tanımayan çıksın tabi. Hiç bir türk vatandaşının böyle bir şımarıklığa hakkı yoktur.
Ben akp'ye oy veren yüzde 47 içinde olmadığıma göre ak partinin politikalarını ve parti programını desteklemiyorum, benimsemiyorum demektir. Gayet basit bir mantık. O zaman ben de çıkayım vatandaşlıktan, geriye kalan yüzde 53 de çıksın. Aslında daha kolayı var, o yüzde 47 gidip antarktika'da kendilerine akp cumhuriyeti kursunlar, ne dersiniz hoş olmaz mı?

şükran editi : verilen bunca artı oya sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilirim efenim...
yine yeni yeniden sözün kimin ağzından çıktığı dikkate alınıp diğer her türlü algımızı, mümkün olsa gözümüzü, kulağımızı kapatıp "bi s.ktir git" komiklikleri vesilesiyle sövmemize neden olmuş recep tayyip bey ifadesi, yazık.. yani net ifade ediyorum; alıklığınız öyle bir boyuta ulaşmış ki sizler için üzülmüyorum bile artık.. üzülmek nafile hal almış, hakikaten elini öptüğünüze dahi vicdani sorumluluk, borç hissetmiyor olmalısınız ki devletin başına riyakar tepkilerle saldırma gafletine düşmüşsünüz..

yani adam ne dese suç.. vakti zamanında "allah bir" dedi, eminim sırf recep tayyip erdoğan ifadesi olduğundan kolunu sallasan ateiste, "din milletlerin çimentosudur" cümlesi yine muhabbet sahibi sayın başbakanca dillendirildi diye "deistim ulan" diyene çarpıyor..

hayır bu cümlenin nesi yanlış yani? oturup tek tek karşıma alır, ikna edici tonlamalarla, samimi tavırlarla anlatayım da biat mı edesiniz yani, en önde giden temsilcisi mi olasınız bu mentalitenin şaşıyorum.. sen bir ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlısın, yalnız ülkenin yöneticilerini beğenmezsin, kabul.. biz buna zaten demokratik toplumun gereği olarak saygı duyup özümsemiş, benliğimize işlemişiz; yalnız cumhurbaşkanını kabullenmeme de nereden çıkmış? böylesi sahtekarlık olur mu yahu.. sen ülkenin cumhurbaşkanını kabullenmeyeceksin, benim cumhurbaşkanım değil diyeceksin; dönüp ülke benim diyeceksin üstüne.. yani kusura bakmayın ama riyakarlığınızdan yanınıza yaklaşılmıyor artık..

"askerlik yan gelip yatma yeri değildir" diyince de tepki; "din çimentodur" diyince de tepki.. ne tuhaf.. yani askerlik yan gelip yatma yeri midir? farkındayım, kofti reaksiyonlarınız askerlik görevinin ne denli ulvi bir görev olduğunu bilmemenizden, ilk fırsatta kaçmayı arzulamanızdan.. henüz 18-19 yaşında, bıyıkları yeni yeni terlemiş, memeleri henüz belirmiş insanlar olmanızdan.. "küçüğüm, daha çok küçüğüm" diye sezen aksu fonlu zırıltılarınızdan..

ya "din"in ne denli kitlesel birliktelik vesilesi olduğunu siz de bilmiyor musunuz? eminim ben kadar, belki çoğunuz benden de iyi biliyorsunuz.. ama tepki var; neye, cümlenin sahibine.. yahu şu komplekslerinizden sıyrılıp, hırslarınızı kenara koyup, sindirim sorununuzu aktivia ile çözsenize artık..

ben sıkıldım bu riya kokan tavırlardan artık.. hakikaten yeter..
kendinden olmayanı öcü olarak nitelendirmenin sonu; sağ'ın demokrasi anlayışı.
2 alternatif sunulan biri bekir coşkun.. ya sev ya terket denilmiştir kendisine. işte yine fütursuz bir kasımpaşa delikanlısı sözü. oysa ki karşıt görüşler demokrasinin gereği değilmidir. ki başbakanın bu eleştiriye tahammülsüz tavrı tüm konumu gereği de olsa saygınlığını alıp götürmüştür kendisinden. aslında kendisi de 4 yıldır benim başbakanım değil ve biliyorum ki yeni dönemde de olmayacak onu napıcaz peki.
güncel Önemli Başlıklar