bugün

Yaratılışa aykırıdır. Bizler çift olursak ancak ruhsal olarak olgunlaşabilir ve topluma daha kolay uyum sağlayabiliriz.
görsel
Kim demiş bekarlık zor diye?
aslında bekarlık değil yalnızlık sultanlıktır.
eşyam yok, borcum yok, kimseye de eyvallahım yok.
gerektiğinde ceketimi alır giderim. gütüreceklerim bir el çantasına sığar.
(bkz: sahibinden satlık köy)
bir kızın saçlarını koklayamadıktan sonra napim sultanlığı .
kısmen katılıyorum.
kendine vakit ayırabilme açısından büyük ölçüde doğru bir önerme. tabii ki mevzunun çok çeşitli boyutları var.
açıkçası bana da öyle geliyor. bile bile başımı yakmaya çok hevesliyim lan.
zaman zaman farklı boyutlardan bakılabilen meşhur söz.

bazen insan bekarlık vesilesiyle istediği gibi takılabildiğini düşünüyor, hak veriyor. bazen de vakti zamanında fatih altaylı'nın bir programında ettiği "bekar adamın parasını itler, yakasını bitler yer." sözünü düşünüyor, "o kadar da sultanlık değil galiba" diyor.

(bkz: c est la vie)
hem bekarlığın hem de evliliğin bazı güzel yanları vardır.
yanlış bir düşünceymiş ve tahmin ettiğim gibi evliler daha mutlularmış.
görsel
Evet evlenmeyin, yine evlenmeyin, hatta yine evlenmeyin.
" hee lan ! " dedirtendir.
kendi çamaşırını yıkayan sultan mı olur amk?
maddiyat ile alakalı durumdur. yakın zamanda en yakın arkadaşım evlendi.

-karı koca çok iyi para kazanıyorlar,ev kendilerinin, ikisinde araba var, ay sonunu rahat rahat getiriyorlar, beymen gibi yerlerden bir çantaya 25k verebiliyorlar. geçen konuşuyoruz '' kanka evlilik çok güzel şey, herkes evlensin, cok mutluyum'' dedi.

- 2 kişi asgari ücret ile çalışsa düşüncesi böyle mi olurdu acaba ?

paraya hiç önem veren bir adam değilimdir paracı olanıda sevmem lakin bu hayat bana bile '' herşey para '' dedirtti.
"bekara karı boşamak kolaydır."

sözünü hatırlatmak isterim.
bu sözün/mantalitenin alt yapısını en güzel anlatan film Jason Bateman, Leslie Mann, Olivia Wilde, Ryan Reynolds'ın başrolleri paylaştığı change-up (hayat sana güzel ismiyle gösterilen) bir film repliğinde yatar. senaryo genellikle bu olgu çerçevesinde oluşturulmuş. filmi bir izleyin...
özellikle filmin 57. dakikası ve 60. dakika arasında ki bölümü izleyin.
Şu anki ekonomik koşullarda gerçekten sultanlıktır der geçerim, evlenmeye kalksan beyaz eşyanı bile düzemezsin, ev almak ya da kira'da oturmak hak getire oldu zaten.
Sultanlık falan değil arkadaşlar, bekarken sefaletim diz boyuydu. Ben evlendikten sonra yaşadığımı anladım. Doğru kişiyi bulabilirseniz evlilik bir insanın başına gelebilecek en iyi şeylerden biridir. Gelgelelim yanlış tercih yaparsanız ise hayatınız çok kolay zindana dönebilir…
Gercek gibi gercektir.
Evlenip sonra da bosanmis enisteniz bildirdi...
Hatta direk imparator olmaktır bekarlık.
Evlenmiş, boşanmış, tekrar evlenmiş, tekrar boşanmak isteyen biri olarak katıldığım önerme.

Bekarlık iyi, bekarlık güzel.
Bu taht benim.
Şimdilik sultanlık işte, ele avuca düştüğümüz zaman bittiğimizin resmidir.
sultanlık filan değil, beceriksizliğinizi sultanlık olarak anlatmayın bi zahmet. evlilik insanın zihinsel gelişimini tamamlamasını sağlar. her şey zıddı ile tam olur. eksiyi artı olmadan, siyahı beyaz olmadan, karanlığı aydınlık olmadan bilemezsiniz. bir erkek de bir kadınla yaşamadan, bir kadın bir erkekle yaşamadan hayatı anlayamaz, anlayamazsınız. tamam evlilikte acı çekersiniz fakat aynı zamanda hayatı öğrenirsiniz. hayatı boyunca bekar kalmış insanlara bakıyorum (kadın erkek fark etmez) hayatla ilgili hiçbir fikirleri yok, sosyal zekaları gelişmemiş, dış dünyaya karşı savunmasızlar, yalnız oldukları için her gelen darbeyle yıkılırlar... paralarını korumaya beceremezler, gelecekle ilgili fikirleri planları olmaz, sürekli depresyona girerler... özgürüm havasında dolaşır fakat bi yerden sonra kafayı sıyırmaya başlarlar... bekarlık sultanlık değildir, değildir yani...