bugün

çamaşır yıkamada ortaya çıkan sorunlardır. kirli çamaşır az olduğu için renkliler ve beyazları beraber yıkamaya kalkarsın. beyazlar iyi temizlenmez o yüzden. evet
ev yemeğine hasret kalmak. canım bazen yaprak sarma filan çekiyor gidip ekmek kemiriyorum.
Arada gelen duygusal burukluk dışında hiçbir zorluğu yok hatta mükemmel diyebilirim. Şükürler olsun yalnız yaşayabiliyorum.
Bekarlığın zorluğu mu varmış ya bence baş edilmeyecek derecede bir zorluk yok.
Dinci sıkmabaş ve başı açık olup dinci olan asalak kadınlarla uğraşmaktır. Çok çekinceniz varsa evden çıkmayın amk köylüleri.
Bir zaman sonra tencereyle dertleşmeye başlıyorsun cevap vermeyince de üzülüyorsun. Daha ne olsun.
Bazı geceler zordur.
(bkz: cinsellik)
Sırt kaşıntısı.

Yemediniz biliyom da...
Yaprak sarması değildir. Şok da bile hazırı satılıyor artık. hem günlük biraz çaba ile yemekler sanıldığı kadar imkansız değildir.

Bekar yaşam aile ile değilken yani tekken sohbet edecek birisi olmadığında zor.

iki bekar kardeşin işinde çalıştım adamlar şen şakrak ve yılların sohbeti ile son derece mutlulardı. Her yemeği yapıyorlar ve üstüne biz işçilerine de ikram ediyorlar. Enerjilerinden ve uzun yıllara dayanan şakalarından biz de nasipleniyorduk.
Birisi 45 ve birisi de 50 yaşında bu iki kafadar bekarın bu arada.
iyi kötü kazandığın paranı, zamanını, sevgini, emeğini sevdiğin birine harcamak istiyorsun. bekarlıkta ise bu durum olmuyor. ideallerin, kendin için bir şey yapmaların da bir yere kadar.
Yemek
Ütü
Bulaşık
Çamaşır
En kötüsüde yalnız uyumak.
Ben evliyken yaprak sarması falan da yiyemediğim için benim açımdan sorun değil bu. Bekarlık hiç evlenilmemişse cidden sultanılıkmış onu anladım. Ama evlenip boşanma sonucu olan bişeyse büyük sıçış demek.
Bir kere yalnız yaşamak zaman zaman işkence gibi olsa da aslında çok iyidir bekarlık. Dert yok, tasa yok başkasının düşünceleri yok, sevgilinin tripleri yok, neye kızıp kızmadığını sorgulamak yok.
Maddi manevi her şeyi kendin yapmak zorundasın zor yanlarına bunu sığdırabilirim. Ama bazen hesaplarım arasında kendime para gönderiyorum. Diğer hesaptan ziraat hesabıma gönderirken de ‘kendime kendim yeterim’ diye kaydettim. Bu işlemi her yaptığımda ekranda onu görmek beni istemsizce mutlu ediyor. Bu arada eğer her şeyi tek başınıza yapıyorsanız mobil bankacılık işlemleriyle de haşır neşir oluyorsunuz sürekli bir kontrol etme, onu yatırdım mı bu faturayı ödedim mi sıkıntıları var. Bunlara da bir çözüm bulup otomatik ödeme talimatını verdim ziraat hesabım sağ olsun.
Maddi boyutu atladığımıza göre bir de geceleri bazen korkulu rüya olabiliyor. Mesela gece uyurken çalan kapı aklınızı başınızdan alabiliyor. Normalde geceleri korkmam ama bazen aklıma üçüncü boyutlar gelince üç buçuk attığım olmuyor dersem yalan söylemiş olurum. Ya ben neden bu kadar bekar kalmak için zorlanıyorum ki yazarken fark ettim de benim evlenme yaşım gelmiş geçiyor. Zormuş bekarlık zor.
Bazı günler yalnızlık sizi fena halde etkiler. Kendi kendinize yalnızlık ile ilgili felsefe yapar, sonra ise yalnızlığın yalınlığını, yalnızca kendinizin anlayacağı bir düşünce ile yalnız yalnız oturursunuz. Neden yalnız olduğumu anladım
Yoktur gibi bisey bir tek aile baskısı olabiliyor.

O da cokta tın.
bekarken çocuk büyütmek biraz zor oluyor ama üstesinden geliyoruz.
evdeki tozlar amq. itmek bilmiyor.
görsel
Geçenlerde tencereden makarna yerken gördüm.
Benim yorganın ağzı olsa da konuşsa amk.
saplıktır efenin.
Her akşam evlen diye baskıya maruz kalmak.
dertsizliği dert etmekten başka zorluğu yok bence. bir şekilde duygusal ve cinsel boşluk da dolduruluyorsa değme keyfine. yalnız geleceği pek düşünmeyip kaygılanmamak gerek.
Hiç bir zorluğu yoktur..
40 dan sonra koca kahrı çekemeyebilirm.
Çok da zor değil...ama evlilik gibi de değil. ikisinin de kendine göre iyi-kötü yanları var.
Ne yiyeceğinizi hep siz düşünmek zorundasınız. Gerçekten insanda bir zaman sonra iştah kalmıyor.
görsel